Adobe Stock: ile można zarobić na sprzedaży zdjęć?

Ile można zarobić na sprzedaży zdjęć w Adobe Stock
Ile można zarobić na sprzedaży zdjęć w Adobe Stock? / Fot. Alif Ngoylung, Unsplash.com
Realne zarobki do uzyskania z Adobe Stock? Oto przykład, jak niewielkim nakładem zyskasz ok. 200 dol. miesięcznie.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Adobe Stock to usługa online umożliwiająca grafikom i firmom korzystanie z milionów wyselekcjonowanych obrazów wysokiej jakości, dostępnych bez tantiem. Są to m.in. fotografie, wideo, ilustracje i grafiki wektorowe, treści 3D i szablony, które można wykorzystać we wszystkich swoich projektach. W naszym serwisie również często korzystamy ze zdjęć z Adobe Stock. 

Niektórzy jednak zastanawiają się, czy warto umieszczać w Adobe Stock swoje prace, by później zarabiać na ich sprzedaży. 

Jeśli mamy bardzo dużą bazę własnych zdjęć i grafik - zdecydowanie warto zainteresować się Adobe Stock, jak i innymi serwisami stockowymi. 

Adobe Stock - ile można zarobić na sprzedaży zdjęć? 

Okazuje się, że na sprzedaży zdjęć można zarobić całkiem sporo. Nie będzie to wielki majątek, ale zadowalający dochód pasywny. 

Sprawdź: Prepersi

Obecnie za każdym razem, gdy ktoś kupi nasze zdjęcie lub grafikę na Adobe Stock, otrzymujemy 33% prowizji za zdjęcia i grafikę, jak również 35% za filmy. Kiedy nazbieramy w ten sposób 25 dol., możemy poprosić o wypłatę za pomocą PayPal lub Skrill. 

Jarmo Piironen, fotograf i twórca wideo, a także autor bloga Jamoimages.com, podzielił się zarobkami za ubiegły rok oraz szczegółowymi zarobkami za lata 2018 i 2019. Dzięki temu możemy realnie dowiedzieć się, ile można zarobić na sprzedaży zdjęć w internecie. Piironen udostępnił wykres zarobków za 2018 i 2019 r. w Adobe Stock:

Niebieskie wykresy to dane z 2018 r., a czerwone - z 2019 r. Jak widać, w 2018 r. zarobki były o wiele mniejsze, ale w 2019 r. już znacznie wzrosły, bo w bazie zdjęć było po prostu więcej prac Piironena. Jak twierdzi fotograf, działa już w taki sposób ponad 2,5 roku i co tydzień wstawia średnio po 8 nowych zdjęć do kilku serwisów stockowych. Poza Adobe Stock korzysta jeszcze z Shutterstock, EyeEm, Pond5, Alamy i IStock. 

Zobacz: Najbogatszy człowiek świata

Ile można zarobić na sprzedaży zdjęć? Fotograf twierdzi, że dodając 8 zdjęć tygodniowy przez 2,5 lata, zbudował już bazę liczącą tysiące fotografii. To pozwala mu generować po 200-300 dol. miesięcznie (ok. 760 - 1150 zł), co jest bardzo przyzwoitym dochodem pasywnym. Z kolei łącznie w 2020 r. zarobił w ten sposób 5325 dol., czyli nieco ponad 20 000 zł. 

Jeżeli mamy bardzo dużo zdjęć w bazie i chcemy zacząć na nich zarabiać, oferowanie ich w serwisach stockowych może okazać się ciekawym źródłem generowania dodatkowego dochodu. Na początku nie uda się w ten sposób zarobić zbyt dużo, ale po czasie - już tak. Jak to mówią: ziarnko do ziarnka...

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY