Gadżety. Luty 2020

fot. materiały prasowe fot. materiały prasowe
Najnowsze technologie dla przedsiębiorców.
ARTYKUŁ BEZPŁATNY

z miesięcznika „My Company Polska”, wydanie 2/2020 (53)

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Avatar z Las Vegas

Styczeń to oczywiście wielkie święto technologii, bo jak co roku w Las Vegas odbywają się targi elektroniki użytkowej. Pojawia się tam cała branża i każdy stara się zachwycić. Mercedes przedstawił futurystyczne Vision AVTR (inspirowane filmem Avatar). Swoje samochody pokazał też Sony LG. Ta ostatnia firma (ale i też Sharp) zaprezentowała przezroczyste ekrany (które z powodzeniem mogą służyć do prezentacji produktów), z kolei Samsung zademonstrował telewizor z obracanym ekranem. Sero TV można obrócić tak, by w trybie pionowym łatwiej się oglądało TikToka. Myślicie, że to szaleństwo? Nie, serwis ten jest najszybciej rosnącym medium społecznościowym w 2019 r. Dla starszych jest mikrofalówka General Electrics, która na przymocowanym do drzwiczek ekranie może wyświetlać Netflixa i podpowiadać przepisy.

--

Kino w pracy

Wystarczy kilkadziesiąt centymetrów i mamy obraz o przekątnej 100 cali. Chodzi o projektory z tzw. krótkim rzutem, które nie wymagają dużej odległości od ściany, by wyświetlić ogromny obraz, który wzmocni naszą prezentację. Oznacza to też, że nie jesteśmy np. ograniczeni do jednej sali, w której jest zawieszony projektor. Nie, projektor krótkoogniskowy jest rozwiązaniem mobilnym, tam gdzie go postawimy wyświetli obraz. 

Przetestowaliśmy ostatnio taki projektor firmy Optoma. Model HD35UST choć jest rozwiązaniem kompromisowym (producent ma jeszcze w ofercie znacznie droższy projektor laserowy), to jest naprawdę świetny. Projektor stawiamy na półce przed ścianą i jeśli będzie on umieszczony 30 cm od niej zyskamy obraz o przekątnej 100 cali i rozdzielczości Full HD 1080 p. To naprawdę robi wielkie wrażenie (jeśli 100 cali to dla was za dużo, można ten obraz zmniejszyć). Zaletą tego modelu jest też jasność: 3600 lumenów oznacza, że możemy oglądać nawet, gdy do sali wpada słońce czy świeci w niej światło. Najważniejsze jest jednak to, że to urządzenie wielozadaniowe, dość łatwo możemy przeobrazić go w Smart TV, mamy wbudowane głośniki, więc oglądanie w przerwach od pracy Netflixa czy HBO też jest możliwe (a wręcz wskazane). Cena jest porównywalna do telewizora, przy czym tutaj dochodzi jeszcze możliwość poczucia się jak w kinie.

---

 Bardziej HD niż w realu

Samsung zapowiedział, że na początku lutego zaprezentuje swój najnowszy flagowiec oznaczony symbolem S20. Będzie to cała rodzina telefonów – bo 11 lutego zobaczmy Galaxy S20, Galaxy S20+ i Galaxy S20 Ultra. Ten ostatni topowy model będzie najlepszym smartfonem pod kątem jakości zdjęć. Ma bowiem matrycę o rozdzielczości 

108 megapikseli. Do tego wszystkiego pojawi się sensor ToF (Time of Flight), czyli swoisty trójwymiarowy dalmierz służący do mierzenia odległości między obiektami, by jak najwiarygodniej rozmywać tło w trybie portretowym. 

Nowe Samsungi będą nagrywać wideo w rozdzielczości aż 8K i 30 klatek/sek. Tym samym będą pierwszymi smartfonami o takich możliwościach.

My Company Polska wydanie 2/2020 (53)

Więcej możesz przeczytać w 2/2020 (53) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie

POLECAMY