Netflix za darmo na święta? "Ograniczmy ryzyko związane z wzrostem zakażeń!"

Fot. Pixabay.com
Fot. Pixabay.com
Angus King - amerykański senator ze stanu Maine - wystosował list do szefów największych platform streamingowych, w których prosi, by w okresie przerwy świątecznej ich usługi były darmowe.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

King napisał do najważniejszych platform streamingowych: Netflixa, HBO, Disneya, Amazona oraz Apple'a. 

Zachęcam do tymczasowego zawieszenia opłat za korzystanie z waszych usług. Niestety większość Amerykanów, zamiast bezpiecznie zostać w domach, będzie kontynuować świąteczne tradycje m.in. związane z przemieszczaniem się - przekonuje senator.

Żadna z firm jak na razie nie odpowiedziała na prośbę polityka. Trudno oprzeć się wrażeniu, że zniesienie opłat na czas świąt - w trosce o dobro ludzi - byłoby wizerunkowym strzałem w dziesiątkę. Jak napisał Angus King, internetowi potentaci mają na tyle silną pozycję, że są w stanie pomóc wielu rodzinom w przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa.

Okres świąteczny - jak wynika z danych - to dla serwisów streamingowych prawdziwe żniwa. Korzystając z wolnego czasu, częściej zaglądamy w ofertę platform, zwłaszcza tych filmowych i serialowych. Ponadto należy pamiętać, że kina wciąż pozostają zamknięte, co tylko wzmacnia takie podmioty jak Netflix czy HBO GO. 

A jeśli chcecie dowiedzieć się, w jaki sposób serwisy streamingowe zmieniły rynek filmowy na świecie, zachęcamy do przeczytania naszego wywiadu z Michałem Walkiewiczem, redaktorem naczelnym Filmweb.pl

 

 

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ