Z Ikea do Tylko. Duże transfery w polskim startupie

Nowi pracownicy Tylko
Nowi pracownicy Tylko, fot. materiały prasowe
José Villamil, dotychczasowy globalny Head of Sales w IKEA Retail dołączył do polskiego startupu Tylko jako Chief Growth Officer. To nie jedyny transfer z ostatnich dni. Tylko zapowiada wielką ekspansję.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Do firmy Tylko, obok José Villamila, dołączyli: Jakub Eichelberger, dotychczas zajmujący stanowisko wicedyrektora zarządzającego w agencji DDB Warszawa, został Head of Brand Marketing i Ruth Wassermann, była Design Director w MADE.com, jako Consultant Product Strategist.

José Villamil, wcześniej pełniący funkcję globalnego Head of Sales w IKEA Retail, posiada rozległe doświadczenie na wysokich stanowiskach biznesowych i strategicznych. Przed podjęciem pracy w IKEA José zajmował różne stanowiska kierownicze w firmie Decathlon, zajmującej się sprzedażą detaliczną artykułów sportowych, zarówno w Hiszpanii, jak i w Polsce. W trakcie kariery zawodowej, wykazał się umiejętnością budowania, prowadzenia i rozwijania dużych zespołów międzynarodowych w branżach o silnej konkurencji.

W Tylko José Villamil będzie odpowiadał za dział Growth i będzie prowadził firmę w kierunku ekspansji międzynarodowej.

- Jestem przekonany, że w Tylko mamy wszystko, czego potrzeba do ponadprzeciętnego rozwoju. Jestem ogromnie podekscytowany, że dołączam do marki cieszącej się tak wielkim uznaniem i ukierunkowanej na cele — stwierdził José Villamil.

Nowy transfer do Tylko. Jakub Eichelberger przechodzi z DDB

Jakub Eichelberger przepracował 13 lat w warszawskim biurze wielokrotnie nagradzanej agencji DDB. Jest urodzonym strategiem o udokumentowanym doświadczeniu w pracy z globalnymi markami, takimi jak Huawei CEE, T-Mobile, Volkswagen i Porsche. W trakcie swojej kariery zawodowej, miał znaczący wpływ na działalność DDB jako członek zarządu i wicedyrektor zarządzający.

W Tylko Jakub będzie odpowiadał za opracowywanie i realizację strategii marki i kampanii kreatywnych oraz za promowanie rozwoju i ekspansji marki.

- Klienci uwielbiają Tylko ze względu na jakość, wyjątkowe doświadczenie i harmonijne wzornictwo. Jest to doskonały fundament do budowania silnej, nowoczesnej marki dzięki nowym pomysłom i narzędziom marketingowym. Głęboko wierzę w Tylko jako znaną, kultową markę dla ludzi: podziwianą, współtworzoną i współdzieloną przez naszych klientów — mówi Jakub Eichelberger.

Ruth Wassermann w Tylko

Ruth Wassermann, wcześniej Design Director w spółce giełdowej MADE.com i członek zarządu ercol, posiada dwadzieścia lat doświadczenia w kierowaniu strategią designu i zapewnianiu rozwoju poprzez inspirujące produkty. Ruth może poszczycić się szczególną umiejętnością łączenia kreatywności i intuicji z twardymi danymi, dzięki czemu zapewniła sobie liczne nagrody za swoje projekty oraz miejsce w zestawieniu 100 liderów opinii serwisu Creative Pool w 2021 r.

- W Tylko Ruth wspiera rozwój portfolio oraz ogólną strategię dotyczącą produktu Tylko – zarówno w zakresie technologii, jak i oferty fizycznej. Jestem zachwycona ofertą Tylko odkąd odkryłam markę podczas jej debiutu na London Design Week w 2015 r. Widzę ogrom możliwości wzbogacenia dotychczasowej genialnej oferty firmy o nowe produkty, aby budować sukces marki w przyszłości — mówi Ruth Wassermann.

Tylko specjalizuje się w dostarczaniu spersonalizowanych regałów i szaf wysokiej jakości, umożliwiając kupującym dostosowywanie mebli w najdrobniejszych szczegółach dzięki intuicyjnemu konfiguratorowi online i aplikacji do rzeczywistości rozszerzonej (augmented reality).

- Jesteśmy podekscytowani i wdzięczni, że będziemy kształtować naszą przyszłą strategię marki i designu wraz z Jakubem, José i Ruth – trojgiem niezwykle poważanych specjalistów i doświadczonych liderów w sektorze designu i branży lifestyle. Razem będziemy nieprzerwanie doskonalić doświadczenie klienta i nieustannie podważać status quo branży meblowej, realizując tym misję przyjętą 6 lat temu, kiedy zakładaliśmy Tylko — mówi Jacek Majewski, współzałożyciel i współprezes Tylko.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY