Proptech Simlab pozyskał finansowanie serii A od Carpathian Partners

simlab
Od lewej: Karolina Drwięga-Waliczek (COO & General Counsel, Simlab), Marek Koźlak, (Założyciel & CEO, Simlab), Łukasz Gawlik (Założyciel i Partner Zarządzający, Carpathian Partners), Jun Inoue (VDC Business Development Executive, Nohara Group).
Simlab, platforma oprogramowania do zarządzania budową, sterowania budynkiem IIoT i zarządzania nieruchomościami, pozyskała finansowanie serii A od Carpathian Partners. Otrzymane fundusze pomogą w rozwoju produktów i dalszej ekspansji.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Rundę poprowadził Carpathian Partners, londyński inwestor oprogramowania, który koncentruje się na scale-upach B2B z branży DeepTech. Simlab był wcześniej finansowany w rundzie zalążkowej prowadzonej przez partnera technologicznego, Matterport.

– Dzięki partnerstwu z Carpathian Partners, Simlab będzie miał dostęp nie tylko do renomowanych źródeł międzynarodowego kapitału, ale także skorzysta z naszego ekosystemu doradców, przedsiębiorców, menedżerów, partnerów technologicznych i potencjalnych klientów, który zbudowaliśmy przez prawie dwie dekady doświadczenia w inwestowaniu instytucjonalnym – mówi Łukasz Gawlik, założyciel i Partner Zarządzający Carpathian Partners.

Dalszy rozwój 

Startup zamierza opracować strategię wejścia na rynek skoncentrowany wokół dystrybucji kanałów partnerskich i kontynuować rozszerzenie funkcjonalności produktu SIMLAB. Poprawi także integrację API z globalnym ekosystemem technologii budowlanych i prop w zakresie danych budowlanych, automatyki budynkowej, zarządzania zasobami, cyfrowego bliźniaka i funkcji AR.

– To finansowanie zapewnia naszą gotowość do wejścia na rynek. Stabilność finansowa zwiększa naszą wiarygodność jako wiarygodnego strategicznego partnera biznesowego, otwierając drzwi dla nowych klientów i segmentów. Dzięki naszemu bezpośredniemu i pośredniemu dostępowi do rynku osiągniemy szerszą grupę docelową na globalnych rynkach budownictwa, zarządzania nieruchomościami i inteligentnych budynków – mówi Marek Koźlak, założyciel i Dyrektor Generalny, Simlab. 

Marek Koźlak, spędził ostatnie 18 lat na rozwijaniu technologii BIM, VR i AR, w tym na stanowisku dyrektora ds. badań i rozwoju w BIM Object, pracując nad aplikacjami czasu rzeczywistego dla klientów na całym świecie. Pomysł na produkty Digital Twin wziął się z doświadczenia Marka z budowy własnego domu, gdzie zaobserwował potrzebę kompleksowego rozwiązania wspierającego właścicieli nieruchomości od budowy do eksploatacji.

Czym dokładnie zajmuje się Simlab?

Simlab rozwija oprogramowanie SaaS, które łączy dane wejściowe z CAD, modeli BIM, danych konstrukcyjnych, dokumentacji zasobów i IIoT z technologiami wizualizacji, takimi jak Matterport. Specjalizuje się w digitalizacji budynków na całej fazie projektowania i budowy, dostarczając zestawy narzędzi dla profesjonalistów AEC do bardziej efektywnej komunikacji na każdym etapie projektu. Dla właścicieli i menedżerów nieruchomości Simlab integruje swój cyfrowy bliźniak z inteligentnym domem i technologiami automatyki budynków.

Kompleksowa platforma zapewnia szybki dostęp, analizę i interakcję w ramach repozytorium danych budowlanych i zintegrowanych systemów IoT, bez konieczności posiadania specjalistycznej wiedzy.

Produkt sprzedawany jest w modelu B2B2C obejmującym współpracę z sieciami partnerskimi, w tym firmami skanującymi, sprzedawcami sprzętu i instalatorami obsługującymi standardy automatyki budynków Simlab. Firma już współpracuje z głównymi graczami rynkowymi AEC, takimi jak Matterport, KNX, NETx i Fibaro (Nice Group) i zamierza integrować się z innymi spółkami z  branży, takimi jak Procore czy IBM.

Japończycy pierwsi skorzystali z oprogramowania Polaków 

Grupa Nohara, firma z branży cyfryzacji budownictwa i zarządzania nieruchomościami w Japonii, była pierwszą firmą, która komercyjnie korzystała z oprogramowania Simlab w 2019 roku i wdraża cały czas w swoim kraju polską platformę w projektach na dużą skalę, takich jak szpitale, szkoły, stacje kolejowe i centra danych.

Siedziba Simlab znajduje się w Gliwicach i ma planany otwarcia oddziału w Tokio w Japonii. Zespół spółki składa się z 28 pracowników. Główny team jest w firmie od jej powstania w 2019 roku.


--> Sprawdź także: Rubicon szuka nowej inwestycji. Planuje wydać 10 mln złotych


ZOBACZ RÓWNIEŻ