Patronaty. Marzec 2024

Patronaty. Marzec 2024
Oto wydarzenia, którym patronuje My Company Polska.
ARTYKUŁ BEZPŁATNY

z miesięcznika „My Company Polska”, wydanie 3/2024 (102)

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Masters and Robots Awards powraca

Digital University, wiodąca organizacja edukacyjna w Polsce w sektorze nowych technologii, ogłasza start drugiej edycji konkursu Masters and Robots Awards, w którym nagrodzi pionierów innowacji, edukacji cyfrowej i transformacji. Zgłoszenia w sześciu kategoriach przyjmowane są do 1 marca br. Partnerem strategicznym konkursu jest InCredibles program Sebastiana Kulczyka.

Masters & Robots Awards ma na celu docenienie liderów, zespołów i organizacji, które wyznaczają trendy i tworzą innowacyjne rozwiązania na polski i zagraniczne rynki. Konkurs skierowany jest do startupów, firm technologicznych, instytucji edukacyjnych, liderów w dziedzinie transformacji cyfrowej, a także dla przedsiębiorstw dbających o zrównoważony rozwój, kreatywnych twórców cyfrowych doświadczeń oraz wszystkich tych, którzy pragną zmieniać świat.

Jury złożone z polskich i zagranicznych ekspertów, przedstawicieli świata nauki i biznesu przyzna nagrody w sześciu kategoriach: Masters of Innovation, Masters of AI Experience, Masters of Social Impact, Masters of Innovation Leadership, Masters of Future Oriented Culture oraz Masters of Global Impact.

---------------------------------------------------

Największa konferencja o marketingu i AI w Polsce już w kwietniu

Od 16 do 18 kwietnia 2024 r. w Warszawie odbędzie się XVII edycja największej konferencji marketingowej w Polsce.

– I Love Marketing and Technology. Marketerki i marketerzy z całego kraju spotkają się ponownie stacjonarnie w Warszawie, w Multikinie Złote Tarasy. Wydarzenie zgromadzi około 1500 uczestników, którzy będą mieli okazję posłuchać 36 wystąpień. – I Love Marketing and Technology to dawka skondensowanej wiedzy, bo każdy prelegent ma na przekazanie cennych wskazówek jedynie 18 min. Konferencja została podzielona na trzy ścieżki tematyczne: social media, marketing i AI.

Uczestnicy mają do wyboru bilet na jeden dzień eventu lub wejściówkę trzydniową – dzięki temu mają szansę na dopasowanie tematyki wystąpień do swoich potrzeb i preferencji. Co więcej, program swojego wyjazdu mogą dopełnić szkoleniami, które organizowane są w tym samym tygodniu, a mianowicie: Social Media Manager, AI w marketingu, Jak tworzyć teksty, które sprzedają oraz Influencer Marketing.

---------------------------------------------------

Scena Jutra – największa konferencja branży scenicznej

Konferencja Sceny Jutra to wydarzenie łączące wszystkich tych, dla których scena jest miejscem realizacji pasji, talentów i zawodowych wyzwań: artystów, choreografów, oświetleniowców, dźwiękowców oraz producentów. Podczas tegorocznego wydarzenia nie zabraknie inspiracji, międzynarodowej atmosfery i spotkań ze znakomitymi ekspertami branży scenicznej.

Tegoroczna, szósta już edycja odbędzie się 8-9 kwietnia w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Scena Jutra to spotkanie z ludźmi różnych profesji związanych z działalnością artystyczną i sceniczną, którzy dzielą się swoją wiedzą i bogatym doświadczeniem zawodowym. W tym roku wydarzenie podzielone będzie na trzy sceny: Inspiracje, Dyskusje i Akademia.

Uzupełnieniem konceptu będzie wystawa najnowszych technologii i sprzętu, na której branżowi eksperci będą prezentować najlepsze na rynku rozwiązania, optymalne możliwości ich wykorzystania w pracy scenicznej oraz efekty ciekawych projektów edukacyjnych.

---------------------------------------------------

Praca 4.0. Największym wyzwaniem brak rąk do pracy i rosnące koszty zatrudnienia

Brak rąk do pracy, zmiany w Kodeksie pracy, rosnące koszty pracy, układy zbiorowe pracy, zatrudnianie osób 50 plus, wykorzystanie sztucznej inteligencji – to tylko niektóre wyzwania, na które wskazywali uczestnicy konferencji Praca 4.0 „Zmieniający się świat – wyzwania i szanse na rynku pracy” zorganizowanej przez Konfederację Lewiatan.

Dr Henryka Bochniarz, przewodnicząca Rady Głównej Konfederacji Lewiatan, otwierając konferencję, podkreśliła, że wielkim wyzwaniem dla rynku pracy jest sztuczna inteligencja. Na wyzwania, które przed nim stoją, zwrócił też uwagę prof. Piotr Wachowiak, rektor Szkoły Głównej Handlowej.

- Największym problemem, co wynika z demografii, jest brak rąk do pracy. Ważna jest też skuteczna polityka migracyjna oraz zachęcanie osób w wieku emerytalnym, żeby nie opuszczały rynku pracy. Powinniśmy też otworzyć firmy na osoby z niepełnosprawnościami, napisać Kodeks pracy od nowa oraz wykorzystać nowe technologie – powiedział prof. Piotr Wachowiak.

Niezwykle interesująca była dyskusja w czasie panelu „Rynek pracy przyszłości – jak będzie wyglądać?”. Anna Rulkiewicz, prezeska Grupy LUX MED, przestrzegała, że pracodawcy nie są przygotowani na zatrudnianie osób 50+, nie wiedzą też do końca, jak zatrzymać dobrych pracowników w firmie. O innych wyzwaniach, które stoją przed rynkiem pracy, wspominała Anna Wicha, prezeska Polskiego Forum HR. Wskazała na szybko rosnące koszty zatrudnienia. - To nie tylko konsekwencja wzrostu płacy minimalnej, ale także presja na wzrost wynagrodzeń osób, które zarabiają więcej niż płacę minimalną. Mamy też do czynienia z rekordową liczbą upadłości, która jest właśnie konsekwencją wzrostu kosztów pracy. Przed nami również inny poważny problem – jak zwiększyć zatrudnienie osób 60+ – stwierdziła Anna Wicha.

Po konferencji stacjonarnej miały miejsce dwa dni warsztatów online, które odbyły się 30 i 31 stycznia. 

---------------------------------------------------

Spotkanie dla przedstawicieli spółek giełdowych

12–13 marca br. w hotelu Warszawianka w Jachrance odbędzie się XV edycja Kongresu Prawników Spółek Giełdowych SEG.

Pierwszy dzień kongresu wypełni 10 bloków dyskusyjnych. Podczas pierwszego z nich będzie mowa o odpowiedzialności członków organów spółki. Kolejna dyskusja dotyczyć będzie przygotowania do raportowania w zakresie governance. Następnie odbędzie się dyskusja panelowa o tym, jak uniknąć sporu w spółce, z której płynnie przejdziemy do kolejnej rozmowy o pułapkach polis D&O. Kolejno rozpoczną się panele o tematyce identyfikacji informacji poufnych w kontekście raportowania czynników ESG oraz transakcji przejęć i przekształceń korporacyjnych dotyczących spółek giełdowych. Następnie przybliżone zostaną tematy ochrony składników materialnych przedsiębiorstwa, a także ograniczania potencjału nadużyć. Część merytoryczną pierwszego dnia kongresu zamkną tematy związane z WZA. W pierwszej części odbędzie się dyskusja poświęcona obecnej i przyszłej roli KDPW w organizacji WZA, następnie odbędzie się symulacja organizacji WZA Zwykłej Spółki SA z aktywnym udziałem uczestników jako akcjonariuszy. Program drugiego dnia kongresu to praktyczne warsztaty.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych. 

---------------------------------------------------

Carpathian AI Summit 2024

Konferencja odbędzie się 14 marca 2024 r. w Inkubatorze Aeropolis, Jasionka 954 koło Rzeszowa. W wydarzeniu mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani światem sztucznej inteligencji. Dla przedsiębiorców, liderów branżowych i entuzjastów technologii jest to niepowtarzalna okazja, aby zgłębić tajniki AI i zrozumieć, w jaki sposób może ona rewolucjonizować dziedziny życia społecznego i gospodarczego.

Podczas konferencji uczestnicy będą mieli szansę zapoznać się z najnowszymi trendami, badaniami i innowacjami związanymi z AI. Ponadto poprzez udział w sesjach praktycznych będą mogli zdobyć cenne umiejętności w konkretnych technologiach i narzędziach związanych ze sztuczną inteligencją. To także doskonała okazja do nawiązania cennych kontaktów biznesowych i inspirujących dyskusji. 

My Company Polska wydanie 3/2024 (102)

Więcej możesz przeczytać w 3/2024 (102) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie

ZOBACZ RÓWNIEŻ