Okazja dla startupów z branży medtech i healtech. Google ogłasza nowy program

Centrum Rozwoju Technologii Google Cloud w Warszaw
Centrum Rozwoju Technologii Google Cloud w Warszawie, fot. mat. prasowe (Jacek Waszkiewicz)
Google ogłosił nową edycję swojego programu Growth Academy. Tym razem do udziału zaproszone zostały startupy z szeroko rozumianej branży medycznej i opieki zdrowotnej - medtech i healtech. Zgłoszenia można składać do 10 lipca.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

- Chcemy jeszcze lepiej wspierać startupy, które z pomocą AI tworzą narzędzia i usługi poprawiające jakość i funkcjonowanie opieki zdrowotnej lub samopoczucie ludzi, którzy używają różnych rozwiązań, aby dbać o zdrowie. To właśnie dla tych firm uruchamiamy kolejny program Google for Startups - Growth Academy: AI for Health - informuje Google.

Zobacz listę najlepszych polskich medtechów przygotowaną przez redakcję My Company Polska

Google for Startups. Co daje Growth Academy

Startupy z siedzibą w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce mogą składać swoje aplikacje do 10 lipca br. Program jest całkowicie bezpłatny i funkcjonuje w formule hybrydowej. Podobnie jak w przypadku Growth Academy: Cybersecurity wybrane startupy wezmą udział w trwającej trzy miesiące serii warsztatów, aby współpracowaćy z mentorami Google i ekspertami w branży, rozwijać swoje firmy, dzielić się najlepszymi praktykami oraz napędzać odpowiedzialny rozwój rozwiązań AI w branży healthcare. Po zakończeniu programu uczestniczące firmy będą nadal miały wsparcie mentoringowe jako część globalnej społeczności alumnów Google for Startups. 

Growth Academy: AI for Health oraz Med-PaLM 2 to najnowsze inicjatywy Google w zakresie badań nad rozwiązaniami AI wykorzystywanymi na potrzeby opieki zdrowotnej oraz zwiększania skuteczności, równości, pomocy i bezpieczeństwa dostaw. Od ponad 10 lat Google for Startups współpracuje z założycielami i założycielkami startupów, które używają technologię do rozwiązywania problemów społecznych. Kontynuacja współpracy ma kluczowe znaczenie dla aktywowania korzyści płynących ze sztucznej inteligencji, skoncentrowanej na człowieku, w opiece zdrowotnej i medycynie. 

Zobacz również: Nutrix pozyskuje miliony

W oficjalnym komunikacie Google wypowiedzieli się przedstawiciele startupów, które współpracują z firmą. Jednym z nich jest polska Informedica. 

- Wykorzystanie AI w dziedzinie leczenia bezpłodności gwałtownie rośnie, jednak 88% naszych pacjentów i pacjentek nigdy o tym nie słyszało w swoich klinikach” - mówi Ravid. “Embie wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby umożliwić pacjentom i ich klinikom monitorowanie stanu zdrowia w czasie rzeczywistym, a także oparty na danych wgląd w każdy punkt opieki podczas leczenia niepłodności, aby pomóc obu stronom zrozumieć i spersonalizować ten proces. Jedną z głównych wartości wyznawanych przez nas jest umożliwienie dostępu do tych informacji oraz wykorzystywanie AI w sposób etyczny i odpowiedzialny, zwłaszcza biorąc pod uwagę wrażliwość danych leczących się osób. Jesteśmy wdzięczni za wsparcie, jakie otrzymujemy od Google for Startups, a także za możliwość pracy z mentorami. Program ten pojawił się w kluczowym momencie, zarówno dla Embie Clinic, jak i AI. Cieszymy się, że wkrótce będziemy mogli pokazać, jak wygląda kolejny etap naszego rozwoju”. 

- Infermedica wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby pomóc lekarzom we wstępnej diagnozie, kwalifikacji i kierowaniu pacjentów do odpowiednich usług medycznych w przystępnej cenie. Firma zainwestowała ponad 84 tysiące godzin pracy lekarzy w stworzenie jednej z najbardziej zaawansowanych na świecie baz wiedzy medycznej na temat chorób, objawów i czynników ryzyka. Platforma Infermedica ma wiodący w branży 95-procentowy wskaźnik dokładności algorytmu i działa w ponad 35 państwach, w 21 językach, do tej pory zakończyła ponad 13 milionów udanych kontroli stanu zdrowia. "Google for Startups umożliwiło nam kontakt z mentorami, dodatkowo mogliśmy poznać niesamowitych ludzi, pragnących zmienić świat za pomocą swoich biznesów" - powiedział Piotr. "Intensywnie inwestujemy w nasz zespół i produkty, wprowadzając nowe moduły do platformy, a także rozszerzając nasze bazowe możliwości sztucznej inteligencji w zakresie wykrywania chorób i trafności rozpoznania - komentuje Piotr Orzechowski, założyciel Informedica Wrocław, Polska.

ZOBACZ RÓWNIEŻ