Sztuczna inteligencja odciąży kadry

InEwi
Fot. shutterstock.
W tym roku Polski startup inEwi, globalnie znany jako TrackTime24, zgarnął nagrodę Symbolu Wsparcia Biznesu, jako pierwszy SaaS w historii plebiscytu. Jego produkt ma rewolucyjne znaczenie dla działów płac i kadr oraz managerów zarządzających pracą zespołów. Czy to przełom technologiczny w preferencjach rodzimego biznesu?

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Symbol Wsparcia Biznesu to nagroda wręczana w ramach konkursu organizowanego przez redakcje związane z „Monitorem Biznesu”, niezależnym dodatkiem do „Rzeczpospolitej”, „Monitorem Rynkowym”, niezależnym dodatkiem do „Dziennika Gazety Prawnej” i autorami „Pulsu Biznesu”.

Tytuł Symbolu roku przyznawany jest już od 2011 r. a organizatorzy konkursu podkreślają, że nagroda ma wyróżnić firmy wyróżniające się na tle swoich branż, docenić wysiłek, jaki wkładają w budowanie rynkowej przewagi.

Zapomnij o liście obecności

Tę definicję spełnia startup inEwi, który umożliwia ewidencję i rejestrację czasu pracy w modelu SaaS, czyli Software as a Service. Model technologicznego wsparcia oparty jest na oprogramowaniach dostępnych online, opłacanych w ramach subskrypcji.

Na czym polega sukces inEwi? Startup stworzył narzędzie oparte na sztucznej inteligencji, które w prosty sposób usprawnia pracę Kadr. Oprogramowanie, zgodne z wymogami polskiego prawa, za sprawą kamer (nawet niskiej jakości) zastępuje listy obecności czy grafiki pracy. Nie tylko monitoruje obecność pracowników, ale też zapobiega możliwym nadużyciom, takim jak odbijanie kart osób nieobecnych w pracy przez innych członków załogi (tzw. zjawisko punchingu). Program umożliwia też bezpośrednią integrację z ZUS, co jest dużym ułatwieniem dla działów HR.

– Postanowiliśmy wykorzystać potencjał sztucznej inteligencji (AI) przy użyciu tych samych urządzeń rejestrujących, których używają nasi klienci, również takich, które wyposażone są w kamery niejednokrotnie niskiej jakości – mówi CEO inEwi, Jacek Pytlik, CEO inEwi.

Sztuczna inteligencja pomoże Kadrom

System opracowany przez inEwi wspiera technologia facial recognition – to właśnie umożliwi algorytmowi AI maszynowe uczenie się szczegółów wyglądu pracowników i dokładniejszy monitoring ich obecności w pracy. Dzięki temu przedsiębiorcy mogą zapomnieć o drukowaniu list obecności czy grafików.

– To znaczy, że za każdym razem, kiedy pracownik rejestruje wejście/wyjście do pracy, obraz jest porównywany z tym wzorcowym, a algorytm jest ciągle douczany. Wiemy, że ludzka twarz z czasem się zmienia – nasze narzędzie to wychwyci  – mówi Jacek Pytlik i podkreśla, że dostęp do aktualizacji AI będą mieli zarówno nowi klienci, jak i 150 tys. obecnych użytkowników inEwi.

Model SaaS zyskuje coraz większe uznanie środowiska małych i średnich przedsiębiorstw. Szacuje się, że do końca 2022 roku aż 86 proc. firm będzie w jakimś stopniu korzystało z internetowego oprogramowania opartego na subskrypcjach.

Nagroda dla inEwi może być symbolicznym początkiem jeszcze bardziej dynamicznego rozwoju podmiotów zajmujących się usprawnianiem działalności biznesowej poprzez system SaaS. 

Inspiracje: Lider, spowolnienie, krypto - wybieramy biznesowe słowo roku.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

X