Fajrant

Triathlon jak MBA

Triathlon jak MBA

Ironman to mordercze zawody triathlonowe poprzedzone intensywnymi treningami, które wymagają mistrzostwa w organizacji czasu. Sport dla wybranych? Raczej dla zmotywowanych. Na dodatek wzmacnia nie tylko ciało, lecz także charakter.

Agata Szymborska-Sutton 20.10.2015
Innowacje czy imitacje

Innowacje czy imitacje

W najbliższych latach Polska musi dokonać skoku cywilizacyjnego i technologicznego, by nie zboczyć ze ścieżki dochodzenia do poziomu rozwoju najnowocześniejszych gospodarek Europy. Jak to zrobić – łatwiejszą, tańszą i popularniejszą metodą imitacji czy trudniejszą, droższą, ale za to dającą nieograniczone możliwości drogą innowacji?

Inwestycyjna awangarda, czyli sukces zobowiązuje

Inwestycyjna awangarda, czyli sukces zobowiązuje

Ci, którzy odnieśli biznesowy sukces, dysponują bardzo poważną zdolnością inwestycyjną. Niestety, polscy przedsiębiorcy z tej zdolności wciąż korzystają niechętnie lub nieumiejętnie.

Irlandzki skok internetowy

Irlandzki skok internetowy

Niespełna dwa lata wystarczyły, by Irlandia z 16. pozycji na świecie, pod względem średniej prędkości internetu, wskoczyła na drugie miejsce. Stwarza to mniejszym firmom zupełnie nowe możliwości.

Więcej mocy

Nie zawsze przydatne w pracy, ale mogą sprawić frajdę. W 2015 r. na rynku pojawiło się sporo nowinek technologicznych. Zarówno perły, jak i interesujące gadżety.

Jarosław Horodecki 19.09.2015
Czy hybrydy to już alternatywa?

Czy hybrydy to już alternatywa?

Jeszcze niedawno samochody z silnikiem hybrydowym przegrywały z innymi autami ceną, osiągami, komfortem i funkcjonalnością. Dziś w cuglach wygrywają 24-godzinny wyścig w Le Mans. Zaczęły też podbijać firmowe floty, także w Polsce.

Czwartek jest codziennie

Czwartek jest codziennie

Jest czwartek, więc po pracy idziemy na mule… Do niedawna tak właśnie mógł wyglądać kulinarny plan tygodnia. Restauratorzy i ich dostawcy przyzwyczaili nas do czwartkowego rytuału i ulegliśmy temu ograniczeniu oczekiwań. Wiadomo, mule smakują najlepiej, gdy jeszcze żywe trafiają do garnka.

Motylem jestem

Motylem jestem

Kryzys wieku średniego dopada niemal każdego. To bunt, z którym wielu sobie nie radzi. Lecz można wykorzystać jego pozytywne strony. Zmienić coś w swoim życiu, nie tyle kupując sportowe auto, ile zakładając na przykład nową firmę.

RING: Dotacje czy Pożyczki

RING: Dotacje czy Pożyczki

Nowa finansowa perspektywa unijna różni się od poprzedniej m.in. tym, że oprócz dotacji przewiduje również instrumenty zwrotne. Jak zatem dzielić środki unijne? Obie formy wsparcia mają zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Poznajmy racje obu stron.

Drodzy Czytelnicy

Drodzy Czytelnicy

Zanim My Company Polska, magazyn adresowany do właścicieli i menedżerów małych i średnich firm, trafił dziś w Wasze ręce, postanowiliśmy lepiej Was poznać.

Dorota Goliszewska 19.09.2015