TechnoparkBiznesHub – szansa dla młodych przedsiębiorców

TechnoparkBiznesHub – szansa dla młodych przedsiębiorców
78
Zwiększenie liczby innowacyjnych przedsiębiorstw typu startup działających na obszarze Polski Wschodniej – to główny cel uruchomienia programu Platform Startowych dla nowych pomysłów. Animatorem jednej z nich – TechnoparkBiznesHub – jest Kielecki Park Tec

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Zwiększenie liczby innowacyjnych przedsiębiorstw typu startup działających na obszarze Polski Wschodniej – to główny cel uruchomienia programu Platform Startowych dla nowych pomysłów. Animatorem jednej z nich – TechnoparkBiznesHub – jest Kielecki Park Technologiczny.

Platformy Startowe to kompleksowy program wspierania startupów, realizowany w ramach programu Polska Wschodnia 2014-2020 (działanie 1.1 POPW). Pomoże on młodym ludziom do 35. roku życia przekształcić pomysł w innowacyjny biznes. – To pierwszy tak duży i tak precyzyjnie przygotowany program wsparcia dla młodych przedsiębiorców z Polski Wschodniej. Zainteresowanie jest bardzo duże, bo to niepowtarzalna szansa dla tych, którzy nie mają odpowiedniego doświadczenia, wiedzy i budżetu, na przekształcenie ciekawych pomysłów w dobrze prosperujące biznesy – mówi Szymon Mazurkiewicz, dyrektor KPT. Kielecki Park Technologiczny jest animatorem Platformy TechnoparkBiznesHub. Partnerami są ośrodki innowacji, jednostki samorządu terytorialnego, uczelnie wyższe, duże przedsiębiorstwa i instytucje otoczenia biznesu z województw świętokrzyskiego i podkarpackiego. – Jesteśmy instytucją, która na co dzień świadczy kompleksowe, „szyte na miarę potrzeb” usługi badawczo-rozwojowe. Mamy zespół wykwalifikowanych ekspertów, którzy potrafią ocenić potencjał danego startupu i jego szansę na dynamiczny rozwój – podkreśla Szymon Mazurkiewicz.

Nabór innowacyjnych pomysłów ruszył w marcu 2016 r. Do końca października, w ramach TechnoparkBiznesHub, napłynęło ich 848. Tymczasem pierwsi pomysłodawcy podpisali już umowy inkubacyjne, założyli spółki i wzięli udział w tzw. Szkole startupów, która pomoże im poukładać sobie pracę nad modelem biznesowym. Po szkole startupów czas na program inkubacyjny, indywidualnie określony dla każdego pomysłu. W ramach inkubacji oferowane są konkretne usługi, jak powierzchnia odpowiednia dla danej działalności, obsługa księgowa i prawna, czy mentoring. Mogą oni także liczyć na wsparcie techniczne, technologiczne, czy inżynierskie, a także w zakresie zarządzania i przedsiębiorczości. Specjaliści pomagają też w badaniu rynku, czy przygotowaniu strategii ceny i promocji. Każdy startup ma swojego opiekuna. Ci, którzy będą mieć najbardziej zaawansowany model produktu (MVP – Minimum Viable Product, tj. produkt o minimalnej koniecznej funkcjonalności), mają jeszcze szansę w grudniu tego roku zaprezentować się podczas Demo Day. Najlepsi otrzymają rekomendacje, dzięki którym będą mogli aplikować o dotację w kwocie od 50 do nawet 800 tys. zł z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia za pośrednictwem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Celem wsparcia jest wprowadzenie produktu na rynek krajowy lub zagraniczny oraz systematyczne zwiększanie jego sprzedaży.

Więcej informacji: www.technopark.kielce.pl oraz www.platformystartowe.gov.pl

ZOBACZ RÓWNIEŻ