25 najlepszych miejsc do pracy na świecie [RANKING]

25 najlepszych miejsc do pracy na świecie [RANKING]
Które globalne firmy są najlepszym miejscem do pracy? Odpowiedź na to pytanie przygotowała amerykańska firma konsultingowa Great Place to Work.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Technologiczna spółka Cisco po raz drugi z rzędu otwiera światową listę Great Place to Work. Na kolejnych miejscach w tegorocznym rankingu znalazły się DHL Express oraz Hilton, które także od wielu lat plasują się w ścisłej światowej czołówce „najlepszych z najlepszych”. Jako Polska i w tym roku mamy powód do dumy. Wśród laureatów World’s Best Workplaces 2020 jest 7 firm, do których sukcesu przyczyniły się świetne wyniki polskich oddziałów. W tym roku polskie spółki reprezentujące światowych liderów świętowały swój pierwszy sukces w kwietniu po ogłoszeniu listy Najlepszych Miejsc Pracy Polska 2020.

Lista tegorocznych laureatów powstała w oparciu o analizę 3,3 miliona anonimowych ankiet, przesłanych przez pracowników zatrudnionych w 10 tysiącach firm z 97 krajów na świecie. 

W tym roku Great Place to Work przedstawił zestawienie 25 Najlepszych Miejsc Pracy na świecie już po raz dziesiąty. Z analiz wynika, że Najlepsze Miejsca Pracy nie ustają w staraniach, aby stawać się jeszcze lepszymi. Podstawą metodologii przyjętej w standardzie badawczym jest ocena firmy przez ich pracowników. Wynik ankiety pracowniczej, tzw. Trust Index, określa poziom zaufania pracowników do pracodawcy i stanowi 2/3 finalnej oceny. O ile na początku dekady, w roku 2011, wskaźnik zaufania średnio wynosił 81,3 proc., to w 2020 roku osiągnął już pułap 85 proc. Oznacza to, że poprzeczka znajduje się coraz wyżej i to nie tylko dla firm aspirujących do miana świetnego miejsca pracy, ale także dla wielokrotnie utytułowanych światowych gigantów.

 

25 Najlepszych Miejsc Pracy na świecie:

Polska reprezentacja

W podziale na kraje niezmiennie najliczniejszą reprezentację firm na Liście ma Wielka Brytania (20 spółek). Na dalszych pozycjach uplasowały się: Brazylia (19), Kanada (15) oraz USA i Chiny (po 14 spółek). Polska zachowuje od kilku lat stabilną pozycję w połowie stawki. W tym roku Polskę na światowej liście reprezentuje 7 spółek: Cisco (pierwsze miejsce w rankingu), The Adecco Group (7. miejsce), SAS Institute (9. miejsce), EY (10. miejsce), Daimler Mobility (16. miejsce – w Polsce jako Mercedes-Benz Financial Services), Dell Technologies (17. miejsce) oraz Volvo Group (20. miejsce – w Polsce jako VFS Usługi Finansowe).

W ujęciu branżowym najliczniejszą grupą pozostają firmy technologiczne (32 proc.), firmy z sektora finansowego (16 proc.) oraz firmy produkcyjne i świadczące usługi profesjonalne (po 12 proc.).

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY