Przegląd najciekawszych wydarzeń w świecie biznesu

Fintech Summit
Summit to impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz biznesowych eventów. / Fot. mat. pras.
Patronaty redakcji My Company Polska. Sprawdź gdzie spotyka się biznesowa czołówka.
ARTYKUŁ BEZPŁATNY

z miesięcznika „My Company Polska”, wydanie 5/2024 (104)

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Piąta edycja BeefUp już niebawem!

13 czerwca w Katowicach odbędzie się kolejna, piąta edycja BeefUpu – wydarzenia, którego głównym celem jest wzmacnianie relacji biznesowych poprzez networking i wymianę wiedzy oraz doświadczenia. W trakcie wydarzenia uczestnicy mają okazję wysłuchać inspirujących prezentacji o sukcesach i porażkach prelegentów, którzy już zjedli zęby w biznesowym świecie. Organizatorem eventu jest BeefUp we współpracy z Silesian Startup Foundation, WebMakers Software House, co.brick i Benchy.It. Do tej pory we wszystkich edycjach wzięło udział ponad 600 osób: przedstawiciele startupów, firm technologicznych, inwestorzy czy przedstawiciele organizacji wspierających biznes. Na BeefUpowej scenie wystąpiło już kilkunastu speakerów, którzy podzielili się swoją wiedzą, m.in. Krzysztof Wojewodzic (Escola S.A.), Róża Szafranek (HR Hints) czy Tomasz Chołast (Zrzutka.pl). C

Szczegóły na temat najbliższej edycji oraz bilety dostępne są na stronie – www.beefup.pro

Rezerwuj czas na Perspektywy Women in Tech Summit 2024

Perspektywy Women in Tech Summit to obecnie największa w Europie konferencja dla kobiet w nowych technologiach, którą już po raz szósty organizuje Fundacja Edukacyjna Perspektywy. W tym roku odbędzie się 12-13 czerwca w Warszawie (EXPO XXI, ul. Prądzyńskiego 12/14) oraz online.

Po zeszłorocznym sukcesie wydarzenia (ponad 11 tys. uczestników z 88 krajów świata), na Summit 2024 zapraszamy szczególnie inżynierki, programistki, specjalistki, naukowczynie, przedsiębiorczynie, aktywistki, liderki i startuperki, studentki, a także mężczyzn i wszystkie osoby wspierające różnorodność w branży STEM, Tech and IT.

W programie m.in.:

• 5 scen z najbardziej wpływowymi liderkami Tech and IT

• 150 inspirujących mówców i gości specjalnych

• 60 warsztatów podnoszących kwalifikacje

• 50 prelekcji technologicznych

• 500 indywidualnych sesji mentoringowych

• stoiska najbardziej innowacyjnych globalnych firm

• targi pracy

• niezliczona ilość pozytywnej energii

Ważne! Uczestnicy będą mogli osobiście dotknąć komputera kwantowego!

Główne tematy Summitu 2024

• technologie kwantowe

• sztuczna inteligencja

• data science

• neurodiversity

• cyfrowa ekologia

• interakcje human-machine

... i wiele innych.

Spotkajmy się na CSF24!

Już 5–6 czerwca w Jasionce koło Rzeszowa, w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena świat młodych spółek spotka się z dużym kapitałem na Carpathian Startup Fest 2024. Wśród uczestników będzie kilkaset startupów i czołówka polskich funduszy inwestycyjnych. W programie: dwa dni pitchów, prezentacji i paneli dyskusyjnych, niemal setka gości na scenach Demo Day i Community Stage, matchmaking uczestników i rozbudowywany networking, a wieczorem kultowe już muzyczne MeetUp Party!

Gwóźdź programu to finał konkursu CSF24. Najwięcej zgłoszeń, bo 145 nadesłały startupy. Wpłynęło również 109 pomysłów biznesowych oraz 26 propozycji od scaleupów. Razem aż 280 aplikacji!

Na tych, którym nie udało się wejść do finału czeka specjalna scena Open Mic Pitch, którą już po raz drugi powierzamy w ręce Pitch Me Baby.

Podczas CSF24 będzie także okazja odbić piłkę i skierować serię pytań w stronę funduszy w ramach Reverse Pitch (odwrócony pitch), kiedy to nie founderzy, ale inwestorzy muszą się zaprezentować przed startupami.

Zarejestrowani uczestnicy mogą także od 16 maja zapisać się na warsztaty!

To nie koniec! Od 22 maja będzie można umówić się na 15-minutową „biznesową randkę” (Business Dating) za pomocą rozwiązań webowych CSF24!

CSF24 to również dwa dni eksperckich wystąpień i paneli dyskusyjnych czołowych reprezentantów ekosystemu startupowego i środowiska biznesowego. Na scenie pojawią się m.in.: Sebastian Kulczyk, dr Maciej Kawecki, Natalia Hatalska, Piotr Nowosielski, Stefan Batory czy Michał Sadowski.

Jak wziąć udział w wydarzeniu? Wystarczy wejść na stronę Carpathian Startup Fest i kupić swój bilet! Tylko do 6 maja możesz nabyć bilety w niższej cenie!

Więcej informacji, w tym lista prelegentów, szczegółowy program, bilety i rejestracja na warsztaty na stronie CSF24!

Europejski Szczyt e-CoMmerce

23 maja wszystkie drogi europejskiego e-commerce będą

prowadziły do Warszawy na pierwszy Europejski Szczyt e-Commerce.

To przełomowe wydarzenie zgromadzi prezesów unijnych organizacji e-commerce, liderów z branży e-handlu oraz polskich decydentów związanych z gospodarką cyfrową. Będziemy gościć reprezentacje m.in. z Niemiec, Francji, Szwecji, Finlandii, Danii, Hiszpanii a to wszystko w 20. rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej. Organizatorem wydarzenia jest Izba Gospodarki Elektronicznej. Partnerem wydarzenia jest E-commerce Europe. W ramach najważniejszego dnia dla europejskiego e-commerce odbędzie się dyskusja „Taki Sam Start” dotycząca równych ram prawnych i konkurencyjnych dla europejskich i azjatyckich e-przedsiębiorców. W agendzie zaplanowano również panele dyskusyjne „Cross-border e-Commerce” - eksport online jako siła wsparcia europejskiej gospodarki.

8. Kongres Podatkowy Lewiatana – sprawdź, co będzie z KSeF, VIDA, akcyzą i VAT

Wyzwania i najbardziej nurtujące kwestie dotyczące zmian w przepisach podatkowych omówimy, jak co roku, z przedstawicielami Ministerstwa Finansów, ekspertami oraz przedsiębiorcami na ósmej już edycji Kongresu Podatkowego Konfederacji Lewiatan. Tym razem 21 i 22 maja 2024 r., pierwszy dzień w Centrum Kreatywności Targowa w Warszawie, drugi - online. Zapraszamy do bezpłatnej rejestracji!

Tegoroczne główne tematy to:

• Sprawozdawczość podatkowa - jak odciążyć biznes, czy wszystkie obowiązki sprawozdawcze są potrzebne

• Krajowy System e-Faktur – gdzie jesteśmy, co dalej z obowiązkowym e-fakturowaniem

• Czy czeka nas rewolucja w podatku od nieruchomości, czy potrzebujemy reformy

• Akcyza – jak zapewnić stabilne wpływy z podatku akcyzowego, współpraca biznesu i administracji skarbowej w walce z oszustwami.

Drugiego dnia zaplanowane są szkolenia i warsztaty online przeznaczone dla przedsiębiorców, księgowych i doradców podatkowych.

My Company Polska wydanie 5/2024 (104)

Więcej możesz przeczytać w 5/2024 (104) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie

ZOBACZ RÓWNIEŻ