Do pracy na co dzień

Fot. Materiały prasowe Fot. Materiały prasowe
Kompaktowe auta dostawczo-osobowe pozostają nieco w cieniu popularnych dzisiaj SUV-ów, limuzyn czy minivanów. Niesłusznie, bo modele reprezentujące tę klasę – mimo że niezbyt efektowne – są na pewno niezwykle praktyczne i uniwersalne.

Samochody dostawczo-osobowe, choć nie brylują w tej chwili w zestawieniach sprzedaży, ciągle pozostają w ofercie producentów aut. Mało tego, niedawno w salonach pojawiły się nowe modele z tego segmentu, a wkrótce do sprzedaży trafią kolejne. Wszystkie mają wspólną cechę – są niezwykle uniwersalne, bo mogą odgrywać rolę zarówno pakownego samochodu dla rodziny, jak i firmowego dostawczaka, który bez problemu przewiezie spore zakupy z hurtowni. 

Cały nasz

Szczególnie dumni możemy być z Volkswagena Caddy, który w obecnej wersji jest wprawdzie na rynku już dwa lata, ale produkuje się go tylko w naszym kraju, w podpoznańskiej fabryce niemieckiego koncernu. Do wyboru są dwie wersje: Caddy oraz Caddy Maxi (dłuższa od podstawowej). Można też zdecydować się na zwykły furgon – wówczas to samochód tylko dla dwóch osób dysponujący jednak dużą przestrzenią ładunkową. Bardziej uniwersalna jest wersja kombi, czyli z kabiną dla pięciu osób oraz bagażnikiem, który w razie potrzeby można powiększyć, składając tylną kanapę. Takie rozwiązanie, stosowane zresztą we wszystkich modelach dostawczo-osobowych, pozwala łatwo przekształcać auto z rodzinnego w użytkowe i na odwrót. 

Zaletą omawianego samochodu jest też spory wybór silników: od małolitrażowych benzynowych 1.2 TSI o mocy 84 KM po 2-litrowe diesle o mocy 150 KM – sporej, jak na nieduże i...

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów

Masz już prenumeratę? Zaloguj się

Kup prenumeratę cyfrową, aby mieć dostęp
do wszystkich tekstów MyCompanyPolska.pl

Wykup dostęp

Co otrzymasz w ramach prenumeraty cyfrowej?

  • Nielimitowany dostęp do wszystkich treści serwisu MyCompanyPolska.pl
  •   Dostęp do treści miesięcznika My Company Polska
  •   Dostęp do cyfrowych wydań miesięcznika w aplikacji mobilnej (iOs, Android)
  •   Dostęp do archiwalnych treści My Company Polska

Dowiedz się więcej o subskrybcji

My Company Polska wydanie 7/2018
 (34)

Więcej możesz przeczytać w 7/2018 (34) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY