Porozmawiajmy o biznesie, w którym pieniądze nie są najważniejsze

Porozmawiajmy o biznesie, w którym pieniądze nie są najważniejsze
To pierwsza edycja międzynarodowego kongresu poświęconego Ekonomii Wartości, który odbędzie się 15–16 listopada w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

To pierwsza edycja międzynarodowego kongresu poświęconego Ekonomii Wartości, który odbędzie się 15–16 listopada w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

– Open Eyes Economy to idea gospodarki społecznie wrażliwej, firm społecznie zaangażowanych i odpowiedzialnych, miast dla ludzi, społeczeństw obywatelskich. To merytoryczną i koncepcyjną stroną kongresu chcemy zainteresować media i opinię publiczną – tłumaczy Tomasz Wojtas, dyrektor organizacyjny OEES.

Organizatorem Open Eyes Economy Summit jest Fundacja Gospodarki i Administracji Publicznej, partnerem jak i gospodarzem wydarzenia jest Miasto Kraków, partnerem głównym natomiast Województwo Małopolskie, współorganizatorami są Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie oraz Agencja Artystyczna GAP i Nowohuckie Centrum Kultury odpowiedzialne za organizację wydarzeń kulturalnych podczas kongresu.

Partnerami OEES są także: FORTUM, IGTE – Izba Gospodarcza Towarzystw Emerytalnych, KAPSCH, partnerami wspierającymi: Greenberg Trauring, ING oraz mBank. W gronie partnerów merytorycznych znaleźli się: ACCA – Think Ahead, KIBR – Krajowa Izba Biegłych Rewidentów, ZBP – Związek Banków Polskich.

Szansa dla miasta

Na dwudniowy kongres uczestnicy przyjadą do stolicy Małopolski, gdzie organizatorzy przygotowali dla nich zarówno panele dyskusyjne, jak i sesje inspiracyjne czy pojedynki intelektualne między liderami świata polityki i biznesu.

Już w 2015 roku Miasto Kraków i Uniwersytet Ekonomiczny, na którym działa Fundacja Gospodarki Publicznej i Administracji, rozpoczęły rozmowy na temat wykreowania kongresu o międzynarodowym znaczeniu, w trakcie którego podjęta zostanie próba opisania całokształtu otaczających nas relacji Biznes-Społeczeństwo-Kultura-Instytucje. Miasto Kraków chciało wykreować własną markę kongresu gospodarczego wysokiej rangi, który związany byłby z miastem długookresowo, a Uniwersytet Ekonomiczny ze swoim zapleczem merytorycznym był najlepszym partnerem.

– Kraków, jako miasto wykorzystujące swój potencjał gospodarczy, będące w czołówce miast polskich, jeżeli chodzi o branżę usług nowoczesnych, jednocześnie stara się kreować nowe marki oraz trendy. W przypadku organizacji kongresu Open Eyes Economy Summit chodzi o włączenie się w dyskusję odbywającą się na całym świecie, a dotyczącą ważnego problemu, jakim jest odpowiedzialność biznesu – mówi Jacek Majchrowski, Prezydent Krakowa.

Inwestycja w region

Zdaniem Jacka Krupy, Marszałka Województwa Małopolskiego, Kongres Open Eyes Economy Summit doskonale wpisuje się w światowe trendy w ekonomii i stanowi szansę dla promocji zarówno Krakowa, jak i Małopolski na arenie międzynarodowej.

– Nasz region to silny ośrodek gospodarczy i doskonałe miejsce dla rozwoju biznesu – nie bez powodu Komitet Regionów przyznał nam prestiżowy tytuł Europejskiego Regionu Przedsiębiorczości 2016. Co więcej, Eurostat zaliczył nas ostatnio do grona najdynamiczniej rozwijających się regionów w Unii. Nie mam więc wątpliwości, że Małopolska świetnie się sprawdzi jako gospodarz Open Eyes Economy Summit. Liczę też na to, że efektem debat i spotkań będą konkretne rozwiązania, które będzie można wykorzystać także u nas. Idea gospodarki społecznie wrażliwej to podejście, z którym także i ja wiążę ogromne nadzieje – mówi Jacek Krupa, marszałek Małopolski, przypominając, że województwo jest głównym partnerem kongresu.

Prelegenci

Wśród prelegentów m.in.: prof. Akiko Okabe – architekt z Uniwersytetu w Tokio, Jennifer Clark – starszy wiceprezes Green and Corporate Community Investment, SKANSKA, José Ignacio Nuño – dyrektor i założyciel meksykańskiej firmy Suhab, prof. Danuta Hübner – ekonomistka, posłanka do Parlamentu Europejskiego, prof. Jerzy Hausner – ekonomista z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Faith Liddell – dyrektor Festiwalu Edynburskiego, Natalia Hahn – globalny menedżer ds. rozwoju Retail & Expansion IKEA Group, Harm Goossens – wiceprezes wykonawczy CEE oraz prezes firmy Unilever w Europie Środkowo-Wschodniej, Piotr Voelkel – przedsiębiorca, Grupa VOX, Ana de Palacio – b. Minister Spraw Zagranicznych Hiszpanii, prof. Salvatore Babones – socjolog z Uniwersytetu w Sydney.

Rejestracja na Kongres na: oees.pl

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY