kadry
zobacz inne tematyRekrutacyjne podsumowanie roku 2024: Które branże rekrutowały najsprawniej?
Szybkość, z jaką firmy znajdują i zatrudniają nowych pracowników, odgrywa kluczową rolę w budowaniu ich konkurencyjności. Analiza danych z 2024 roku ujawnia, które branże osiągnęły najlepsze wyniki w pozyskiwaniu talentów. Jak różniły się kluczowe wskaźniki, takie jak czas odpowiedzi na aplikację czy szybkość zamykania procesów rekrutacyjnych?
Rozstańmy się w zgodzie, czyli jak zwalniać z klasą
Zwolnienie i zatrudnianie pracowników to naturalne procesy w firmie. O ile jednak temu pierwszemu przedsiębiorcy poświęcają wiele uwagi i wysiłku, o tyle drugi często jest traktowany przez nich po macoszemu. Wychodzą bowiem z założenia, że jak już ktoś nie jest im potrzebny, to nie muszą wokół niego skakać ani go szanować. A to wielki błąd!
Firmom coraz trudniej zatrzymać pracownika. Wypalenie zawodowe na szczycie listy
Inflacja przekładająca się na presję płacową, rosnące koszty związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi oraz wysoka rotacja – to, według danych zebranych przez Instytut Keralla Research na zlecenie VanityStyle, trzy główne wyzwania w obszarze pracowniczym, z którymi mierzą się obecnie firmy z sektora MŚP. Z jakimi jeszcze problemami kadrowymi borykają się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa?
Zdalna praca specjalistów: Jak wygrać wyścig o międzynarodowe talenty?
GUS informuje, że ponad 1/3 polskich firm z branży IT wskazuje niedobór specjalistów jako barierę w swojej działalności. W związku z deficytem talentów, pracodawcy rozszerzają swoje poszukiwania na pracowników poza granicami Polski. Jak skompletować dobry zespół?
Sztuczna inteligencja odciąży kadry
W tym roku Polski startup inEwi, globalnie znany jako TrackTime24, zgarnął nagrodę Symbolu Wsparcia Biznesu, jako pierwszy SaaS w historii plebiscytu. Jego produkt ma rewolucyjne znaczenie dla działów płac i kadr oraz managerów zarządzających pracą zespołów. Czy to przełom technologiczny w preferencjach rodzimego biznesu?
Dr Jarosław Szczepański: Uczelnie humanistyczne mogą pomóc w budowie kadr dla przemysłu
- Polskie uczelnie humanistyczne mają wbrew pozorom dość duże możliwości, jeśli chodzi o wsparcie kształcenia kadr dla przemysłu - mówi dr Jarosław Szczepański, Uniwersytet Warszawski.
Szkolnictwo Branżowe 2.0., czyli czas liderów branż z WorldSkills Poland
Inicjatywa WorldSkills Poland (FRSE) robi niemałe zamieszanie w procesie szkolenia przyszłych kadr. Jej głównym celem jest zmiana stereotypowego myślenia o nauce w szkołach branżowych, promocja i zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej rozwoju umiejętności zawodowych oraz budowania profesjonalnego wizerunku szkół branżowych.