Z inflacją 17,2% Polska notuje gorszy wynik niż Rosja. Jest coraz gorzej

Polska z inflacją wyższą niż w Rosji / Fot. Dawn M
Polska z inflacją wyższą niż w Rosji / Fot. Dawn McDonald, Unsplash.com
Wenezuela - 114%. Turcja - 83,5%. Argentyna - 78,5%. A potem jest Polska, z wynikiem 17,2%. Nasz kraj ma rekordową inflację i na tle innych krajów powinniśmy się wstydzić za politykę NBP i rządu. Nawet w Rosji inflacja jest niższa!

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Ceny dóbr i usług konsumpcyjnych były we wrześniu wyższe średnio o 17,2% niż rok wcześniej w tym samym miesiącu. Wszystko drożeje, a w tym miesiącu Polska zaliczyła jeszcze jeden "zaszczytny" rekord: ma wyższą inflację niż Rosja. 

Rosja, która bezprawnie i w brutalny sposób prowadzi swoją inwazję na Ukrainę, i która jest niemal bombardowana przeróżnymi sankcjami, i tak ma niższą inflację niż nasz kraj. 

Oto kraje z najgorszą, czyli najwyższą inflacją we wrześniu br.:

  1. Wenezuela: 114%
  2. Turcja: 83,5%
  3. Argentyna: 78,5%
  4. Polska: 17,2%
  5. Holandia: 14,5%
  6. Rosja: 13,7%
  7. Szwecja: 10,8%
  8. Niemcy: 10%
  9. Wielka Brytania: 9,9%
  10. Portugalia: 9,3%

Dodajmy, że w strefie euro inflacja wynosi obecnie 10%. 

Sprawdź: Na czym można zarobić

W Polsce motorem napędowym dla podwyżek są przede wszystkim koszty energii, które stale rosną - zwłaszcza opału. Do tego bardzo zdrożała żywność. 

W sierpniu inflacja w Polsce wynosiła 16,1%. 

W Polsce gorzej niż w Rosji 

Tak pisaliśmy o inflacji z lipca: "w Polsce inflacja nadal jest bardzo wysoka, a dodatkowo niektóre kraje zaczynają osiągając lepsze wyniki niż my. Choć obecnie inflacja wynosi 15,5% (zamiast 15,6% z poprzedniego miesiąca), w rankingu spadliśmy na jeszcze niższe miejsca i jest u nas nawet gorzej niż w Rosji, gdzie inflacja wyniosła 15,1%. Dodajmy, że w czerwcu inflacja w Rosji wynosiła 17,1%. Gorzej od nas jest tylko w Argentynie (inflacja 64%), Turcji (79,6%) i Wenezueli (167%)".

Jak widać, niewiele się zmienia w naszym kraju - inflacja dalej rośnie, warunki gospodarcze pogarszają, a firmy z niektórych segmentów kończą działalność ze względu na zbyt wysokie koszty. 

Inspiracje: Tadeusz Gołębiewski

Fatalne wyniki Polski nie powinny jednak dziwić, bo w NBP władzę sprawuje Adam Glapiński, który został oceniony najgorszym bankierem w Europie (wynika z międzynarodowego raportu).

ZOBACZ RÓWNIEŻ