Life Style


Najczęściej kupowane książki marca. Nielsen Bookscan

Prezentujemy listę Nielsen BookScan top 20 z tygodni 9 - 12 (23 lutego - 21 marca 2020), czyli przełomu epok: sprzed i po wprowadzeniu w Polsce stanu epidemii. Okazuje się, że właściwie nadal czytamy te same powieści. Chociaż kupujemy więcej książek dla dzieci, coraz częściej w internecie, gdzie pojawiło się wiele darmowych treści i przecen - pisze w komentarzu Renek Mendruń, konsultant z Nielsen BookScan.


Intuicja karmi się wiedzą

W którym kierunku zmierza społeczeństwo, gospodarka, kultura? Zamiast banalnych odpowiedzi, podejdźmy do kwestii krytycznie. Zwłaszcza jeżeli zajmujemy się biznesem, który w dużej mierze polega na wyczuwaniu tego, co zdarzy się później. A co jest lepszą pomocą dla intuicji niż rzetelna wiedza?


Przyjaciółmi trudno jest zarządzać

Przyjaźń w pracy może być bardzo budująca. Ale też bardzo niszcząca.


Jak blefować doskonale o ekonomii

Spotykasz się z ludźmi biznesu – przedstawicielami konkurencji lub potencjalnymi inwestorami? Chcesz zrobić na nich wrażenie człowieka kompetentnego, godnego zaufania, z horyzontami? Zacznij od błyskotliwej pogawędki na jakiś ważki temat, np. ekonomii. Nie znasz się? Najwyższa pora nauczyć się blefować. Oto przewodnik dla początkujących.


Serial, kanapa i inne ważne sprawy

Czy ktokolwiek wyobraża sobie jeszcze życie bez serwisów streamingowych? Nie sądzę. Odkąd fani filmów i seriali zamienili kinowy fotel na kanapę w salonie, rozpoczęła się prawdziwa rewolucja w przemyśle filmowym.


Najczęściej kupowane książki lutego. Nielsen Bookscan

Z jednej strony ekranizacja powieści erotycznej, z drugiej dramatyczne losy kobiet z historią Auschwitz w tle. Książki dla dzieci, lektury i dwie wiadomości z targów, jedna dobra, druga już mniej. O tym, jakie książki kupowaliśmy w lutym opowiada Renek Mendruń, konsultant z Nielsen BookScan Polska.


Lider pod lupą

Przywódca, trener, innowator. Rola przełożonego we współczesnym biznesie zdaje się być większa niż kiedykolwiek. Jak być szefem i nie stracić głowy?


Przypomnij sobie przyjemność

Męska seksualność często przegrywa z nawałem obowiązków i brakiem czasu. Trudno jest pogodzić walkę na rynku z szukaniem bliskości w sypialni. Czy można z tym zrobić coś poza tym, żeby „mniej pracować”? – wyjaśnia Andrzej Gryżewski, psycholog, psychoterapeuta, seksuolog z gabinetu CBTsekusolog.pl


Wielozadaniowość to mit

Skupienie to najbardziej deficytowy towar w naszych czasach. Ci, którzy twierdzą, że potrafią sobie radzić z wielozadaniowością oszukują samych siebie. Jeśli chcecie się czegokolwiek nauczyć, musicie się skupić.


Gadżety. Luty 2020

Gadżety. Luty 2020


PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?