TOP 21. Najchętniej czytane teksty 2021 roku [ZESTAWIENIE]

Najpopularniejsze teksty 2021
Najpopularniejsze teksty 2021
Jerzy Owsiak, najpopularniejsi polscy youtuberzy, kryptowaluty. Oto krótkie podsumowanie 2021 roku w postaci najchętniej czytanych tekstów opublikowanych na portalu mycompanypolska.pl.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

1. Ranking 50 najlepszych polskich youtuberów. Edycja 2021

Grają i testują gry, robią makijaże, wygłupiają się i parodiują innych. I zarabiają, bo obok promowania marek sprzedają swoje produkty. Pandemia tylko to umocniła. Polski YouTube to żyła złota.

Materiał dostępny TUTAJ.

2. Wywiad z Jerzym Owsiakiem

Na łamach mycompanypolska.pl jako pierwsi podaliśmy szczegóły dotyczące tegorocznej edycji festiwalu Pol'and'Rock - zdradził je sam Jerzy Owsiak. - Wychodzimy z założenia, że nawet jeśli mamy grać dla stu osób, to zagramy dla stu osób - mówi wówczas Owsiak.

Wywiad jest dostępny TUTAJ.

3. Ranking 25 najlepszych polskich startupów. Edycja 2021

E-commerce, fotowoltaika, pożyczki, edukacja online, meble, oprogramowanie – polscy startupowcy tworzą firmy z coraz większym rozmachem. Pandemia i lockdown, wbrew wcześniejszym obawom, ich nie wyhamowały. Wręcz przeciwnie – w minionych miesiącach obserwowaliśmy rekordowe inwestycje. Bo dobre pomysły bardzo szybko przyciągają inwestorów.

Zwycięzcą tegorocznej edycji rankingu został startup Uncapped. Zestawienie jest dostępne TUTAJ, natomiast wywiad z Piotrem Pisarzem, współzałożyciel Uncapped, TUTAJ.

4. Zajmujesz się handlem kryptowalutami? Bez wpisu do nowego rejestru zapłacisz 100 tys. zł kary

W 2021 roku wprowadzono wiele zmian dotyczących kryptowalut. Jedną z nich była nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu, która została podpisana przez prezydenta 8 kwietnia.

Szczegóły nowelizacji są dostępne TUTAJ.

5. McDonald’s i Mata. Firma na kampanii może stracić w oczach trzydziestolatków [BADANIE]

Nie milkną dyskusje o zapoczątkowanej kampanii reklamowej McDonald’s przy udziale znanego rapera Maty. Firma Inquiry zbadała, jaki jest realny wpływ kampanii na wizerunek firmy i czy McDonald`s na zamieszaniu nie stracił.

Szczegóły badania są dostępne TUTAJ.

6. To najpopularniejsi influencerzy w Polsce. Biznesowo zanotowali poważne wzrosty

Robert Lewandowski, Wersow i Friz to najpopularniejsi influencerzy w Polsce - wynika z raportu przygotowanego przez SeeBlogers i InfluTool. "Rynek urósł, stał się dojrzalszy i jeszcze bardziej konkurencyjny" - piszą autorzy rankingu.

Zestawienie jest dostępne TUTAJ.

7. Problem na rynku pracy: wolą się zwolnić niż przyjąć szczepionkę przeciw Covid-19

Bardzo popularny prezenter pogody ze Stanów Zjednoczonych odmówił przyjęcia szczepionki. Pracował 33 lata i zyskał świetną reputację. Został zwolniony.

Materiał jest dostępny TUTAJ.

8. Saule Technologies bliżej debiutu na giełdzie. Firma trafi na parkiet "tylnymi drzwiami"

Ostatnie miesiące z całą pewnością należały do Olgi Malinkiewicz i jej Saule Technologies. Jako pierwsi informowaliśmy o szczegółach giełdowego debiutu startupu.

Materiał jest dostępny TUTAJ. Wywiad z Olgą Malinkiewicz można przeczytać TUTAJ.

9. Ile zarabia programista? Raport z wizualizacjami na rok 2021

W Polsce wciąż brakuje nawet 50 tys. programistów. Z tego względu przeciętne wynagrodzenia w ciągu ostatnich 12 miesięcy znacząco wzrosły - wynika z raportu Barometr ITX.

Szczegóły rankingu dostępne są TUTAJ.

10. Ma karty warte miliony, o pomoc w wycenie prosił go syn Beckhamów. Rafał Nobis inwestuje w Pokemony

Czasy się zmieniły, świadomość jest coraz większa, choć naprawdę zapalonych kolekcjonerów wciąż jest w Polsce dużo mniej niż na Zachodzie. Inwestowanie w karty przeważnie wygląda u nas niestety bardzo źle - mówi w rozmowie z mycompanypolska.pl Rafał Nobis, kolekcjoner kart Pokemon.

Wywiad jest dostępny TUTAJ.

11. Polski Ład. Kto zyska a kto straci? Grafiki z wyliczeniami

W minionych miesiącach wiele mówiło się o Polskim Ładzie. Szczegóły związane z nowymi regulacjami opisywaliśmy m.in. TUTAJ.

12. Janusz Palikot: "Rewolucja alkoholowa trwa. Po drogie alkohole sięga nawet 30 proc. Polaków" [WYWIAD]

Dziś nie znajdzie pan poważnej restauracji, która nie miałaby w ofercie polskich win. Polskie piwo jest modniejsze niż to z Czech czy Niemiec. O mocnym alkoholu nie wspominając, którego nasz kraj zawsze był stolicą. Stąd mój pomysł, żeby robić polską whisky - mówił w rozmowie z mycompanypolska.pl Janusz Palikot.

Wywiad jest dostępny TUTAJ.

13. „Kasjerzy nie są nieśmiertelni”. Pandemia bije też w sklepy spożywcze

„Ktoś powiedział mi ostatnio dowcip. Są dwa miejsca, w których nie ma pandemii. To kościoły i sklepy spożywcze” – opowiadał nam jeden z kasjerów pracujący dla jednej z największych sieci handlowych. Prawda jest jednak inna. Pandemia w sklepach zbiera swoje żniwo, także te najpoważniejsze.

Materiał jest dostępny TUTAJ.

14. Inwestowanie w Lego dobrym pomysłem na zarobek? "To bardzo stabilny rynek" [WYWIAD]

Jedyne, co może być ryzykiem to brak dywersyfikacji ze strony inwestorów. Nie wolno inwestować w jeden zestaw w kilkudziesięciu sztukach, tylko należy rozdzielać fundusze na różne zestawy - tłumaczył w rozmowie z mycompanypolska.pl Paweł Duda, znany na YouTube jako Brodaty Geek, a więc twórca popularnego kanału poświęconego głównie klockom Lego.

Wywiad jest dostępny TUTAJ.

15. Ceny mieszkań. Co tak naprawdę dzieje się na rynku mieszkaniowym?

Czy ceny mieszkań spadają czy rosną? Deweloperzy podkreślają, że rosną. Oficjalne dane NBP wskazują, że nie spadały przynajmniej do końca roku. Sytuacja jest bardziej skomplikowana i nieoczywista.

Materiał jest dostępny TUTAJ.

16. Wyrok sądu w Opolu: Bez stanu klęski żywiołowej kary za złamanie obostrzeń są niezgodne z prawem

Jak wynikało ze styczniowego z uzasadnienia, ograniczenie praw i wolności konstytucyjnych nie może nastąpić poprzez rozporządzenie, ale przez wprowadzenie stanu klęski żywiołowej. Między innymi z tego powodu kara nałożona na fryzjera za nieprzestrzeganie obostrzeń jest niezgodna z prawem.

Materiał jest dostępny TUTAJ.

17. Film z Marsa w 4K. Zdjęcia wykonał łazik Perseverance

Łazik Perseverance wylądował na Marsie 18 lutego. Od tego czasu przesłał już wiele materiałów, nad którymi pracują nie tylko naukowcy, ale również artyści. Sean Doran połączył fotografie wykonane przez Perseverance w półgodzinny film.

Klip jest dostępny TUTAJ.

18. Ramp rusza z ofensywą w USA. Do zarządu startupu dołączy twórczyni Libry w Facebooku

Polski startup Ramp działający w obszarze płatności został zarejestrowany przez amerykański Financial Crimes Enforcement Network (FinCEN) jako Money Service business (MSB) - dowiedział się portal mycompanypolska.pl. Oznacza to, że będzie mógł działać na amerykańskim rynku bez żadnych pośredników. Jednocześnie do zarządu firmy dołącza Morgan Beller. Wcześniej pracowała m.in. w Facebooku, gdzie tworzyła projekt wirtualnej waluty Libra.

Materiał jest dostępny TUTAJ.

19. Z Ikea do Tylko. Duże transfery w polskim startupie

José Villamil, dotychczasowy globalny Head of Sales w IKEA Retail dołączył do polskiego startupu Tylko jako Chief Growth Officer. To nie jedyny transfer z ostatnich miesięcy. Tylko zapowiada wielką ekspansję.

Materiał jest dostępny TUTAJ.

20. Programy rządowe zmniejszyły liczbę niewypłacalności w Europie. Oprócz Polski...

W całej Europie interwencje rządów mające na celu ratowanie przedsiębiorstw przyniosły zmniejszenie liczby niewypłacalności w porównaniu do 2019 roku. Z jednym wyjątkiem. Jest nim Polska - wynika z raportu Euler Hermes, do którego jako pierwsza dotarła redakcja portalu mycompanypolska.pl.

Szczegóły raportu są dostępne TUTAJ.

21. Adobe Stock: ile można zarobić na sprzedaży zdjęć?

Realne zarobki do uzyskania z Adobe Stock? Oto przykład, jak niewielkim nakładem zyskasz ok. 200 dol. miesięcznie.

Materiał jest dostępny TUTAJ.

 

Wszystkim czytelnikom mycompanypolska.pl chcielibyśmy podziękować za ten rok! Mamy nadzieję, że 2022 mimo wszystkich przeciwności losu będzie jeszcze lepszy. Na pewno będziecie mogli liczyć na nas. Spodziewajcie się jeszcze większej liczby aktualności, informacji ze świata biznesu oraz praktycznych porad! 

ZOBACZ RÓWNIEŻ