Kongres HR Spółek Giełdowych SEG odbył się już po raz ósmy!

Kongres HR Spółek Giełdowych SEG odbył się już po raz ósmy!
12
24-25 kwietnia br. w Hotelu Warszawianka w Jachrance spotkali się przedstawiciele działów personalnych polskich spółek giełdowych.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

24-25 kwietnia br. w Hotelu Warszawianka w Jachrance spotkali się przedstawiciele działów personalnych polskich spółek giełdowych, aby porozmawiać o problemach i wyzwaniach dotyczących zarządzaniem zasobami ludzkimi, z którymi HR’owcy spotykają się w codziennej pracy. 

– Dyskutowaliśmy o projektach, które odzwierciedlają rewolucję technologii cyfrowej, pracę nad kulturą organizacji i rozwojem pracowników. Wiele uwagi poświęciliśmy też zmianom regulacyjnym, próbując odpowiedzieć, które już teraz wymagają opracowania odpowiednich rozwiązań HR – mówi Mirosław Kachniewski, Prezes Zarządu w Stowarzyszeniu Emitentów Giełdowych. 

Program pierwszego dnia Kongresu podzielony był na 3 bloki tematyczne – motywacja pracowników, zmiany regulacyjne dotyczące pracowników i pracodawców oraz technologia i cyfryzacja w obszarze HR. 

Drugiego dnia odbyły się dwie tury warsztatów tematycznych, które dotyczyły problematyki takich zagadnień, jak: odpowiedzialność podmiotów zbiorowych: rola HR w wykazywaniu należytej staranności; programy motywacyjne i systemy kafeteryjne – kontrowersje wokół opodatkowania i oskładkowania; Narzędzia doskonalenia zawodowego pracowników w procesach transformacji cyfrowej organizacji; Świadczenia pozapłacowe to dla firmy opłacalna inwestycja; Pracownicze Plany Kapitałowe- prosto i wygodnie; Jak budować zaangażowanie pracowników wykorzystując cyfrowe narzędzia HR?; Zabezpieczenie przed roszczeniami o mobbing i dyskryminację

– Problematyka mobbingu i dyskryminacji jest stale obecna w obszarach HR. Sprzyja temu nie tylko większa świadomość pracowników tego, czego mogą oczekiwać od szefów, przełożonych i współpracowników, ale także widoczne działania firm, które coraz częściej prowadzą swój biznes w taki sposób, aby oprócz wypełnienia wymagań prawnych, dodać coś od siebie – mówi Grzegorz Ruszczyk, radca prawny, partner w Kancelarii Raczkowski Paruch.– Nie oznacza to, że wszystko już zostało zrobione. Pojawiające się zarzuty pracowników co do sposobu ich traktowania pokazują, że walka ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji trwa. Kluczowe jest więc, aby odpowiednio przygotować firmy do poradzenia sobie z tymi zjawiskami w momencie, kiedy będą one wykryte. Potrzebne jest też odejście od niejednokrotnie sygnalizowanej „zmowy milczenia” – zgłoszenie przełożonym, że kolega lub koleżanka traktuje mnie lub inną osobę nieodpowiednio nie może być traktowane jako społecznie nieakceptowany donos. Jest obowiązkiem – podkreśla Grzegorz Ruszczyk.

OrganizatoremKongresu było Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych. Partnerstwo nad wydarzeniem objęli: Benefit Systems, CRIDO, Extended Tools, Kancelaria Kochański i Partnerzy, Olesiński i Wspólnicy oraz Kancelaria Raczkowski Paruch jako Partnerzy; APN Promise oraz Unicomp-WZA jako Partnerzy Technologicznii oraz PKO TFI jako Partner Instytucjonalny.

Więcej na  www.seg.org.pl

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ