Przypomnij sobie przyjemność

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock 61
Męska seksualność często przegrywa z nawałem obowiązków i brakiem czasu. Trudno jest pogodzić walkę na rynku z szukaniem bliskości w sypialni. Czy można z tym zrobić coś poza tym, żeby „mniej pracować”? – wyjaśnia Andrzej Gryżewski, psycholog, psychoterapeuta, seksuolog z gabinetu CBTsekusolog.pl

Przychodzi mężczyzna przedsiębiorca firmy do seksuologa i mówi…„Jestem taki zmęczony”,  „Brak mi czasu, żeby pocałować żonę”. I co pan na to?

Nie dziwię mu się. Jeden z moich klientów ma internetowy startup produkujący gry komputerowe. Oto jego grafik: wstaje o czwartej rano, kiedy dzieci i żona jeszcze śpią. O siódmej z całą rodziną je śniadanie, potem spędza dosłownie chwilę czasu z żoną. Jedzie do pracy. Tam rozdysponowuje zadania kilkudziesięciu osobom. I na tym etapie już coś szwankuje. Zauważam, że sporo firm u nas pracuje na zasadzie „odpowiedzialności zbiorowej”. Czyli: kiedy pracownik nie wie, jak się wywiązać z zadania, szef nie mówi mu: „przykro mi, musisz się z tym uporać albo wylatujesz z pracy”, tylko… wykonuje jego zadania. Kary za niedotrzymanie terminów są wysokie. Czasami bywa więc tak, że mimo zatrudnionych kilku menedżerów i niższych pracowników, to szef robi te najłatwiejsze rzeczy, na przykład pisze najprostszy kod, byle tylko przyspieszyć pracę. 

Efekt? Mój pacjent mówi: „nie mam siły ani energii na dotykanie czy całowanie mojej żony. Nie myślę nawet o tym, żeby zorganizować jakiś romantyczny wieczór. To przekracza moje możliwości”. Wraca do domu o 22, pracuje jeszcze dwie godziny, o północy idzie spać. 

Rozumiem, że nie ma też czasu na inne przyjemności...

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów

Masz już prenumeratę? Zaloguj się

Kup prenumeratę cyfrową, aby mieć dostęp
do wszystkich tekstów MyCompanyPolska.pl

Wykup dostęp

Co otrzymasz w ramach prenumeraty cyfrowej?

  • Nielimitowany dostęp do wszystkich treści serwisu MyCompanyPolska.pl
  •   Dostęp do treści miesięcznika My Company Polska
  •   Dostęp do cyfrowych wydań miesięcznika w aplikacji mobilnej (iOs, Android)
  •   Dostęp do archiwalnych treści My Company Polska

Dowiedz się więcej o subskrybcji

My Company Polska wydanie 3/2020 (54)

Więcej możesz przeczytać w 3/2020 (54) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie