100
Gdzie bywać, kogo znać
Jak znaleźć w zalewie eventów konferencję, na której poznasz inspirujących ludzi, sporo się nauczysz, złapiesz kontrahentów i pobawisz tak, jak śpiewał Młynarski, by nie wyczerpać możliwości ciurkiem?
Data publikacji: 29.03.2024
Gdybyśmy byli pismem plotkarskim, zapewne walilibyśmy po oczach krzykliwymi hasłami o odsłanianiu najskrytszych tajemnic przedsiębiorców. Ale nie jesteśmy, dlatego zapraszamy w podróż po sztuczkach i nawykach, dzięki którym można wznieść biznes na wyższy poziom.
Kuba Dobroszek
100
Jak znaleźć w zalewie eventów konferencję, na której poznasz inspirujących ludzi, sporo się nauczysz, złapiesz kontrahentów i pobawisz tak, jak śpiewał Młynarski, by nie wyczerpać możliwości ciurkiem?
104
Automatyczna ocena ryzyka, nowe modele wyceniające szkody, cyfrowy obieg dokumentacji i wykorzystanie AI do analizy zdjęć. Nowe technologie zdobywają serca i umysły firm z branży ubezpieczeniowej.
106
Rewolucja nabiera tempa! Gdzie będziemy za kilka lat? Oto główne ścieżki rozwoju branży ubezpieczeniowej.
107
W dobie nieustającego pędu rozwoju technologicznego, internetu i wszechobecnej „smartyzacji” urządzeń nas otaczających pojawiają się i rozwijają w ogromnym tempie nowe zagrożenia, które w sposób ogólny nazywamy ryzykiem cybernetycznym.
108
Do cyberbezpieczeństwa należy podchodzić kompleksowo. Firmy powinny nie tylko wdrażać chroniące je rozwiązania, ale także być przygotowane na wypadek, gdyby cyfrowe mury ochronne nie zdały egzaminu. Z pomocą przychodzą ubezpieczenia od cyberryzyk.
110
Klientowi łatwiej sobie wyobrazić, że jego biuro spłonie, niż dojdzie do ataku hakerskiego – mówi Tomasz Dolata, starszy underwriter zajmujący się ubezpieczeniami mienia, technicznymi oraz cyber, ERGO Hestia.
112
Największym wrogiem inwestora są jego umysł i emocje. Bądź racjonalny jak komputer, a zarobisz więcej.
115
Utrzymują się silne fundamenty wzrostu na światowych giełdach. Jednym z motorów napędowych pozostaje rozwój projektów opartych na sztucznej inteligencji (AI).
116
Szanse mają te marki, które postawią na budowanie wokół siebie społeczności. Stają się one pożądane przez swój charakter i wartości, które ze sobą niosą – mówi Jacek Polańczyk, wiceprezes Alior Banku, odpowiedzialny m.in. za marketing.
118
Skuteczna ochrona przed cyberatakami to priorytet dla Marki Godnej Zaufania. I nie ma się czemu dziwić. Cyberataki to nie tylko straty finansowe, ale też wyrwa w wizerunku, której załatanie może potrwać lata. Ale nawet najlepsze i najdroższe zabezpieczenia nie pomogą, gdy zawiodą ludzie.
120
Czujesz, że twoja firma ma potencjał do szybkiego rozwoju, ale „coś” ją blokuje? To może być niedopasowany system ERP!
122
Od diagnozy do decyzji: klucz do dynamicznej ekspansji bez ograniczeń systemowych.
124
„Od 2002 roku Biedronka tańsza niż Lidl” – ten slogan został uznany za ostateczny casus belli i wezwanie do rozpoczęcia pełnoskalowej gorącej wojny. Co w niej dozwolone, jakiej broni można w tych reklamowych potyczkach używać? No i komu się to najbardziej opłaca?
127
Przedsiębiorco sprawdź czy twój biznes działa według najnowszych zmian w przepisach gospodarczych.
129
Aż 65 mln euro Polska będzie musiała zapłacić Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) za misję naszego astronauty Sławosza (imię pochodzenia staropolskiego oznaczające osobę sławną) Uznańskiego. Tanio nie jest.
130
Pod względem liczby poszkodowanych to niewątpliwie największa afera III RP. Człowiek bez wykształcenia, były właściciel szwalni oszukał prawie 30 tys. Polaków, którzy uwierzyli, że dzięki produkcji we własnym domu niejadalnego kefiru zostaną milionerami.
134
Duże pieniądze śmierdzą, dlatego ludzie lgną do nich jak mucha do gówna! To motto życiowe Kazimierza Bączka vel Poniatowskiego, bohatera „Tajemnic polskich fortun”.
136
W kwietniu odwiedzamy stary mazurski folwark, zanurzamy się w woń perfum z piękną historią, szukamy modnych koszulek polo i poznajemy młody, ukraiński dizajn.
139
Z cyklu kiedy dwie kobiety zaczynają kombinować... i dzieje się magia! ATL to miejsce spotkań, warsztatów, konsultacji i merytorycznego partnerstwa.
140
Wybrane propozycje literackie na wiosnę.
141
Rooibos służy nie tylko do robienia naparu. Może być także mniej szkodliwą alternatywą dla palaczy.
142
Dobrych kilka tysięcy złotych tracimy uruchamiając silnik nowiutkiego auta. Co tu kryć, samochody szybko tracą na wartości. Ale nie wszystkie! Dobrze przemyślany zakup może być całkiem dobrą inwestycją.
146
Już dawno żaden test nie sprawił mi tyle frajdy, co ten. Dlaczego? O tym dowiecie się z poniższego tekstu!
148
151
Karolina Dąbrowska, General Manager polskiego oddziału DNA ERA, jest przedsiębiorczynią z ponad 15-letnim doświadczeniem w biznesie. Jak sama o sobie mówi, uwielbia wyzwania i jest zagorzałą zwolenniczką ciągłego uczenia się.
152
Regularnie gnębimy naszego syna za to, że ciągle siedzi w telefonie. Albo ze słuchawkami na uszach. Wiadomo, zwykła dola współczesnego rodzica. Ostatnio jednak, zamiast narzekać od razu, jak to mamy w zwyczaju, zapytałem młodego, czego tak właściwie ciągle słucha. Odpowiedział, że podcastów Ośrodka Studiów Wschodnich. I w ogóle polityka międzynarodowa go bardzo interesuje. I że uczy się pilnie angielskiego, bo w polskim mediach o tejże nie ma za dużo (biedak nie wie, że będzie jeszcze mniej). I że w ogóle to on może by chciał pracować w dyplomacji.