Moja firma
Rola HR w firmach jest nie do przecenienia
To w tej funkcji skupia się kilka kluczowych obszarów i zadań, które mają jednoznaczne przełożenie na wyniki firmy. Choć nie zwykliśmy myśleć, że HR może wpływać na sprzedaż czy produktywność, to rzeczywistość i badania wskazują, że tak jednak jest.
Właścicielka i właściciel firmy – jak może stać się mentorem dla swoich pracowników
Kiedy pojawiła się rola mentora i czym jest mentoring?
Zielona rewolucja w logistyce
Branża logistyczna ma coraz bardziej zielone oblicze. Inwestując w ekologiczne technologie, zmniejsza ona obciążenie środowiska, a jednocześnie zapewnia sobie sukces biznesowy.
Nie ma jak w rodzinie, czyli plusy i minusy fundacji rodzinnej
Fundacja rodzinna wchodzi do polskiego porządku prawnego. To wart rozważenia pomysł, także dla tych, którzy rodziny nie mają.
Jak zarządzać firmą zróżnicowaną kulturowo
Zarządzanie różnorodnością kulturową w firmie do niedawna nie zaprzątało głowy większości polskim menedżerom. Jednak to już przeszłość – dziś pracownicy z innych krajów w naszych organizacjach to codzienność. Nie tylko dzięki dużej liczbie Ukraińców.
Czytelnia w Delikatesach Centrum zezwala na otwarcie sklepów w niedzielę?
Delikatesy Centrum, sieć franczyzowa związana z Grupą Eurocash, przetestowała sposób na otwarcie swoich sklepów w niedziele niehandlowe. Wykorzystano tzw. trik na czytelnię, czyli wyznaczenie w sklepach specjalnych stref, w których klienci mogą czytać książki.
Sprzedaż firmy z coraz większymi problemami. Rozmowa z Łukaszem Targoszyńskim, Baker McKenzie
- Co najmniej kilka czynników wpływa na to, że coraz trudniej jest sprzedać firmę w Polsce - mówi Łukasz Targoszyński, Baker McKenzie. Najpierw pojawiła się pandemia, która mocno zmieniła podejście funduszy inwestycyjnych do przejęć.
Badanie: Do sklepów chodzimy częściej, żeby polować na promocje
Według badań na podstawie analizy wizyt konsumentów w sklepach Polacy, w dobie inflacji, kupują częściej lecz mniej licząc, że każde wyjście do dyskontu będzie okazją do zaoszczędzenia na promocji konkretnych produktów.
Koniec z żonglerką cen: 76 wskazówek do zastosowania Omnibusa w sklepach od UOKiK
Przedsiębiorcy mocno pogubili się w realizacji zasad unijnej dyrektywy Omnibus. Ta niezwykle korzystna dla konsumentów regulacja przysparza biznesom tyle problemów, że UOKiK przygotował listę wskazówek pomocnych w uniknięciu kolejnych błędów polskich firm.
Najnowsze zmiany w przepisach gospodarczych. Nowy Kodeks Pracy i Fundacja Rodzinna
Co się zmieniło w przepisach dla przedsiębiorców?
Laserowe drukarki HP. Firma wprowadza nowe produkty
Nowa seria HP Color LaserJet z tonerem TerraJet zapewnia drukowanie w hybrydowych miejscach pracy
Stop hate for profit! Jak walczyć z hejtem dotyczącym twojej firmy?
Zszargana reputacja marki, niższa sprzedaż, trudności z pozyskaniem inwestorów… Hejt działa jak kula śnieżna. Walka z nim nie jest łatwa i wymaga znalezienia odpowiedniego środka obrony. Od czasów rzymskich obowiązuje jednak zasada: Qui tacet consentire videtur, a więc „milczenie uważa się za oznakę zgody!”.
Stop hate for profit! Jak walczyć z hejtem dotyczącym twojej firmy?
Zszargana reputacja marki, niższa sprzedaż, trudności z pozyskaniem inwestorów… Hejt działa jak kula śnieżna. Walka z nim nie jest łatwa i wymaga znalezienia odpowiedniego środka obrony. Od czasów rzymskich obowiązuje jednak zasada: Qui tacet consentire videtur, a więc „milczenie uważa się za oznakę zgody!”.
Magdalena Zmitrowicz: "Razem damy radę" [WYWIAD]
Czy jest trudniej niż wcześniej? Często słyszymy, że tak, ale polskim przedsiębiorcom nie brakuje nowych pomysłów, które chętnie wspieramy – mówi Magdalena Zmitrowicz, wiceprezes zarządu Banku Pekao S.A. odpowiedzialna za Pion Bankowości Przedsiębiorstw.
AI werbuje do zespołu: pokolenie Z docenia firmy stosujące HR-boty
Rekrutacja prowadzona przez sztuczną inteligencję? Okazuje się, że to już nie jest science-fiction, lecz rzeczywistość, w którą wkracza wiele firm. HR-boty usprawniają proces zatrudniania i czynią go bardziej obiektywnym.
Jak wybrać prywatną opiekę medyczną dla pracowników
Prywatna opieka medyczna od lat cieszy się ogromną popularnością jako benefit pozapłacowy. Mimo że na rynku dostępnych jest wiele ofert, wybór tej, która odpowie na potrzeby pracowników, nie jest łatwy. PZU Zdrowie radzi, jak to zrobić i na co zwrócić uwagę.
Omnibus: koniec pozornych promocji, czy nowe problemy przedsiębiorców?
Rzecznik Praw Obywatelskich Marcin Wiącek pyta prezesa UOKiK Tomasza Chróstnego o kontrolę informowania konsumentów o obniżkach cen po zmianie przepisów za sprawą unijnej dyrektywy Omnibus.
Płaca minimalna w 2024 r. wyniesie 4254 zł
Zgodnie z prognozami ekonomistów, płaca minimalna wzrośnie w 2024 r. o 654,40 złotych. Powód tak dużej podwyżki - inflacja.
Sprzedaż online. 5 zasad, o których należy pamiętać
Bez znajomości kilku podstawowych zasad, nie odniesiesz sukcesu w sprzedaży e-commerce. Poznaj je jeszcze zanim założysz swój pierwszy e-sklep.
Jak być skutecznym liderem w rzeczywistości VUCA? "Nie traktujmy zespołu jak rodziny"
- Rodziny się nie sprzedaje - tłumaczyła Róża Szafranek podczas debaty zorganizowanej podczas Europejskiego Forum Młodych Liderów.
Sieci w sieci. Na czym polega cyberbezpieczeństwo
Codziennie wyspecjalizowane jednostki zajmujące się cyberbezpieczeństwem odnotowują na całym świecie dziesiątki poważnych ataków hakerów na wielkie koncerny i małe firmy. Oto krótki poradnik, jak nie dać się złowić w sieci cyberprzestępców w sieci.
Narzędzia, bez których nie wyobrażasz sobie życia. Zapytaliśmy przedsiębiorców
Znani przedsiębiorcy zdradzają, bez jakich narzędzi (i cyfrowych, i analogowych) nie wyobrażają sobie życia. Czyli w skrócie - aplikacje, które musisz zainstalować na telefonie. Uwaga! Tu nie ma płatnej promocji, tylko uchylanie rąbka tajemnicy z bieżącej działalności operacyjnej znanych postaci ze świata młodych i innowacyjnych firm.
Rewolucja butelkowa. Zużyte opakowania trafią do sklepów
Zapomnij o wyrzucaniu do kosza plastikowych i szklanych butelek oraz aluminiowych puszek. Już wkrótce opakowania po napojach będziemy zbierać i zdawać w sklepach, dostając za to pieniądze. Z badań wynika, że Polacy popierają nowe rozwiązanie.
Nie daj się fałszywym prorokom! Firmy rodzinne na celowniku
Ustawa o fundacji rodzinnej to wreszcie szansa na powstanie wielopokoleniowych firm rodzinnych. Problem w tym, że wiele osób chce skorzystać z nich do optymalizacji podatkowych. To wielki błąd – przestrzega prof. dr hab. Adam Mariański, twórca i szef Mariański Group.
Awans. Jak go zdobyć i przełamać przestój w karierze? Rozmawiamy ze specjalistką
Co nam przeszkadza w awansie? – pytamy Sandrę Bichl, specjalistkę HR, założycielkę Career Angels.
Być jak rodzina Waltonów. Fundacja rodzinna pomoże polskim przedsiębiorcom
Walmart to jedna z największych sieci handlowych świata. Jej majątek w połowie należy do jednej rodziny. Czy fundacja rodzinna wprowadzana właśnie do polskiego prawa pozwoli na powtórzenie tego sukcesu rodzimym przedsiębiorcom?
Jak zgarnąć klientów w B2B, czyli uprzedź domino płatności odroczonych
Płatności odroczone zdobywają coraz więcej fanów w naszym kraju. Ich znaczenie rośnie także w biznesie i sprzedaży B2B.
Go mobile! Płatności telefonem stały się cool [RAPORT]
Płatności mobilne zaczynają dominować nie tylko na rynku e-commerce, ale także w tradycyjnych punktach sprzedaży. Do rewolucji trzeba się jak najszybciej dopasować, by na niej skorzystać.
RMA, czyli proces zwrotów i reklamacji, a jakość e-biznesu
O sukcesie decydują detale. Wdrożenie platformy sprzedażowej to pierwszy i niezbędny krok do rozpoczęcia sprzedaży w e-commerce, ale też pierwsze schody. Dopiero teraz zaczyna się bowiem prawdziwe wyzwanie. Konsumenci coraz częściej realizują zakupy w sieci, ale też generują więcej zwrotów i reklamacji. Jak podnieść jakość swojego e-biznesu, dbając o proces zwrotów i reklamacji?
Kij czy marchewka? Wywiad z Michałem Kwintą, Mindspace
Firmy znów chcą pracowników „na miejscu”. Ci niekoniecznie się na to zgadzają. Praca hybrydowa nie zawsze jest możliwa. Michał Kwinta, City Lead Poland w Mindspace, twierdzi, że zamiast ich przymuszać do pracy w biurze, można po prostu stworzyć miejsce, do którego będą chcieli przychodzić.
Daj mi tę e-moc, czyli narzędzia dla rozwoju biznesu w e-commerce
Automatyzacja procesów powinna dziś stać się numerem jeden, jeśli chodzi o zmiany operacyjne w każdym biznesie e-commerce. Czas jak najszybciej wdrożyć to w twojej firmie. Jak to zrobić?
Estoński CIT alternatywą dla rosnących kosztów działalności gospodarczej?
„Estoński CIT”, czyli ryczałt od dochodów spółek został wprowadzony do polskiego porządku prawnego w 2021 r. Rozwiązanie ma na celu odroczenie terminu płatności podatku do czasu wypłaty wypracowanego zysku. Pozwala to na inwestowanie w rozwój przedsiębiorstwa bez konieczności odprowadzania podatku dochodowego. Zwalnia również przedsiębiorcę z konieczności prowadzenia rachunkowości podatkowej.
Emerytury dla rolników po nowemu oraz obowiązek certyfikatów ekologicznych. Szykuj się na zmiany
Co się zmieniło w przepisach dla przedsiębiorców? Duże zmiany czekają np. emerytury dla rolników.
Od różnorodności i włączania nie ma odwrotu. Debata My Company Polska
„Jak stworzyć inkluzywną firmę” – na ten temat w trakcie debaty „My Company Polska” rozmawiali Małgorzata Skibińska, dyrektorka departamentu Personalnego Providenta; Agata Dziuba, Senior HR menedżerka w Amazon, i Dawid Wojtyczka, lider sieci pracowniczej Pride and Friends w State Street.
Koniec kryzysu!? Przedsiębiorcy powrócili do leasingu samochodów
W I kwartale br. znacząco wzrosła wartość udzielonego finansowania w postaci leasingu samochodów osobowych - wynika z najnowszych danych Santander Leasing. Było to łącznie 560 mln złotych - prawie o połowę więcej, niż w podobnym okresie minionego roku.