palenie
zobacz inne tematyTechnologia daje palaczom mniej szkodliwe alternatywy
Mimo akcji edukacyjnych i kampanii społecznych liczba palaczy na świecie, w tym również w Polsce, nie zmniejsza się. Dlaczego?
Jak wytrwać w noworocznym postanowieniu
Do najtrudniejszych wyzwań noworocznych z pewnością należy rzucanie i ograniczanie palenia. Za nami pierwszy miesiąc nowego roku. Wiele osób niestety nie daje rady porzucić zgubnego nałogu z dnia na dzień i po krótkim okresie tytoniowej abstynencji przekłada swoje żelazne postanowienie o kolejny rok.
Już od 12 lat z restauracji nie wynosimy na sobie woni tytoniu
Wówczas to była dla wielu kontrowersyjna decyzja, dziś jednak mało kto sobie wyobraża, że może być inaczej. Mija 12 lat od momentu, kiedy w Polsce nie pali się w restauracjach i w innych miejscach publicznych.
Siła faktów i liczb
Instytucja europejska formalnie uznaje rolę wapowania (używania e-papierosów) jako pomoc w rzuceniu palenia. Po raz pierwszy w historii.
Rzucenie palenia powinno być celem wszystkich palaczy
Na kongresie kardiologów, który odbył się w połowie kwietnia we włoskiej Ligurii (Santa Margherita Ligure), stwierdzono, że e-papierosy i podgrzewacze tytoniu mogą pomóc w ograniczeniu chorób związanych z paleniem.
Nikotynowe rewolucje
Od kichania tabaką po saszetki. Branża nikotynowa przeszła już kilka rewolucji.
Zimowy wypad, by rzucić nałóg
Chcesz zmienić zły nawyk, zmień swoje otoczenie – radzą psycholodzy.
Rozstań się z paleniem
Przez wiele lat osoby chcące rzucić palenie miały do dyspozycji wyłącznie alternatywy w postaci produktów z grupy nikotynowej terapii zastępczej, czyli plastry nikotynowe, tabletki lub specjalne gumy do żucia. Świąteczny czas sprzyja spotkaniom i podróżom, może więc warto dowiedzieć się więcej także o innych alternatywach dla papierosów.
Czy w czasie wakacji można rzucić palenie?
Przez wiele lat palacze szukający alternatyw mieli do wyboru jedynie metody farmakologiczne, ale w ostatnich latach zyskiwali coraz więcej możliwości wyboru produktów, które potencjalnie mogą redukować szkodliwy wpływ nałogu na zdrowie. Nowe badania przeprowadzone z użyciem jednego z podgrzewaczy tytoniu w czterech brytyjskich klinikach przyniosły zaskakujące wyniki.
Idą wakacje! Warto poszukać skutecznych sposobów rozstania się z nałogiem palenia
Niedawno obchodzony Światowy Dzień bez Tytoniu ma zwrócić uwagę na powszechność nałogu palenia i związane z paleniem negatywne skutki zdrowotne. Czy i jak palaczom może pomóc rozwój technologiczny?
Jak ograniczać szkody związane z paleniem?
Z roku na rok przybywa osób, które chciałyby się uwolnić od szkodliwego wpływu dymu tytoniowego, bo wiedzą, że zawarte w nim substancje smoliste powodują szereg bardzo groźnych chorób, z nowotworami na czele. To sprzyja poszukiwaniu alternatywnych rozwiązań oraz badaniom nad ich skutecznością.
E-papierosy pomagają rzucić palenie? Eksperci podkreślają, że trzeba zadbać o regulacje
Trudny czas pandemii sprzyja trosce o zdrowie, choć już sam stres nie pomaga w rozstaniu się z nałogiem. Skutecznym argumentem mogą więc być fakty i wyniki badań – po prostu wiedza.
Coraz więcej Europejczyków chce rzucić palenie. I szukają sposobów, jak to zrobić
57 proc. konsumentów papierosów elektronicznych w Europie zdecydowało się przerzucić na e-papierosy, bo chciało rzucić lub ograniczyć palenie tych klasycznych. Tak wynika z najnowszego badania Eurobarometr zrealizowanego na zlecenie Komisji Europejskiej. Z kolei najnowszy raport Public Health England (PHE) potwierdza skuteczność wapowania jako terapii zastępczej dla dorosłych palaczy.
Skala obniżania ryzyka
Mimo iż efektywność e-papierosów jako narzędzia do rzucenia palenia nie została jeszcze w pełni udowodniona, coraz więcej opracowań naukowych i statystyk pokazuje, że tak się dzieje.
O alternatywach dla palaczy. Każdy ma swoją historię
Badaniom naukowym dotyczącym papierosów elektronicznych powinno towarzyszyć ciągłe informowanie opinii publicznej o ich rezultatach, pokazujące różnice między paleniem tradycyjnych papierosów i korzystaniem z potencjalnie mniej szkodliwych alternatyw. Tak twierdzą eksperci, którzy w połowie czerwca brali udział w Światowym Forum Nikotynowym (Global Forum on Nicotine).