Dla dużej rodziny i małego biznesu

Fot. Materiały prasowe Fot. Materiały prasowe
Porządny, dobrze zaprojektowany minivan sprawdzi się jako duże auto rodzinne, którym bez problemu przewieziemy siedem osób. A przy tym może być bardzo przydatne w codziennej pracy. Tu wygoda idzie w parze z funkcjonalnością.

Europie popularność średniej wielkości vanów zawdzięczamy dwóm modelom. To Chrysler Voyager, który przybył do nas zza Oceanu Atlantyckiego, oraz Renault Espace, czyli śmiały jak na owe czasy pomysł francuskiej marki. Jakie są losy tych modeli dzisiaj? Voyagera na Starym Kontynencie nie ma już w żadnej postaci. Krótko po wycofaniu się Chryslera z tego rynku był jeszcze sprzedawany jako Lancia, niestety, ostatecznie dokonał żywota. A szkoda, bo zawsze był synonimem przestronnego, rodzinnego wozu. Espace natomiast sprzedaje się do dziś, ale... No właśnie, teraz nie jest już klasycznym minivanem, jakiego znaliśmy od 1984 r. Renault poddało się modzie i zamiast pakownego „busika” dla dużej rodziny proponuje model o tej samej nazwie, ale o kształtach przywodzących na myśl trochę SUV-a, a trochę auto sportowe. Czy to się sprawdza? Jeśli ktoś kieruje się wyglądem – na pewno. Jeżeli jednak ważniejsze jest efektywne wykorzystanie przestrzeni, raczej nie, bo projektanci Renault wyraźnie postawili wygląd wyżej niż funkcjonalność. 

Solidna klasyka

Te dwie ikony świata minivanów wyraźnie pokazują, że obecnie producenci samochodów skupili swoją uwagę gdzie indziej: wymyślają kolejne warianty SUV-ów, które cieszą się większym zainteresowaniem kupujących. Nie oznacza to jednak, że na rynku brakuje porządnych, dobrze zrobionych minivanów. Wręcz przeciwnie – jest w tym segmencie wiele interesujących,...

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów

Masz już prenumeratę? Zaloguj się

Kup prenumeratę cyfrową, aby mieć dostęp
do wszystkich tekstów MyCompanyPolska.pl

Wykup dostęp

Co otrzymasz w ramach prenumeraty cyfrowej?

  • Nielimitowany dostęp do wszystkich treści serwisu MyCompanyPolska.pl
  •   Dostęp do treści miesięcznika My Company Polska
  •   Dostęp do cyfrowych wydań miesięcznika w aplikacji mobilnej (iOs, Android)
  •   Dostęp do archiwalnych treści My Company Polska

Dowiedz się więcej o subskrybcji

My Company Polska wydanie 10/2018
 (37)

Więcej możesz przeczytać w 10/2018 (37) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY