bgk
zobacz inne tematyRzeczywistość innowacji
Jeśli mamy budować polską myśl technologiczną i wspierać tworzenie polskich „jednorożców”, to musi istnieć podmiot gotowy do zaakceptowania większego ryzyka – mówi Marta Postuła, wiceprezes BGK.
Jak budować markę na pokolenia
Budując odpowiedzialny biznes, trzeba myśleć długookresowo. To się po prostu opłaca! – przekonują Anna Mączka, menedżer Zespołu Doświadczeń Pracowników i Wellbeingu w Banku Gospodarstwa Krajowego, oraz Adam Sanocki, członek zarządu Polskich Portów Lotniczych SA.
Złoty kompas: Jak nawigować po funduszach dla MSP
Choć są kręgosłupem polskiej gospodarki, małe Złoty kompas: Jak nawigować po funduszach dla MSP i średnie przedsiębiorstwa stają dziś przed największymi wyzwaniami. Na szczęście mogą skorzystać z różnego rodzaju finansowań. Podpowiadamy, gdzie ich szukać.
Uwolnić potencjał. Relacja z Kongresu 3W
Pod koniec listopada w Warszawie odbył się Kongres 3W – największe w Polsce i tej części Europy spotkanie ekspertów zajmujących się technologiami dotyczącymi wody, wodoru i węgla pierwiastkowego. Trzecia edycja kongresu zgromadziła 1500 osób, które dyskutowały o trzech zasobach kluczowych dla budowania zrównoważonej przyszłości.
W zespole nie warto mieć samych gwiazd
Z mojego doświadczenia wynika, że by zespół działał efektywnie, nie musi go tworzyć 20 topowych „gwiazd”. Słabość pracowników świadczy też o słabości szefa – mówi Maciej Piołunowicz, dyrektor Departamentu Audytu Wewnętrznego w Banku Gospodarstwa Krajowego.
Chcesz eksportować, ale się boisz? Oto wsparcie dla ciebie
W nowej sytuacji geopolitycznej eksporterzy szukają coraz aktywniej nabywców swoich produktów w innych regionach świata, tj. Azji i Afryce, ale też np. w Ameryce Południowej. Oto, w jaki sposób mogą skorzystać ze wsparcia BGK.
Jak powinna wyglądać relacja na linii firma-pracownik? Wywiad z Jolantą Wiewiórą
Nasza firma jest jak zespół, zespół ludzi różnorodnych, którzy mają wspólny cel. Niektórzy przedsiębiorcy powtarzają, że ich firma jest jak rodzina, ja uważam, że takie podejście jest zarezerwowane dla zdecydowanie bliższych relacji - mówi Jolanta Wiewióra, dyrektor zarządzająca Banku Gospodarstwa Krajowego.
Projekt 3W, czyli jak dbać o "zasoby przyszłości". Wywiad z Maciejem Przybyłą
Od wody, węgla i wodoru zależy życie przyszłych pokoleń, dlatego te zasoby potrzebują specjalnej platformy do wykorzystania ich potencjału - tłumaczy Maciej Przybyła, dyrektor zarządzający Banku Gospodarstwa Krajowego.
Dlaczego zrównoważony rozwój jest tak ważny dla BGK? Wywiad z Radosławem Kwietniem
Naszym celem jest dziś wspieranie społeczno-ekonomicznego rozwoju Polski. Działamy transparentnie i przejrzyście, z troską o środowisko. Współpracujemy z wieloma rodzimymi przedsiębiorcami, dzięki czemu oni budują w organizacjach zupełnie nowe kompetencje - przekonuje Radosław Kwiecień, członek zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego.
Czas wyruszyć w świat
O szansach i wyzwaniach, jakie stoją przed polskimi przedsiębiorcami, którzy chcą rozwijać swój biznes na światowych rynkach, rozmawiamy z Adrianem Malinowskim, dyrektorem ds. rozwoju współpracy międzynarodowej Banku Gospodarstwa Krajowego.
Duża runda Contec. Startup zebrał 50 mln złotych na przetwarzanie zużytych opon
Spółka Contec która zajmuje się odzyskiwaniem surowców przemysłowych ze zużytych opon, pozyskała blisko 50 mln zł (10 mln euro). Pieniądze pochodzą głównie z funduszu Banku Gospodarstwa Krajowego oraz Warsaw Equity Group.
Gamechanger dla Polski
3W, czyli woda, wodór i węgiel, to zasoby życia, bez których nie mógłby powstać i rozwinąć się nasz świat. Podczas II Kongresu 3W zrozumieliśmy, że te trzy pierwiastki odpowiednio wykorzystane mogą zmienić naszą przyszłość.
Zbliża się koniec bessy? Pełny obraz Kuczyńskiego [FELIETON]
WIG20 ruszył w górę i w ciągu kilku tygodni zyskał 20 proc. Polskie akcje nadal są irracjonalnie tanie, podobnie jak złoty, który w najbliższym czasie może się umacniać. Nie będzie więc dolara po 5 zł.
Najważniejsze informacje ze świata biznesu. Grudzień 2022
Jak co miesiąc, prezentujemy najważniejsze informacje ze świata biznesu.
Najważniejsze informacje ze świata biznesu. Październik 2022
Jak co miesiąc opisujemy najważniejsze informacje ze świata biznesu.
Polska i USA. Współpraca zapewni bezpieczeństwo w całym regionie?
USA i Polska mają wspólne interesy. Bliska współpraca między tymi krajami i naszymi firmami może doprowadzić do skutecznej transformacji energetycznej w Polsce, m.in. w zakresie energetyki atomowej – wynika z debaty zorganizowanej podczas Kongresu DISE we Wrocławiu.
Poradnik poławiacza pereł
Zdobycie i utrzymanie utalentowanych pracowników jest jak poławianie pereł. Wymaga dobrej organizacji, narzędzi i pomysłu. Jak łowić najlepszych zdradza Anna Mączka z Biura Pozyskiwania Talentów i Marki Pracodawcy BGK.
Gwarancje sukcesu?
Jak najtańsze finansowanie stało się prawdziwym priorytetem dla polskich firm. Nowe rozwiązania na rynku sprawiają, że środki na rozwój biznesu są łatwiej dostępne.
Zielone Strony Biznesu. Ten wyścig możemy wygrać
Stawiamy na wodę, węgiel i wodór. Ale nie ten czarny, brudny węgiel, tylko grafen, fulereny, nanorurki węglowe. To wszystko może być prawdziwym game changerem polskiej gospodarki – mówi Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes BGK.
Woda, wodór i węgiel – trzy klucze do zrównoważonego rozwoju
Dziś stoimy u progu kolejnego cywilizacyjnego przełomu na miarę rewolucji, jaką przyniosło powstanie światowej sieci WWW. Będzie to zmiana sposobu, w jaki korzystamy z danych nam zasobów naturalnych, a zwłaszcza trzech z nich – „następnych 3 W”: wody, wodoru i węgla.
Jak Twoja firma może obniżyć rachunki za energię?
Ceramika jest wizytówką Bolesławca od setek lat, a współczesna produkcja to kontynuacja wielowiekowych, ceramicznych tradycji tego miasta. Jedną z bolesławickich fabryk, która korzysta z tradycyjnej techniki wytwarzania naczyń ceramicznych jest Manufaktura.
Po prostu…czarno na białym, czyli jak unijne finansowanie pomaga przedsiębiorcom otworzyć biznes
Choć restauracja prowadzona przez Michała i Łukasza istnieje od niespełna roku, dbałość o każdy detal pozwala im z sukcesem prowadzić firmę - nawet podczas pandemii. Dlaczego zdecydowali się na założenie własnego biznesu w tym trudnym okresie i jak udało im się uzyskać finansowanie na realizację własnego pomysłu?
Pieniądze od BGK dla tych, którzy dobro ludzi stawiają nad zysk
Spółdzielnie socjalne, kluby integracji społecznej i wiele innych podmiotów, które pomoc innym ludziom stawiają wyżej niż zysk, mogą liczyć na wsparcie Banku Gospodarstwa Krajowego. Dzięki oferowanym preferencyjnym pożyczkom podmioty ekonomii społecznej mogą tworzyć miejsca pracy i rozwijać się. Ci, którzy z nich skorzystali, nie żałują!
Nowa strategia BGK. Bank postawi na zrównoważony rozwój
Zrównoważony rozwój, zaangażowanie społeczne, współpraca i biznes międzynarodowy, a także transformacja cyfrowa i procesowa oraz efektywny model zarządzania - to pięć nowych filarów Banku Gospodarstwa Krajowego.
Prawny start w startup. Finansowanie startupu ze środków publicznych
Startupy nie muszą liczyć tylko na własne zasoby finansowe lub prywatnych inwestorów. Jednym z rozwiązań jest nawiązanie współpracy z instytucjami, oferującymi programy dedykowane dla startupów, których celem jest finansowanie ich rozwoju. Jak można z nich skorzystać?
Raport: Ekspansja polskich firm. Go Poland!
Kto by się spodziewał, że pomimo pandemii polski eksport nie tylko nie straci, ale wręcz zyska? Słaby złoty zachęca firmy do rozwoju za granicami. Jak się do tego przygotować?
Raport Finansowanie Firmy. Zdążyć z pomocą
Kryzys uderza z podwójną siłą. Rząd w oficjalnych wystąpieniach podkreśla, że przedsiębiorcy mają o wiele więcej pieniędzy niż przed pandemią. Czy to wystarczy na przetrwanie?
Płynność finansowa w burzliwych czasach. Praktyczny poradnik dla firm
Niejeden silny kryzys podziałał uzdrawiająco na rozliczenia między firmami. Tak też stało się i w tym roku. Jednak ten kij ma dwa końce: mądre zarządzanie odbiorcami dotyczące płatności, ale też zachowanie samemu płynności i wypłacalności. Podpowiadamy kilka sposobów na jedno i drugie.
Łatwe pieniądze dla innowacyjnych firm. Jak je zdobyć?
Masz pomysł na wykorzystanie innowacyjnej technologii w swojej firmie? Do jego zrealizowania potrzebujesz pieniędzy? Od kilku miesięcy pozyskanie finansowania na innowacje technologiczne jest łatwiejsze niż kiedykolwiek, a część kredytu spłaci za ciebie Bank Gospodarstwa Krajowego.
Niskooprocentowane pożyczki płynnościowe dla firm w kolejnym banku
Santander Leasing podpisał umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, dotyczącą udzielania pożyczek ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.
Helikoptera z pieniędzmi nie będzie [WYWIAD]
Tego kryzysu nikt nie przewidział. To nie był jeden czarny łabędź, tylko całe stado czarnych łabędzi – mówi Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes Banku Gospodarstwa Krajowego.
BGK chce wydłużyć działanie programów pomocowych
Bank Gospodarstwa Krajowego chce przedłużyć działanie programów pomocowych dla firm do końca 2021 roku - powiedziała Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes BGK. Do tego potrzebna jest zgoda Komisji Europejskiej.
Finansowanie działalności MSP. Pieniądze dla firm [RAPORT]
Kiedy jedni walczą o przetrwanie, inni notują potężne wzrosty sprzedaży. Wszyscy potrzebują finansowania zewnętrznego. Gdzie je dziś znaleźć?
Finansowanie działalności MSP. Finansowanie w praktyce
Kto najchętniej korzysta z Funduszu Gwarancji Płynnościowych BGK? Przedsiębiorstwa, z których województw otrzymały najwięcej gwarancji?
Pomoc dla firm w kryzysie
Bank Gospodarstwa Krajowego utworzył Fundusz Dopłat do Oprocentowania. To specjalny program, którego celem jest pomoc firmom mającym problemy z powodu kryzysu wywołanego pandemią COVID-19.