PekaoBiznes24 najlepszy dla SME

Andrzej Fürstenberg, Agnieszka Durlej i Piotr Dusza  – przedstawiciele Banku Pekao S.A
Andrzej Fürstenberg, Agnieszka Durlej i Piotr Dusza – przedstawiciele Banku Pekao S.A
PekaoBiznes24 – bankowość online dla biznesu Pekao S.A. – uznany za najlepszy w Europie Środkowo-Wschodniej w rankingu „Best Online Banking for SMEs 2023”, organizowanym przez stowarzyszenie SME Banking Club.
ARTYKUŁ BEZPŁATNY

z miesięcznika „My Company Polska”, wydanie 1/2024 (100)

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Nagroda jest zwieńczeniem naszych wieloletnich prac nad kanałem bankowości elektronicznej. Digitalizacja, zdalna obsługa klientów, samoobsługa klientów to elementy, na które stawiamy i je rozwijamy – mówi Andrzej Fürstenberg, dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej i Digitalizacji Procesów.

Pierwsze miejsce PekaoBiznes24 oznacza, że bank wyprzedził systemy internetowe aż 34 innych banków z regionu Europy Środkowo-Wschodniej, które obsługują firmy z sektora MSP. Stowarzyszenie SME Banking Club co roku analizuje funkcjonalność rozwiązań w bankowości online dla małych i średnich przedsiębiorstw zgodnie z 90 parametrami, które pogrupowano w moduły takie jak: projekt systemu, konta, depozyty, pożyczki, proces onboardingu, transakcje walutowe, karty, faktoring i trade finance, wsparcie techniczne czy usługi dodatkowe (VAS). Bank zajął także drugą lokatę w kategorii „Best Digital SME Lending 2023”, czyli najlepsze kredytowanie online dla MSP.

– Wyróżnia nas to, że klienci mogą zawnioskować o finansowanie długo- i krótkoterminowe w pięciu prostych krokach. Sam proces jest intuicyjn y, funkcjonalny i dostępny ze wszystkich urządzeń mobilnych – tłumaczy Agnieszka Durlej, dyrektorka Biura Strategii i Rozwoju. Nowością w skali kraju jest zastosowanie nowoczesnych metod weryfikacji tożsamości. – Wykorzystanie do tego celu mObywatela czy otwartej bankowości nikogo nie dziwi w przypadku bankowości dla klientów indywidualnych, ale w bankowości dla firm to nowość na rynku – dodaje Dominika Byrska dyrektorka Biura Produktów i Procesów Kredytowych. 

Wygodne rozwiązanie

PekaoBiznes24 zapewnia klientom swobodny i bezpieczny dostęp do rachunków firmy przy jednoczesnej gwarancji najwyższego poziomu bezpieczeństwa danych i środków finansowych. Gwarantuje dostęp do wielu wygodnych funkcjonalności, np. możliwość:

• otwarcia np. dodatkowego rachunku całkowicie zdalnie i wybranie parametrów, np.: typu, waluty czy celu założenia konta i korzystania z niego już w minutę od podpisania wniosku

• zarządzania kartami kredytowymi i debetowymi, np. wydanie nowej karty w miejsce zastrzeżonej z dostarczeniem kodu PIN w formie wiadomości SMS, zmiana parametrów karty wraz ze zmianą limitów

• przekazywania w Dyspozycji ogólnej dokumentów dotyczących m.in. obsługi bieżącej rachunku i innych posiadanych produktów bankowości transakcyjnej, finansowania działalności oraz finansowania handlu, bankowości elektronicznej, czy produktów skarbowych oraz zdalnego podpisywania umów i aneksów, w tym takich z zastrzeżoną formą pisemną pod rygorem nieważności.

My Company Polska wydanie 1/2024 (100)

Więcej możesz przeczytać w 1/2024 (100) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie

ZOBACZ RÓWNIEŻ