praca zdalna
zobacz inne tematyIWG rozwija w Polsce program franczyzowy. "Główną potrzebą klientów jest elastyczność" [WYWIAD]
Przy obecnym poziomie zainteresowania biurami elastycznymi nie jesteśmy w stanie rozwijać się wystarczająco szybko, bazując wyłącznie na własnym kapitale. Dlatego potrzebujemy partnerów franczyzowych, abyśmy mogli wspólnie z nimi rosnąć coraz dynamiczniej - mówi Michał Dorszewski, dyrektor ds. franczyzy IWG w regionie CEE.
Czy pracodawca będzie mógł zmusić pracownika do pracy zdalnej?
Zgodnie z projektem nowelizacji Kodeksu Pracy, pracodawca będzie mógł jednostronnie nakazać pracownikowi pracę zdalną. Muszą być jednak spełnione pewne warunki.
"Wrócić do biura? To ja rezygnuję". Pracownicy coraz częściej żądają pracy zdalnej
W ciągu niecałych dwóch lat od wybuchu pandemii Covid-19 praca zdalna zmieniła się z czegoś egzotycznego w normalną rzeczywistość. W rezultacie wiele firm twierdzi, że ich pracownicy niechętnie wracają do biur. Potwierdza to najnowsze badanie.
Paweł Ornatek pokieruje IWG w Polsce. "Hybrydowy model pracy będzie dynamicznie się rozwijał"
Paweł Ornatek objął stanowisko Country Managera w International Workplace Group w Polsce, gdzie będzie odpowiedzialny za rozwój biur pod markami Regus i Spaces oraz pracę kilkudziesięciu oddziałów firmy na terenie kraju. Cele, jakie wyznacza organizacji, to m.in. dalszy rozwój modelu franchisingowego oraz akwizycyjnego związanego ze zwiększonym popytem na biura elastyczne.
Microsoft: praca hybrydowa może prowadzić do "przeciążenia cyfrowego"
Jeśli nie zarządzamy pracą hybrydową ostrożnie, w rzeczywistości możemy doprowadzić do niezadowolenia pracowników i zmniejszenia ich zaangażowania. Wszystko przez "przeciążenie cyfrowe".
Specjalne benefity, hybrydowy model pracy - 5 oczekiwań milenialsów wobec miejsca pracy
Sondaż przeprowadzony przez Great Place to Work® wśród pracowników z pokolenia Y dowodzi, że w całym USA jedynie 44 proc. milenialsów jest zadowolona ze swojej pracy. To najniższy odsetek w porównaniu z pozostałymi pokoleniami. Czego więc milenialsi oczekują po idealnym miejscu pracy?
Wielu szefów wciąż nie ma zaufania do pracy zdalnej [BADANIE]
39 proc. osób zarządzających w europejskich firmach nie wierzy w sumienne wykonywanie obowiązków przez pracowników w ramach pracy zdalnej - wynika z badań firmy Ricoh.
7 wskazówek, jak przeprowadzić proces powrotu pracowników do biura
Po ponad roku od chwili, kiedy za sprawą pandemii pracownicy z dnia na dzień musieli przejść na pracę zdalną, nadszedł czas, gdy firmy zaczynają zachęcać pracowników do powrotu do biur. Czy pracownicy chcą rzeczywiście tego powrotu?
Praca w domu może oznaczać pracę w czyimś domu
Na rynku pojawiają się ciekawe trendy związane z pracą zdalną. Czy można było to przewidzieć?
To jeden z najszybciej rosnących sektorów polskiej gospodarki. Tworzy ponad 350 tys. miejsc pracy
Z najnowszego raportu "ABSL Sektor Nowoczesnych Usług Biznesowych w Polsce 2021" wynika, że tylko w 2020 r., w czasie pandemii w centrach usług biznesowych stworzonych zostało łącznie 13 500 nowych miejsc pracy. Udział sektora w PKB Polski jest szacowany na poziomie 3,5 proc. a wartość eksportu usług na poziomie 22,9 mld dol.
Rewolucja w miejscu pracy
Wyzwania związane z pracą zdalną skłaniają do powrotu do biur, oferujących jednak znacznie więcej niż dotychczas. Nie ma wątpliwości, że oblicze biura, które znaliśmy do tej pory, przechodzi znaczącą przemianę – to tylko jeden z wniosków płynących z debaty zorganizowanej przez Mindspace pt. „Rewolucja w miejscu pracy”.
Koniec tradycyjnych ofert pracy. Młodzi szukają ogłoszeń głównie w mediach społecznościowych
Ponad 90 proc. polskich studentów przy wyborze pracodawcy zwraca uwagę na kwestie różnorodności. Młodzi ludzie z Europy Środkowej cenią pracę hybrydową i elastyczne godziny pracy - wynika z raportu „First steps into the labour market” przygotowanego przez firmę doradczą Deloitte.
Przepisy regulujące pracę zdalną skierowane do konsultacji. Pracodawca opłaci dostęp do Internetu?
Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii poinformowało o skierowaniu projektu dotyczącego pracy zdalnej do konsultacji międzyresortowych, opiniowania i konsultacji publicznych.
Webinarium Mindspace „Rewolucja w miejscu pracy”
Elastyczność zyskała w ostatnich czasach na znaczeniu zarówno wśród pracodawców, jak i pracowników. Jak pokazują najnowsze badania, częste kontakty osobiste prowadzą do zaangażowania, wzajemnego wsparcia i lepszej współpracy w zespołach.
Slowmadyzm, czterodniowy tydzień pracy - oto najważniejsze trendy na rynku pracy
Jak będzie wyglądał w najbliższych miesiącach rynek pracy? Swoimi przewidywaniami dzieli się Iwo Szapar, autor książki "Pracuj zdalnie, żyj normalnie", twórca startupu Remote-how.
Czy home office obniża naszą odporność? [WYWIAD]
Za dużo godzin przed komputerem i dodatkowe obowiązki, np. zajmowanie się dziećmi. Wymuszony home office działa na nas gorzej niż zwykła praca. Jak w pandemii nie dać się zwariować? - radzi dr Kaja Prystupa-Rządca.
Prawny start w start-up. Zasady pracy zdalnej, czyli o czym powinien pamiętać pracodawca?
Praca zdalna stała się normą od ponad roku. Właściciel startupu, który zatrudnia osoby na bazie umowy o pracę powinien jednak pamiętać, że jest to obszar regulowany przez prawo. Jak nie popełnić kosztownego błędu?
Praca zdalna? O awans nie będzie łatwo
Pracownicy zdalni częściej wykonują bezpłatne nadgodziny. Dodatkowo firmy rzadziej ich dostrzegają i awansują. Takie są wyniki nowego raportu.
Home office generuje cyberzagrożenia. Jak się na nie przygotować?
Transformacja cyfrowa i praca zdalna zapewniają wiele korzyści, ale jeśli chcemy bezpiecznie rozwijać swoją działalność online, musimy dobrze się do tego przygotować.
Badanie: Większość pracowników wolałaby kontynuować pracę z domu
Harvard University zrealizowało badanie, z którego wynika, że bardzo polubiliśmy pracę z domu. Niektórzy z nas preferują z kolei harmonogram hybrydowy.
Klimatyzator przenośny zyska popularność przez home office
Klimatyzator przenośny znacznie obniża temperaturę w pokoju. Osoby przyzwyczajone do klimatyzowanych pomieszczeń, które pracowały w korporacji, z pewnością zainteresują się zakupem w dobie home office.
Polska platforma do organizacji eventów chce podbić japoński rynek
Eventory to polska platforma online do zarządzania i przeprowadzania wszystkich wydarzeń i spotkań biznesowych. Firma właśnie ogłosiła partnerstwo z japońskim INDIVISION - wiodącym na tym rynku dostawcą technologii, które przy pomocy zagregowanych informacji na temat zachowań i preferencji użytkowników dostarczają klientom wartość i dane niezbędne do rozwijania ich biznesu.
Pandemia szansą dla młodych matek? Praca zdalna receptą na sukces [RAPORT]
Sieć Przedsiębiorczych Kobiet przeprowadziła badanie dotyczące sytuacji kobiet na rynku pracy. Wynika z niego, że pandemia w ogromnym stopniu wpłynęła negatywnie na biznesy. Gdzie w takim razie, w tym trudnym dla przedsiębiorstw czasie, można upatrywać szansy dla młodych matek?
Praca zdalna. Co dalej ze skuteczną komunikacją?
Po co nam skuteczna komunikacja? by zaoszczędzić czas, podejmować dobre decyzje, budować relacje, by rozumieć i rozwijać się. Praca zdalna nam to znacząco utrudniła. Co nas czeka dalej? Odpowiedź przygotowała Anna Oleksy, ekspert zarządzania i psycholog biznesu, Uniwersytet SWPS.
Pracownicy coraz bardziej sceptyczni wobec pracy zdalnej. Utrzymać fachowców będzie jeszcze trudniej
Przedłużające się funkcjonowanie firm w gospodarce dotkniętej skutkami Covid-19 na trwałe zmienia model pracy. Proces ten już dziś jest zauważalny szczególnie w obszarze usług wykonywanych przez kadry specjalistyczne. Najbliższy czas będzie testem dla działów HR, przed którymi stają liczne wyzwania.
Webinarium Praca zdalna 2.0 - rola kompetencji zarządczych i IT oraz BHP w pracy zdalnej
Zapraszamy do udziału w specjalnej debacie poświęconej tematyce kompetencji zarządczych, IT i BHP w pracy zdalnej. Organizatorem wydarzenia są Pracodawcy RP.
Webinarium „Praca zdalna 2.0 – rozwiązanie na czas pandemii czy trwała zmiana?”
8 marca odbędzie się specjalne webinarium poświęcone tematyce pracy zdalnej.
Biuro na dworcu, ogólnodostępne komputery. Tak wygląda przyszłość biznesu?
Z badań wynika, że powierzchnia elastycznych przestrzeni biurowych w Polsce, Czechach, Rumunii i na Węgrzech wzrosła dziesięciokrotnie, a potrzeby w zakresie miejsc pracy są teraz zupełnie inne niż dotychczas. Wszystko to sprawia, że niebawem, niemal na każdym rogu powinny znajdować się przestrzenie “office to go”.
Praca z domu, która pozwala zarobić jak na etacie
Praca z domu niektórym ciągle kojarzy się ze składaniem długopisów. W obecnych czasach nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby pracować z domu i zarabiać tak, jak na dobrym etacie. Albo i więcej!
Depresja pracownika - jak pomóc mu z nią walczyć?
Co czwarty Polak zmaga się z problemami natury psychicznej. Długotrwały stres towarzyszący nam podczas pandemii prawdopodobnie pogorszy tę statystykę. Jak pracodawcy mogą zadbać o swoich podopiecznych?
Przedsiębiorcy chcą uregulowania pracy zdalnej. Znamy postulaty
Rada Przedsiębiorczości podkreśla konieczność stworzenia regulacji pracy zdalnej przyjaznej dla obu stron stosunku pracy, dającej możliwość elastycznego i efektywnego stosowania tej formy organizacji pracy. Rada przedstawiła swoje postulaty.
Praca zdalna po pandemii. Większość pracowników chce ją utrzymać
Ponad 60 proc. pracowników w Europie i 57 proc. polskich pracowników chce utrzymać pracę zdalną. To nowe dane pochodzące z raportu Deloitte.
Firmy nie przejdą na pracę zdalną. "Mają problem z mierzeniem efektywności"
Żadna firma badana przez EY nie planuje pozostać przy modelu całkowitej pracy zdalnej. Większość skłania się przy pracy hybrydowej, ale mają duży problem - nie potrafią mierzyć efektywności pracowników.
HP zapowiada nowe laptopy i większe wykorzystanie Sztucznej Inteligencji
Firma HP zapowiedziała na targach CES 2021 liczne rozwiązania do tworzenia, współpracy i łączenia się, niezależnie od tego, gdzie przebywa użytkownik. Nowości HP to jeszcze większe wykorzystanie Sztucznej Inteligencji oraz usprawnione funkcje, przygotowane z myślą o pracy poza biurem.
Psycholog: Dzisiaj profesjonalizm to ujawnianie emocji [WYWIAD]
Jeszcze do niedawna pójście do pracy z katarem było oczywistością i dowodem na zaangażowanie w pracę. Dzisiaj – jest niedopuszczalne. Na naszych oczach zmienia się znaczenie słowa: „profesjonalizm” – mówi Dorota Piekarczyk, psycholożka, coach.