Zdrowo i ziołowo

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe 27
Polska wyrasta na zielarską potęgę. Produkujemy rzadkie odmiany ziół, ziołowe kosmetyki, suplementy czy dodatki. Rynek warty ponad 200 mln zł cały czas rośnie, bo coraz więcej osób świadomych jest, ile zdrowia tkwi w ziołach.

Plantacje zielarskie w Polsce zajmują powierzchnię ok. 30 tys. ha, a wartość rynku szacuje się na 200 mln zł. Choć do światowych potęg brakuje nam wiele, to nasi producenci stają się już coraz ważniejszym graczem w Unii Europejskiej. I co ważne decyduje o tym nie tylko cena, ale przede wszystkim wysoka jakość. 

Jednym z producentów ziół jest firma Ogrody Ziołowe z Bielan Wrocławskich. Jej właściciel Michał Dewódzki nie postawił jednak na masową produkcję i sprzedaż do sieci, ale na bardzo bogatą ofertę i zaspokajanie potrzeb przede wszystkim klientów indywidualnych. 

Jego biznesu nie byłoby, gdyby nie pasja do roślin, którą zaszczepili mu rodzice, sami zajmujący się ogrodnictwem. Od 1985 r. prowadzą oni centrum kwiatowe na Wrocławskich Bielanach. To tam od najmłodszych lat, w czasie wolnym od szkoły, Michał Dewódzki pomagał rodzicom przy produkcji i pielęgnacji roślin. Po studiach z zarządzania w biznesie i marketingu oraz pierwszych doświadczeniach zawodowych m.in. sprzedawcy i copywritera postanowił, że wróci do pasji, którą odziedziczył w genach. Postanowił jednak iść nieco inną ścieżką i zajął się tylko ziołami. – Oni wolą kwiaty. Mnie zawsze bliżej było do ziół. To pewnie dlatego, że lubię gotować i próbować nowych smaków. Więc wymyśliłem, że zacznę uprawiać je na większą skalę...

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów

Masz już prenumeratę? Zaloguj się

Kup prenumeratę cyfrową, aby mieć dostęp
do wszystkich tekstów MyCompanyPolska.pl

Wykup dostęp

Co otrzymasz w ramach prenumeraty cyfrowej?

  • Nielimitowany dostęp do wszystkich treści serwisu MyCompanyPolska.pl
  •   Dostęp do treści miesięcznika My Company Polska
  •   Dostęp do cyfrowych wydań miesięcznika w aplikacji mobilnej (iOs, Android)
  •   Dostęp do archiwalnych treści My Company Polska

Dowiedz się więcej o subskrybcji

My Company Polska wydanie 5/2020 (56)

Więcej możesz przeczytać w 5/2020 (56) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY