LTTS otwiera centrum w Krakowie. Startuje rekrutacja 300 inżynierów

Nowa siedziba LTTS w Krakowie
Nowa siedziba LTTS w Krakowie, fot. mat. prasowe
Firma L&T Technology Services otwiera inżynieryjne centrum badawczo-rozwojowe (ER&D) w Polsce, świadcząc dla klientów rozwiązania cyfrowe oraz wbudowane (embedded)

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Krakowski ośrodek będzie obsługiwać czołowe branże m.in. motoryzacyjną oraz zaawansowanych technologii. Docelowo w polskim centrum LTTS ma pracować 300 inżynierów.

Ekspansja LTTS

Uruchomienie ER&D w Krakowie jest dowodem ekspansji firmy LTTS w Europie Wschodniej. Dostarczając najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, ta inwestycja przyczyni się do wzrostu regionalnej gospodarki. Ponadto stworzy setki miejsc pracy oraz wesprze duże projekty poprzez innowacyjne procesy inżynieryjne. Centrum technologiczne ulokowane w stolicy Małopolski będzie świadczyć usługi dla kilkunastu klientów z Europy oraz Północnej Ameryki.

Ten nowy ośrodek badawczo-rozwojowy w Krakowie jest rezultatem podpisania przez LTTS wieloletniej umowy z jednym z największych amerykańskich producentów pojazdów elektrycznych. Prace w nim będą przebiegać zarówno w zakresie stworzenia oprogramowania, jak i sprzętu potrzebnego do rozwoju linii produktów. Powstanie LTTS Kraków jest logicznym rozwojem sieci wyspecjalizowanych, lokalnych centrów inżynieryjnych w Monachium, Goeteborgu oraz Jerozolimie działających w ramach tej międzynarodowej firmy.

W przeciągu najbliższych trzech lat w polskim centrum LTTS ma znaleźć pracę 300 inżynierów. W ramach inicjatywy rozwijania talentów i umiejętności w Polsce, firma poszukuje również możliwości współpracy z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie, Politechniką Krakowską oraz brytyjskim Coventry University.

ZOBACZ RÓWNIEŻ