Jutro Medical z finansowaniem. Firma ma 27 mln złotych na budowę "przychodni przyszłości"

Jutro Medical
Jutro Medical, fot. materiały prasowe
27 mln złotych trafi do firmy Jutro Medical, która rozwija przychodnię online połączoną z nowoczesną kliniką. Finansowanie przekazał fundusz Inovo Venture Partners, przy udziale niemieckiego Rheingau Founders, Market One Capital, i aniołów biznesu. Pozyskane środki posłużą do rozwoju platformy ułatwiającej pracę lekarzom oraz ekspansję w kolejnych miastach.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Jutro Medical to polski startup, który rozwija przychodnię przyszłości. Oferuje pacjentom połączenie zdalnych konsultacji w aplikacji mobilnej z przychodnią, w której mogą odbyć wizytę lekarską lub konieczne badania. Dzięki temu pacjenci mogą odbyć konsultacje lekarskie i uzyskać e-skierowania, e-zwolnienia i e-recepty bezpośrednio w aplikacji mobilnej, bez konieczności czekania w kolejce lub umawiania się na odległy termin, a w razie konieczności odbyć wizytę w nowoczesnej placówce, wykorzystującej najnowsze technologie diagnostyczne. 

Jutro Medical. Plany na przyszłość

W Polsce Jutro Medical oferuje świadczenia w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Przychodnia jest więc dostępna dla wszystkich pacjentów objętych państwowym ubezpieczeniem zdrowotnym, bez konieczności opłacania dodatkowych abonamentów.

Firma została założona przez Adama Janczewskiego, polskiego przedsiębiorcę, który wcześniej zbudował m.in. aplikację SaveMyTime, pozwalającą na rejestrowanie czasu poświęcanego na poszczególne zadania i eliminację złych nawyków, którą pobrało ponad 600 tys. użytkowników. 

Jutro Medical automatyzuje pracę lekarzy w zakresie wypełniania dokumentacji medycznej, a także m.in. wystawiania recept. Dzięki temu odzyskują oni znaczącą część czasu traconego na biurokrację i mogą w dużo większym stopniu poświęcić go pacjentom. Jutro Medical usprawnia także komunikację pacjentów z lekarzami, dając dostęp do przychodni w smartfonie.

W lipcu 2020 Jutro Medical uruchomiło własną przychodnię, zlokalizowaną w Warszawie. Od jej uruchomienia pacjenci odbyli ponad 30 tys. konsultacji, których średnia ocen wynosi 4,5/5. Aż 30 proc. nowych pacjentów zapisuje się do Jutro Medical z polecenia.

Teraz Jutro Medical pozyskało na swój dalszy rozwój 27 mln zł (6 mln euro) od inwestorów. Rundzie seed przewodził polski fundusz Inovo Venture Partners, a wzięły w niej udział także niemiecki Rheingau Founders, polski Market One Capital i aniołowie biznesu. Inwestorzy, którzy wzięli udział w najnowszej rundzie, wsparli już wcześniej Jutro Medical w rundzie pre seed, w której startup otrzymał 6,2 mln zł.

Oto pomysł na biznes

Jutro Medical. Powstanie platforma dla lekarzy

– Adam i zespół Jutro Medical budują system opieki zdrowotnej przyszłości, w którym, dzięki wykorzystaniu technologii, procesy przebiegają sprawniej, a lekarze mogą poświęcić więcej uwagi pacjentom. Dzięki temu podejściu przechodzimy od reaktywnej do prawdziwie proaktywnej ochrony zdrowia. Podczas ostatnich kilku miesięcy, kiedy z jednej strony coraz bardziej intensywnie współpracowaliśmy z Adamem, a z drugiej, sami dołączyliśmy do Jutro Medical jako pacjenci, jeszcze bardziej doceniliśmy wizję i działania całego zespołu. Dlatego zdecydowaliśmy się zwiększyć nasze udziały w spółce, poprowadzić tę rundę finansowania, jednocześnie czyniąc z Jutro Medical naszą największą inwestycją dotychczas – mówi Michał Rokosz, partner w Inovo Venture Partners.

Pozyskane środki pomogą w dalszym rozwoju platformy dla lekarzy, by jeszcze bardziej ułatwić im pracę i zwiększyć wydajność przychodni, przy zachowaniu najwyższego standardu opieki medycznej. Jutro Medical planuje też otwarcie placówek w kolejnych miastach, w których także będzie oferować połączenie opieki medycznej online z konsultacjami i badaniami na miejscu. Firma planuje uruchomić pierwszą w Polsce przychodnię obsługującą pacjentów na NFZ przez całą dobę, 7 dni w tygodniu.

– Pandemia COVID-19 dała nam wgląd w to, jak może i jak powinna wyglądać przyszłość opieki zdrowotnej. Jutro Medical w pełni realizuje tę wizję. Dzięki kontroli nad wszystkim etapami podstawowej opieki medycznej, Jutro Medical i jego zespoły medyczne mogą wprowadzać innowacje w czasie rzeczywistym, udostępniając je na bieżąco pacjentom. Wprowadzenie zwinnego i wyjątkowo efektywnego modelu pracy do branży, która znana jest raczej ze spowolnionego czasu reakcji, to zupełnie nowa jakość. Dlatego zdecydowaliśmy się ponownie zainwestować w Adama i jego zespół – mówi Johann Reich, partner w Rheingau Founders.

Jutro Medical zamierza też zwiększyć swoje zespoły medyczne, produktowe i operacyjne. Spółka planuje zatrudnić lekarzy, pielęgniarki, asystentów medycznych, a także m.in. deweloperów, product designerów i product managerów. 

– Tempo, w jakim po wybuchu pandemii przestawiliśmy się na telemedycynę, zmieniło całkowicie sposób, w jaki korzystamy z opieki medycznej. Ale rozwój technologii w medycynie to znacznie więcej niż zdalne konsultacje. Pacjenci przejęli inicjatywę i chcą mieć dużo większą kontrolę nad własnym zdrowiem. Dlatego chcemy ułożyć na nowo opiekę zdrowotną tak, by zaczynała się na długo przed wykryciem objawów. Naszą misją nie jest tylko zapewnienie pacjentom właściwego leczenia na czas, ale profilaktyka i pomoc w wykrywaniu potencjalnych zagrożeń, zanim staną się palącymi problemami. Tworzymy opiekę zdrowotną przyszłości. Cieszymy się z dotychczasowego zaufania, ale przed nami jeszcze dużo ciężkiej pracy – mówi Adam Janczewski, założyciel i CEO Jutro Medical.

 

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ