Patronaty. Grudzień 2023

Master and Robots
Master and Robots / Fot. materiały prasowe
Oto wydarzenia, którym patronuje "My Company Polska"!
ARTYKUŁ BEZPŁATNY

z miesięcznika „My Company Polska”, wydanie 12/2023 (99)

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Wystartowała XV edycja konkursu "Sukces pisany szminką, bizneswoman roku"

Konkurs od liderki i liderów działających na rzecz równości, różnorodności oraz włączania. 

W tym roku można się zgłaszać bądź nominować Polki w siedmiu kategoriach otwartych: 

• Biznes Roku: przychód powyżej 10 mln zł 

• Biznes Roku: przychód poniżej 10 mln zł 

• Startup Roku 

• Mikrobiznes 

• Kobieta w Nowych Technologiach 

• Organizacja Przyjazna Rodzicom 

• Pracodawca Równych Szans 

Laureatki i finalistki poprzednich edycji zyskały nie tylko rozgłos, ale też możliwości ogólnopolskiego i międzynarodowego rozwoju, nawiązując wartościowe kontakty, pozyskując inwestorów oraz zdobywając nowych klientów. Nominacje można nadsyłać do 30 grudnia 2023 r., zaś zgłoszenia do 3 stycznia 2024 r. Grono finałowe poznamy w kwietniu 2024 r., zaś laureatki wybierze Jury Główne pod przewodnictwem dr Ireny Eris. 

Nazwiska najbardziej przedsiębiorczych Polek poznamy na gali finałowej w maju 2024 r.

VIII Forum Współpracy Edukacji i Biznesu - Edumixer za nami

JUŻ PO RAZ ÓSMY odbyło się Forum Współpracy Edukacji i Biznesu – Edumixer, podczas którego na temat aktualnych trendów i wyzwań, jakie niesie ze sobą dynamicznie rozwijający się świat technologii, oraz wynikających z tego zmian w potrzebach kompetencyjnych dyskutowali reprezentanci firm, instytucji publicznych oraz uczelni i placówek edukacyjnych. Konferencję otworzyli Andrzej Dulka, prezes Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji, Wiesław Paluszyński, prezes Polskiego Towarzystwa Informatycznego, wiceprezes PIIT, oraz Beata Ostrowska, wiceprzewodnicząca Sektorowej Rady ds. Kompetencji Telekomunikacja i Cyberbezpieczeństwo. 

Celem Edumixera jest zainicjowanie dyskusji na temat zmian w programach kształcenia uwzględniających rozwój technologiczny oraz potrzeby dynamicznego rynku pracy, a także wymiana doświadczeń i transfer tych najlepszych praktyk pomiędzy sektorem edukacji formalnej i pozaformalnej a przedsiębiorcami i instytucjami. Wydarzenie skierowane jest do reprezentantów firm z sektorów IT oraz telekomunikacji i cyberbezpieczeństwa, a także przedstawicieli uczelni wyższych, szkół zawodowych i branżowych oraz reprezentantów edukacji nieformalnej, uczniów i studentów, studenckich biur karier, kół naukowych i innych ekspertów i praktyków rynkowych.

Spotkanie umożliwia także rozwój współpracy i budowanie partnerstwa pomiędzy podmiotami kształtującymi rynek pracy dzięki identyfikacji potrzeb kompetencyjnych poszczególnych grup specjalistów w teleinformatyce, w szczególności w telekomunikacji i cyberbezpieczeństwie. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Cyberbezpieczeństwo, Sztuczna Inteligencja, Innowacje Technologiczne – wyzwania dla rozwoju kompetencji”. Podczas konferencji odbyły się panele dyskusyjne oraz wykłady poświęcone m.in. współpracy biznesu z edukacją oraz wykorzystaniu cyfrowych technologii przyszłości w edukacji dzieci i młodzieży.

Spotkanie branży handlowej

Podczas 24. Targów eHandlu po raz kolejny udowodniliście, że e-commerce w Polsce nie tylko kwitnie i rozwija się w niesamowitym tempie, ale już jest na wysokim poziomie! Kiedy wydaje się nam, że najlepsza edycja za nami i lepiej być już nie może… wtedy ponownie spotykamy się w EXPO XXI i ponownie dzieje się magia! 

ponad 5 tys. uczestników 

160 wystawców 

34 prelekcje 

18 warsztatów 

Już w kwietniu bądźcie gotowi na kolejną dawkę wiedzy, inspiracji i możliwości biznesowych.

Najważniejszy jest człowiek. Wnioski z 7. edycji Masters & Robots

Możemy optymistycznie patrzeć w przyszłość, w której w naszym życiu na dobre zadomowi się sztuczna inteligencja i oparte na niej narzędzia. Na pytanie, co jest ważne, zdecydowana większość ekspertów z branży technologicznej odpowiada, że człowiek, a jego mądra współpraca z maszyną to klucz do udanej przyszłości. Wszelkie działania związane z regulacjami i rozwojem AI, ochroną klimatu czy biotechnologią powinny skupiać się właśnie na ludziach, ich potrzebach i przyszłości. Taki wniosek płynie z rozmów i wystąpień siódmej edycji międzynarodowej konferencji Masters & Robots, organizowanej przez Digital University. Wyzwania stojące przed biznesem i współczesnymi przywódcami przyciągnęły uwagę prawie 1 tys. uczestników, którzy 18 października 2023 r. wysłuchali wystąpień takich ekspertów jak Scott Galloway, Monica Parker czy Aubrey de Grey. 

Współcześni liderzy skutecznie wykorzystują zaawansowane technologie do rozwiązywania dużych wyzwań społecznych, takich jak poprawa zdrowia publicznego, transformacja edukacji oraz rozwijanie zrównoważonych przedsiębiorstw. Dzięki innowacjom technologicznym mają oni możliwość stworzenia nowych rozwiązań, które mogą poprawić jakość życia wielu ludzi. 

Scott Galloway przypomniał, że świat wielokrotnie rozczarował się wynalazkami, które miały istotnie wpłynąć na życie człowieka. Zapowiadane były jako rewolucyjne i zmieniające rzeczywistość, a z perspektywy czasu okazało się, że zostały przecenione.

Za nami XI edycja Kongresu CFO spółek giełdowych SEG

25-26 października br. w Hotelu Warszawianka w Jachrance odbyła się XI edycja Kongresu CFO Spółek Giełdowych SEG. Podczas spotkania działów finansowych poruszone zostały tematy dotyczące: geopolitycznych uwarunkowań prowadzenia biznesu, uwarunkowań makroekonomicznych, perspektyw rozwoju rynku kapitałowego, giełdy jako źródła finansowania rozwoju, nadchodzących zmian regulacyjnych, wymogów i konsekwencji raportowania, korzyści z raportowania, znaczenia identyfikacji łańcucha wartości, przygotowania spółki do raportowania zgodnie z CSRD, przygotowania do audytu, zarządzania ryzykiem podatkowym w spółce giełdowej, odpowiedzialności władz spółki w obszarze podatkowym, możliwości minimalizacji i transferu ryzyka, wsparcia IT przy podejmowaniu decyzji biznesowych oraz budowania przyjaznych raportów finansowych. 

Pierwszy dzień kongresu wypełniły trzy bloki dyskusyjne, podzielone na kilka mniejszych rozmów eksperckich. 

Program drugiego dnia kongresu to praktyczne warsztaty dotyczące m.in. zagadnień takich jak: 

• Raportowanie ESG w kontekście pozyskiwania finansowania 

• Zarządzanie ryzykiem podatkowym w spółce giełdowej 

• Przygotowanie spółki do raportowania zgodnie z CSRD w kontekście zagadnień środowiskowych 

• Budowanie przyjaznych raportów finansowych 

Dwudniowe spotkanie zamknęła dyskusja panelowa „Najważniejsze wyzwania CFO 2024”.

My Company Polska wydanie 12/2023 (99)

Więcej możesz przeczytać w 12/2023 (99) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie

ZOBACZ RÓWNIEŻ