Pracuj luksusowo

Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe 46
Samochody dostawcze coraz mniej przypominają dzisiaj „blaszaki” sprzed kilkunastu lat. Kabina współczesnego auta do codziennej pracy coraz bardziej zbliża się do wnętrza wygodnej limuzyny.

Możemy być dumni, bo właśnie w naszym kraju powstaje jeden z najnowocześniejszych samochodów dostawczych. To Volkswagen Crafter, którego wnętrze – oczywiście w odpowiednio wyposażonych wersjach – przywodzi na myśl wysokiej klasy samochody osobowe. Podobnie jest zresztą w przypadku nowego Mercedesa Sprintera, który wejdzie do sprzedaży w Polsce w czerwcu tego roku. To oczywiście przykłady najnowszych pojazdów użytkowych, w których zastosowano wiele nowoczesnych technologii, rewolucja w tym segmencie zaczęła się jednak już ponad dekadę temu, od nieco mniej spektakularnych innowacji. 

Ułatwienia w standardzie

Trudno wyobrazić sobie dzisiaj brak klimatyzacji w nowym samochodzie użytkowym. To niemal standard. Nie każdy jednak pamięta, że jedną z pierwszych firm, które zaczęły instalować takie luksusy w autach dostawczych, był Renault. Ta francuska marka jakieś dziesięć lat temu zaproponowała pakiety wyposażenia dające kierowcom ponadprzeciętny komfort, obejmujące także wspomnianą klimatyzację, która wówczas w dużych samochodach – jak choćby Renault Master – była czymś zupełnie niespotykanym. Dziś w pojazdach użytkowych można mieć nie tylko prostą, ręcznie sterowaną „chłodziarkę”, dostępne są również systemy elektroniczne, w tym wielostrefowe, a nawet chłodzące przestrzeń ładunkową. W opcji, np. do Craftera, można mieć też chłodzone podstawki pod napoje. 

Oczywiście są i pakiety zimowe, w tym z postojowym ogrzewaniem, które można zamówić do auta właściwie...

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów

Masz już prenumeratę? Zaloguj się

Kup prenumeratę cyfrową, aby mieć dostęp
do wszystkich tekstów MyCompanyPolska.pl

Wykup dostęp

Co otrzymasz w ramach prenumeraty cyfrowej?

  • Nielimitowany dostęp do wszystkich treści serwisu MyCompanyPolska.pl
  •   Dostęp do treści miesięcznika My Company Polska
  •   Dostęp do cyfrowych wydań miesięcznika w aplikacji mobilnej (iOs, Android)
  •   Dostęp do archiwalnych treści My Company Polska

Dowiedz się więcej o subskrybcji

My Company Polska wydanie 4/2018 (31)

Więcej możesz przeczytać w 4/2018 (31) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY