Poland ClimAccelerator: 12 startupów greentech powalczy o finansowanie

PKO
Fot. shutterstock.
PKO Bank Polski i Accelpoint wybrały 15 startupów z obszaru greentech do kolejnego etapu programu akceleracyjnego „Poland ClimAccelerator”. 12 z nich będzie miało możliwość rozwoju swoich produktów, a najlepsze powalczą o finansowanie testów technologicznych.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Program ma na celu akcelerację biznesową najbardziej perspektywicznych technologii z obszarów zrównoważonego rozwoju.

„PKO Bank Polski wspiera przeciwdziałanie zmianom klimatycznym i angażuje się w rozwój innowacyjnych narzędzi, które mogą pomóc w osiągnięciu tego celu. W trakcie naboru do programu akceleracyjnego 'Poland ClimAtoccelerar', wspólnie z Accelpoint, przeanalizowaliśmy blisko setkę zgłoszeń, spośród których wybraliśmy te, które naszym zdaniem mają największy potencjał na wyskalowanie i osiągnięcie sukcesu” – powiedział dyrektor Biura Innowacji PKO BP Marek Myszka, cytowany w komunikacie.

Poland ClimAtoccelerar: 100 startupów greentech

W trakcie naboru do programu akceleracyjnego "Poland ClimAccelerator" bank wspólnie z Accelpoint przeanalizowali blisko setkę zgłoszeń, spośród których wybrali te, które mają największy potencjał na osiągnięcie sukcesu.

W kolejnym etapie programu udział wezmą następujące startupy: AgronetPRO, Beholder, Connect Earth, Ecobean, H+H Labs, Insignes Labs, Listny Cud, Maas Loop, Nanosci, Plan Be Eco, Redigo Carbon, RadicalZero, Solwena, TerGo i VivaDrive.

Czytaj dalej: Startuje DOING GOOD - pierwsza w Polsce platforma z ofertami pracy zmieniającej świat na lepsze

Zielone strefy biznesu

Wśród zgłoszonych pomysłów przeważały rozwiązania z sektorów takich jak czysta energia, zwiększanie efektywności energetycznej, zielony transport, czysty przemysł, zarządzanie i oczyszczanie wody, green finance, usprawnienia w rolnictwie oraz dekarbonizacja.
„Poland ClimAccelerator” jest częścią globalnej sieci EIT Climate-KIC dedykowanej wspieraniu rozwoju startupów klimatycznych. Dzięki wsparciu tej organizacji, startupy klimatyczne na całym świecie pozyskały już finansowanie przekraczające 2 miliardy euro. Program akceleracyjny wystartował na polskim rynku jesienią 2022 roku.

Testy technologiczne dla najlepszych

Dzięki udziałowi w 5-miesięcznym programie akceleracyjnym wybrane startupy uzyskają dostęp do międzynarodowej sieci inwestorskiej oraz do społeczności branżowych ekspertów i mentorów. Ponadto, najlepsze z nich dostaną szansę na sfinansowanie testów technologicznych we współpracy z PKO Bankiem Polskim, co pozwoli na faktyczne wdrożenie swojego rozwiązania oraz pozyskanie kolejnych klientów.

100 mln euro od Accelpoint

Organizatorem programu jest Accelpoint, akcelerator technologiczny, który od 2018 roku wsparł w rozwoju blisko 100 startupów. Beneficjenci programów akceleratora pozyskali łącznie finansowanie przekraczające 100 mln euro. Głównym partnerem programu jest PKO Bank Polski. Wśród partnerów nie zabrakło takich organizacji jak Freespace Warsaw, EIT InnoEnergy, HubSpot, kancelaria Wardyński i Wspólnicy.

PKO Bank Polski podkreśla, że jest liderem polskiego sektora bankowego. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW. Łącznie aktywa banku wyniosły 418,09 mld zł na koniec 2021 r.

Czytaj dalej: Unfold.vc inwestuje w startup z USA. To Wally Health, czyli cyfrowe gabinety dentystyczne

ZOBACZ RÓWNIEŻ