netflix
zobacz inne tematyNetflix zapowiada 9 nowych polskich produkcji! W planach m.in. serial o "powodzi tysiąclecia"
Netflix zaprezentował pięć nowych filmów i cztery seriale, które zostaną zrealizowane w Polsce i będą dostępne w ponad 190 krajach. Zdradzono też więcej szczegółów o wyczekiwanych serialach takich jak "Sexify", "Rojst’97" i "Otwórz oczy", których premiera na Netflix odbędzie się w 2021.
Polskie kino w crowdfundingu. Można inwestować w "Króla dopalaczy"
"Król dopalaczy" będzie filmem o 29-letnim Janie S., który na lukach w polskim prawie zbudował imperium dopalaczy. W głównych rolach zobaczymy m.in. Tomasza Wołoska, Łukasza Simlata i Weronikę Rosati. Emisja crowdfundingowa ruszy na przełomie I i II kwartału 2021 roku.
Netflix inwestuje w nowe pokolenie kobiet branży filmowej
Pierwsze 5 mln dolarów z niedawno utworzonego funduszu Netflix na rzecz równości twórczej zostanie przeznaczone na wsparcie kobiecych inicjatyw. W obecnych produkcjach kobiecy pierwiastek jest o wiele bardziej widoczny, zarówno w treściach, jak i w zespołach osób stojących za kamerą.
Pampalini na Netfliksie, rozbudowa biura. Znamy plany Studia Filmów Rysunkowych [WYWIAD]
Czy "dobra zmiana" zabiera się za bajki? Bzdura, przecież trudno upolitycznić Reksia. To dobro narodowe, które nie powinno mieć przekazu politycznego. Nadal będziemy edukować najmłodszych - mówi Tomasz Małodobry, p.o. dyrektora bielskiego Studia Filmów Rysunkowych.
Pampalini a "dobra zmiana". Nowe odcinki kultowej bajki w cieniu ideologii? [TYLKO U NAS]
Bielskie Studio Filmów Rysunkowych zapowiedziało 13 nowych odcinków doskonale znanej bajki "Pampalini - łowca zwierząt". Plany są ambitne, ale krytycy zarzucają Tomaszowi Małodobremu - który pełni obowiązki dyrektora Studia - brak doświadczenia i powiązania z PiS-em.
"The Office" najchętniej oglądanym serialem. "To idealny serial na czas pandemii"
Z danych Nielsena wynika, że "The Office" był w minionym roku najchętniej oglądanym serialem przez Amerykanów. - Seria zawsze balansowała na granicy akceptowalnych dowcipów, z czego może wynikać jej nagła popularność, bo współcześnie kręcone seriale rzadko przekraczają jakiekolwiek granice - uważa Nikodem Pankowiak, redaktor serwisu Serialowa.pl.
Usługi "wideo na życzenie" detronizują tradycyjną telewizję. Co będzie dalej?
Wśród dostawców szeroko pojętych usług telewizyjnych, serwisy subskrypcji wideo na żądanie (SVOD) zajmują pierwsze miejsce i jak wskazuje najnowszy raport Capgemini, do końca roku prześcigną płatną telewizję w ponad 30 krajach.
Netflix za darmo na święta? "Ograniczmy ryzyko związane z wzrostem zakażeń!"
Angus King - amerykański senator ze stanu Maine - wystosował list do szefów największych platform streamingowych, w których prosi, by w okresie przerwy świątecznej ich usługi były darmowe.
Raport Transformesi. Nie bądź w tyle, bądź digital
Cyfryzacja pozwoli nam nie tylko zachować dotychczasowych klientów, ale też zyskać nowych. Cyfrowo możemy tworzyć nowe produkty, modele biznesowe, ciąć koszty w procesach. Pierwsze efekty widoczne są bardzo szybko. Przedstawiamy ciekawe przykłady digitalizacji.
Być jak Netflix... Subskrypcja trafia nawet do branży mieszkaniowej
Jak wynika z badań firmy Deloitte, 8 na 10 firm, działających w modelu subskrypcyjnym podczas trwania lockdownu utrzymało bądź zwiększyło bazę swoich abonentów. Eksperci twierdzą, że to początek nowej ekonomii i narodziny sporego problemu dla tradycyjnego biznesu.
Opłaty za Netfliksa wzrosną? Tak przewiduje słynny analityk
Analityk giełdowy Alex Giaimo rozesłał do swoich klientów notkę, w której zasugerował, że abonament potentata streamingowego może pójść w górę. O sprawie poinformował serwis "Deadline".
Spotify zacznie produkować seriale? Wiele na to wskazuje
Serwis streamingowy Spotify nawiązał partnerstwo z firmą producencką Chernin Entertainment. Jak zauważa na łamach "Antyweb" Dawid Pacholczyk, oznacza to, że Spotify spróbuje przekształcić swoje oryginalne podcasty w filmy i programy telewizyjne.
Szef Netfliksa "nie widzi żadnych pozytywów" pracy zdalnej
Reed Hastings udzielił wywiadu "Wall Street Journal", w którym krytycznie wypowiedział się o pracy zdalnej. Zapowiedział również powrót jego pracowników do biur.
Sukcesu na początku nie widać
Ian Fleming, brytyjski pisarz, twórca postaci Jamesa Bonda i powieści o jego przygodach, od początku próbował sprzedać pomysł na ten film amerykańskim studiom. Ale postać brytyjskiego agenta nie wzbudzała zachwytu za oceanem. (...) Pod dekadzie prób, mając napisaną już dziewiątą powieść, Fleming w końcu sprzedał prawa dwóm osobliwym producentom niemającym wielkiej reputacji w branży.
Netflix chce inwestować w polskich twórców
Mam nadzieję, że będziemy wspierać Polaków w tworzeniu wspaniałych, unikatowych historii filmowych, które zachwycą nie tylko lokalnie, ale też globalnie – mówi Anna Nagler, dyrektor produkcji oryginalnych Netflixa w Europie Środkowo--Wschodniej.