motoryzacja
zobacz inne tematySamochód dla prezesa
Wygląd i wyposażenie luksusowych aut mają bez wątpienia duże znaczenie. Równie ważne są jednak koszty, a wśród nich wysokość miesięcznej raty. Przy czym wciąż najczęstszym sposobem pozyskania samochodu dla firmy jest leasing.
Samochody (niedalekiej) przyszłości
Motoryzacja jest jedną z tych branż, w których pierwszoplanową rolę grają innowacje. Szybkie zmiany dokonują się tu dzięki... ekologii, komputerom i smartfonom. Jakich nowinek możemy zatem spodziewać się w autach w najbliższym czasie?
SUV-y mają się świetnie
Dzisiaj niemal każdy producent popularnych marek samochodów stawia sobie za punkt honoru, by mieć w ofercie modnego SUV-a. I nic dziwnego. Auta te cieszą się w Polsce niesłabnącym zainteresowaniem. Przy czym już dawno przestały być wyłącznie dużymi i drogimi imitacjami aut terenowych.
Samochód pracujący
Duży van sprawdzi się i jako auto do transportu towarów, kiedy możemy wykorzystać jego imponującą przestrzeń ładunkową, i jako samochód na aktywny wyjazd, z wygodnymi kanapami i miejscem na rodzinny bagaż.
Auto na miarę
Bezpieczeństwo, komfort oraz niskie koszty – to przede wszystkim te cechy doceniają flotowi użytkownicy samochodów. Nic dziwnego zatem, że właśnie na nie kładą nacisk producenci kierujący swą ofertę do przedsiębiorców.
Flotowe przeboje
Volkswagen, dzięki wielu bardzo udanym modelom, podbija rynek flotowy. W tym roku, od stycznia do lipca, firmy kupiły o ponad 30 proc. więcej aut tej marki niż w tym samym okresie przed rokiem. Największym zainteresowaniem cieszą się przy tym komfortowy i elegancki Passat oraz kompaktowy SUV Tiguan.
Czyżby nieśmiały początek rewolucji?
Elektryczne samochody to przyszłość motoryzacji, ale też jej przeszłość. To właśnie auta na prąd były najbardziej cenione na przełomie XIX i XX w. Wygodniejsze, bardziej niezawodne i prostsze w obsłudze niż te z silnikami spalinowymi. Historia zatoczyła koło?
SUV na bogato
SUV-y nie wychodzą z mody, na czym korzystają producenci niekojarzeni zazwyczaj z tą kategorią aut. Wprowadzają do swojej oferty nowe, luksusowe modele z mocnymi silnikami i bogatym wyposażeniem. Ceny niektórych przekraczają nawet milion złotych.
Duch wyścigów
Do 300 km/godz. mogą rozpędzić się w czasie, którego większość kierowców potrzebuje, by leniwie wrzucić drugi bieg. Tak szybkie są najmocniejsze sportowe motocykle. Ich silniki mają tyle koni, ile ważące niemal 10 razy więcej sportowe auta.
Komfort ze sportową okrasą
Nowoczesna elektronika, systemy zwiększające bezpieczeństwo, a do tego znakomite silniki i skrzynie biegów oraz stały napęd na cztery koła. To krótka charakterystyka luksusowej limuzyny lub kombi z Ingolstadt – Audi A6.
Jeszcze więcej koni
Domem supersamochodów są tory wyścigowe, a fetyszem ich miłośników – prędkość. Kiedyś zwracano w nich uwagę wyłącznie na osiągi, dziś nie zapomina się także o ekologii, a rynek zdobywają konstrukcje z napędem elektrycznym czy wodorowym.
Każdemu według potrzeb
Sprzedawca, menedżer, dyrektor regionu, członek zarządu – każdy z nich może jeździć służbowym samochodem. Ale, oczywiście, każdy innym. Różnice w jakości i cenie aut są zwykle zbliżone do rozpiętości płac na poszczególnych stanowiskach.
Autosamochód
Wsiadamy do auta, wybieramy cel podróży w nawigacji, wciskamy przycisk „start” i... sięgamy po książkę. Samochód bezpiecznie dowiezie nas na miejsce, pozwoli wysiąść jak najbliżej, a potem samodzielnie zaparkuje. Fantastyka? Niekoniecznie...
Czas na wymianę
Nowy samochód dla najmniejszych firm to spory wydatek, a dla tych nieco większych – ważna inwestycja. Czy warto więc czekać na początek nowego roku, by dokonywać zmian we flocie? No i na co zwracać uwagę, wybierając auto?
Nie tylko na bezdroża
Błoto, głęboki bród, leśne ostępy – z tym tradycyjnie kojarzy się napęd na cztery koła. Lecz przydaje się on także na co dzień, nawet w mieście.
Oszczędność bez wyrzeczeń
Prestiżowa limuzyna z 3-cylindrowym silnikiem? Dziś to możliwe – w czasach, gdy producenci aut na wszelkie sposoby tną emisję spalin, maleją pojemności skokowe i liczba cylindrów. Na szczęście, zwykle bez uszczerbku dla osiągów.
SUV jak smartfon i samolot
Współczesne SUV-y, tak jak nowoczesne telefony, potrafią niemal wszystko. Jeżdżą po polu i asfalcie, zapewniają rozrywkę, informacje, łączność ze światem i bezpieczeństwo. Ich kokpit potrafi być niczym ten w najnowszych myśliwcach. Wszystko dzięki nowoczesnym technologiom.
Czy hybrydy to już alternatywa?
Jeszcze niedawno samochody z silnikiem hybrydowym przegrywały z innymi autami ceną, osiągami, komfortem i funkcjonalnością. Dziś w cuglach wygrywają 24-godzinny wyścig w Le Mans. Zaczęły też podbijać firmowe floty, także w Polsce.