PGNiG
zobacz inne tematyGrożą nam energetyczne Black-outy. Były prezes PGNiG: „Czerwona kreska świeci cały czas”
"Jesteśmy jednym z najbardziej zapóźnionych krajów w procesie modernizacji energetyki oraz infrastruktury energetycznej" - wywiad z Markiem Kossowskim, byłym prezesem PGNiG, o ciężkim stanie strategii energetycznej Polski.
Były prezes PGNiG: "Handlowcy nie zostali uprzedzeni o nadchodzącym embargu" [TYLKO U NAS]
Firmy nie miały szans przygotować zapasów węgla, bo embargo na surowiec z Rosji został wprowadzony bez jakiejkolwiek wyprzedzającej informacji dla handlowców - mówi w rozmowie z portalem mycompanypolska.pl Marek Kossowski, były prezes PGNiG. Zdaniem eksperta program 3 tys. złotych dla gospodarstw domowych nie naprawi problemu, bo problemem jest niewystarczająca podaż.
Solidarni w czasie wojny. Jak polskie firmy pomagają Ukrainie?
Setki tysięcy Polaków i tysiące polskich firm bezinteresownie ruszyło do pomocy w obliczu rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Zdaliśmy kolejny egzamin z solidarności?
PGNiG inwestuje w startup. Firma chce zwiększyć szanse na przewidywanie awarii
Grupa PGNiG zainwestowała w startup Reliability Solutions (twórcę ReliaSol) dostarczający rozwiązania AI dla przemysłu. Łączna kwota inwestycji to 2 mln euro w ramach dwóch transz.
Polska może stać się biogazową potęgą. "Rynek ma ogromny potencjał wzrostu"
Kilkanaście miliardów metrów sześciennych rocznie – na tyle szacowana jest potencjalna produkcja polskiego biogazu. To wielkość porównywalna z możliwościami Niemiec. Możemy się więc stać biogazową potęgą. Warunek jest jeden: należy działać natychmiast.
Nie wywrócić się na zielonym. Czy zielona rewolucja stanie się szansą na rozwój polskiej gospodarki?
Czy zielona rewolucja może stać się szansą na rozwój polskiej gospodarki? Tak, dlatego już teraz trwa walka o przestawienie branży energetycznej na nowe tory.
Wyzwania dla bezpieczeństwa energetycznego
Jak zapewnić nieprzerwaną dostępność źródeł energii? Na to pytanie odpowiedzi szukali uczestnicy debaty zorganizowanej podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu.
Czas na gaz? "Rewolucja energetyczna nie powiedzie się bez szczegółowego planu transformacji"
Rewolucja energetyczna nie powiedzie się, jeśli nie przygotujemy szczegółowego planu transformacji polskiej gospodarki. A tu kluczową rolę ma gaz – wynika z debaty „Europa Środkowo-Wschodnia wobec szans i wyzwań transformacji energetycznej”, która odbyła się w Karpaczu podczas Forum Ekonomicznego 2021.
Zielone Strony Biznesu. Magia wodoru
Wodór można wykorzystać jako nośnik energii pierwotnej będący swoistym magazynem stabilizującym funkcjonowanie systemu energetycznego opartego o OZE. Wodór, w technologiach typu Power-to-Gas może także pełnić funkcję integratora systemów. Stąd dziś na świecie trwa wyścig o to, kto pierwszy dopracuje te technologie. Polska i polskie firmy mają szansę być jednym z liderów.
Zielone Strony Biznesu. Jak przeskoczyć w przyszłość
Są w Polsce takie technologie, by kraj z brudnego i emisyjnego stał się zielony i czysty. Mamy do tego specjalistów i ludzi chętnych do zmian. Jak to więc dobrze połączyć, by za 20–30 lat żyć w kraju mającym znacznie niższą emisję dwutlenku węgla? Tak, to jest dziś kluczowe pytanie.
Zielone Strony Biznesu. Nowy dział w My Company Polska
Zmiany klimatu są dziś globalną sytuacją nadzwyczajną. Dzisiaj wiemy, że emisje gazów cieplarnianych można ograniczyć i rozumiemy, że wszyscy odpowiadamy za planetę, która jest naszym domem. Pandemia, która w tragicznych okolicznościach zmusiła nas do zmiany dotychczasowych nawyków, tylko wzmocniła to przekonanie.
Paweł Majewski: "Wierzę, że Nordstream 2 nie powstanie" [WYWIAD]
Rosyjski Gazprom próbuje wzmocnić swą dominującą pozycję na europejskim rynku gazowym, a Niemcy mogą pomóc w realizacji tego projektu. To nie służy bezpieczeństwu energetycznemu – mówi Paweł Majewski, prezes PGNiG.
Paweł Majewski, PGNiG: „Gazprom próbuje wzmocnić dominację a Niemcy mogą w tym pomóc” [TYLKO U NAS]
Budowa gazociągu Nordstream 2 to problem nie tylko dla Polski, ale i dla bezpieczeństwa energetycznego całej Unii Europejskiej – przekonuje w wywiadzie z My Company Polska Paweł Majewski, prezes PGNiG. „Mimo wszystko wierzę, że Nordstream 2 nie powstanie” – tłumaczy.
PGNiG współpracuje z polskim startupem. Nowa technologia pozwoli przewidzieć potencjalne awarie
Modele pozwalające przewidzieć potencjalne awarie zostaną wykorzystane przy eksploatacji kotła gazowego w Elektrociepłowni Żerań, której operatorem jest PGNiG TERMIKA. To kolejny przykład współpracy PGNiG ze środowiskiem startupowym.
Zwycięzcy badania Marka Godna Zaufania 2021
Oto firmy, które zdobyły zaufanie przedsiębiorców. Przedstawiamy wyniki badania Marka Godna Zaufania 2021.
Aplikacja do zarządzania domowym budżetem już w Polsce. Pago chce pozyskać pół miliona użytkowników
Po kilku miesiącach rozwoju w trybie organicznym Pago rozpoczyna ofensywę nad Wisłą, oferując m.in. 5-proc. cashback przy wsparciu Visa. W Polsce fintech ma już kilka tysięcy użytkowników i pozwala opłacać rachunki w jednym miejscu od niemal 100 największych dostawców energii czy usług telekomunikacyjnych.
Raport Zielony Ład. Zostań zielonym prosumentem
Rozwój generacji rozproszonej to nie tylko szansa na elastyczne uzupełnianie dostaw energii – szczególnie na terenach słabiej zurbanizowanych – ale przede wszystkim na przyspieszenie procesu dekarbonizacji naszego kraju. No i firmy mogą na tym zarobić.
Marka Godna Zaufania. 3 kroki do budowania zaufania w niepewnych czasach
Określenie marka godna zaufania w czasach pandemii nabrało nowego kontekstu. Panująca wokół niepewność sprawiła, że brandom stawiamy jeszcze większe wymagania. Oczekujemy, że będą nam dawały choćby drobne poczucie stabilizacji i normalności.
Raport Zielony Ład. Jak powinien wyglądać Krajowy Program Odbudowy?
Jakie środki będą przysługiwały Polsce w ramach Europejskiego Pakietu Odbudowy. Jakie będą formy wsparcia i wymogi. I jaka w tym wszystkim będzie rola banków.
Raport Zielony Ład. Do neutralności potrzebujemy gazu
Choć gaz ziemny to paliwo kopalne, jego niskoemisyjność i stabilność sprawiają, że ma do odegrania w naszym kraju bardzo istotną rolę paliwa przejściowego na drodze do neutralności klimatycznej.
Raport Zielony Ład. Zielone światło dla Bałtyku
Czy dzięki ustawie offshore, która właśnie wchodzi w życie, Bałtyk okaże się kluczem do dekarbonizacji Polski?
Raport Zielony Ład. Green deal, czyli Polska na zielono
Przybywa firm, które chcąc się „zazielenić”, deklarują zrównoważony rozwój i neutralność klimatyczną w perspektywie następnych dekad. I nie są to puste słowa, ekologiczne rozwiązania oprócz dobrego wizerunku dają też oszczędności.
Raport Zielony Ład Czy Polska może być zeroemisyjna?
W ciągu najbliższych 20 lat Polska zbuduje nowy, zeroemisyjny system elektroenergetyczny. Pomoże jej w tym Europejski Zielony Ład i jego mechanizm sprawiedliwej transformacji. Docelowy model ma opierać się na OZE, paliwach alternatywnych i energetyce jądrowej, ale w okresie przejściowym istotną rolę będzie odgrywał gaz ziemny.
Raport Zielony Ład. Ty też możesz zarobić na zielonym
Choć wielu inwestorów uważa wciąż, że indeksy giełdowe ciągną w górę technologiczni giganci spod znaku Amazona i Facebooka, to szybciej od nich drożeją firmy, które mają szanse skorzystać na kolejnej rewolucji – zielonej.
Rusza pociąg z biometanem
PGNiG chce stworzyć model franczyzowy, w którym przedsiębiorcy będą budowali biogazownie i sprzedawali koncernowi wyprodukowany w ten sposób biometan. Jak przekonywali prezesi firmy, będzie to nie tylko szansa dla biznesu, ale też dla Polski.
Jerzy Kwieciński rezygnuje z funkcji prezesa PGNiG!
Jerzy Kwieciński, dotychczasowy prezes Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa zrezygnował z funkcji - poinformowała firma.
Tesla szuka pracowników w Polsce. O jakie stanowisko można się ubiegać?
Field Service Technician - jak czytamy w opisie oferty - będzie odpowiedzialny za rozwój infrastruktury produkcji, przechowywania i dystrybucji energii. Tesla wymaga co najmniej sześcioletniego doświadczenia na podobnym stanowisku oraz uprawnień zawodowych dla elektryków.
Raport Energetyka. Duzi robią więcej
Nawet 300 mld zł może w najbliższej dekadzie zasilić polski PKB, jeśli ruszą inwestycje w energetyce pozwalające przejść od węgla do OZE – uważają eksperci Instytutu Jagiellońskiego. Pionierami zmian będą polskie koncerny.
Forum Ekonomiczne 2020. Wygrać wyścig z pandemią
Pandemia COVID-19 wywróciła globalne relacje gospodarcze. W tej trudnej i nieprzewidywalnej rzeczywistości przed Polską stoi olbrzymia szansa – wynika z debat zorganizowanych podczas tegorocznego Forum Ekonomicznego 2020 zorganizowanego wyjątkowo w Karpaczu.
Przejęcia Orlenu - jak stworzyć silny koncern multienergetyczny
O połączeniu Orlenu, Lotosu, Energi i PGNiG, które doprowadzi do powstania koncernu mulitenergetycznego na skalę europejską rozmawiali podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu uczestnicy panelu „Fuzje i przejęcia PKN Orlen jako odpowiedź na trendy związane z budową zintegrowanych łańcuchów wartości”.
Raport Zielona Rewolucja: Zielony zwrot PGNiG
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zbuduje nowy segment działalności związany z odnawialnymi źródłami energii. Chce też zarabiać na sprzedaży wodoru i usług z nim związanych. Zainwestuje również w produkcję i dystrybucję biometanu. Wszystkie te elementy wpisują się w zieloną transformację polskiej energetyki i znajdą się w aktualizowanej właśnie strategii PGNiG.
Orlen zarzuca sieci na kolejnego państwowego giganta
PKN Orlen zamierza przejąć Grupę PGNiG. W tej sprawie został już podpisany list intencyjny ze Skarbem Państwa. Jednocześnie naftowy gigant finalizuje przejęcie Grupy Lotos.