kryzys
zobacz inne tematyMagdalena Zmitrowicz: "Razem damy radę" [WYWIAD]
Czy jest trudniej niż wcześniej? Często słyszymy, że tak, ale polskim przedsiębiorcom nie brakuje nowych pomysłów, które chętnie wspieramy – mówi Magdalena Zmitrowicz, wiceprezes zarządu Banku Pekao S.A. odpowiedzialna za Pion Bankowości Przedsiębiorstw.
Wiatry zmian
Chyba więcej napisano o tym, jak kryzysy są wspaniałą okazją do wzrostu niż o tym, że firmy rosną w czasach prosperity. To drugie jest oczywistą oczywistością, pierwsze nie tak bardzo, przynajmniej nie od razu.
Zaufanie w czasach kryzysu. Marka Godna Zaufania
Sytuacja kryzysowa może się zdarzyć każdej firmie. Dlatego ważne jest, aby być do niej dobrze przygotowanym i zareagować błyskawicznie w wielu aspektach. Firma, która wyjdzie z twarzą z kłopotów, ma szanse nie tylko utrzymać klientów, ale także zwiększyć ich zaufanie.
Sektor technologiczny skurczył się o 7,4 bln dolarów w ciągu 12 miesięcy
Nasdaq zaliczył rekordowy spadek w porównaniu do poziomu sprzed roku. Zwolnienia, inflacja, rosnące stopy procentowe wstrząsnęły branżą technologiczną. A co czeka nas w 2023?
Pracownicy Kauflandu walczą o 1000 zł podwyżki
Pracownicy tego marketu zapowiedzieli protest przeciwko wyzyskowi, łamaniu praw pracowniczych i niskim wynagrodzeniom.
Prof. Orłowski: straciliśmy czasy na budowanie rezerw
Mieliśmy świetną pozycję wyjściową, ale przehulaliśmy dobre czasy: prof. Witold Orłowski zapowiada: "Polaków czeka pot, krew i łzy"
Stopy procentowe 7,5 proc. do końca roku
Osłabienie polskiej waluty to dopiero początek recesji. Według GUS inflacja w Polsce jest najwyższa od 25 lat, a odczyty indeksu PMI dla przemysłu spada do najniższego poziomu od pandemii.
Bill Gates: jest mocny argument za spowolnieniem gospodarki
Bill Gates uważa, że stopy procentowe prawdopodobnie wzrosną na tyle, że dojdzie do zauważalnego spowolnienia gospodarczego.
Jak ograniczać kryzysy? Po pierwsze: oceń najbardziej prawdopodobne problemy
Chcesz być lepszy niż Mark Zuckerberg? Wymyśl, jak wejść do swojej firmy, jeśli karta dostępu przestanie działać.
Wrzesień pełen niespodzianek. Pełny obraz Kuczyńskiego
Jeśli najbliższą rozgrywkę na giełdzie wygrają niedźwiedzie, to nie doprowadzą do końca hossy – będzie to jedynie w niej przerwa. Oczywiście o ile pandemia nie zrodzi nowej, zabójczej odmiany wirusa.
80 dolarów za baryłkę. Ceny ropy najdroższe od lat
Tak drogo nie było od października 2018 r. Cena baryłki ropy naftowej na giełdzie w Londynie kosztuje 80 dol. Eksperci ostrzegają, że wzrosty cen doprowadzą do zniszczenia popytu, nawet w obliczu nadchodzącej zimy i kryzysu gazowego w Europie.
Gigantyczne straty gastronomii. Jakie pomysły na przetrwanie mają dziś polscy restauratorzy?
Restauratorzy w pandemii przyjmują różne strategie na przetrwanie oraz dostosowanie się do nowych warunków prowadzenia biznesu. Jedne są ostre jak węgierska zupa rybacka halászlé, inne wymyślne jak przegrzebki z chorizo, a niektóre miękkie jak steki serwowane z wołowiny Kobe. Wszystkim, którzy je stosują przyświeca jednak wspólny cel i myśl: „Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą!”.
Covidowa próżność opanowała firmy. Czy jeszcze będzie normalnie?
„Bakcyl dżumy nigdy nie umiera i nie znika” - w realiach walki świata z pandemią i kolejnymi mutacjami wirusa, słowa Camusa nabierają nowej wymowy. Obecnie biznes nerwowo szuka rozwiązań, a komunikacja firm zamienia się w festiwal covidowej próżności.
Czas na deglobalizację. Jak zmieni się świat po COVID-19?
Przede wszystkim powinniśmy stawiać na biznes cyfrowy – sektor e-commerce przeżywa prawdziwy boom. Oprócz tego ludzie przekonują się do telemedycyny i pracy zdalnej. Co jeszcze? Oto kolejny tekst z raportu Biznes w erze COVID-19.
Powrót do normalności? Najwcześniej za rok!
Restauracje, kina, hotele, ale też fryzjerzy czy sklepy meblowe – w zasadzie w każdej branży znajdziemy firmy, które odczuwają skutki pandemii. Sytuacja była kiepska, a potem stała się tragiczna. Powrót do normalności? Minimum za rok.
Jarosław Gowin, wicepremier: Prawdziwe kłopoty gospodarcze dopiero przed nami!
Mimo, że Polska w porównaniu do innych krajów dość dobrze radzi sobie z pandemią, to i tak w 2021 roku nadejdą dotkliwe problemy w gospodarce - powiedział w rozmowie z TVN24 wicepremier i minister rozwoju, pracy i technologii, Jarosław Gowin.
Nie dla jednych ferii w całej Polsce. "To nie jest nadzwyczajna okoliczność. Ludzie stracą zaliczki"
Przedstawiciele siedmiu organizacji zrzeszających firmy z branży turystycznej, wyjazdowej i hotelarskiej w liście otwartym do premiera i ministra zdrowia zaapelowali o pilne spotkanie w sprawie planowanych zmian w kalendarzu ferii. Jak zadeklarowano, zrealizowanie takiego planu nie tylko doprowadzi do pogłębienia kryzysu w branży, ale także do utraty pieniędzy przez osoby, które opłaciły wyjazd.
Sklepy zostaną otwarte. Mateusz Morawiecki ogłosił plan rezygnacji z obostrzeń
Od soboty, 28 listopada, otwarte zostaną wszystkie placówki handlowe pod warunkiem utrzymania najwyższego reżimu sanitarnego - poinformował premier. Mateusz Morawiecki ogłosił także plan odejścia od innych obostrzeń.
Beata Majewska: Na kryzysie można wygrać! [WYWIAD]
Nasi klienci mają poczucie, że godny zaufania, rzetelny i stabilny partner to w trudnych czasach prawdziwa wartość. I potrafią to wykorzystać, bo nasz klient jest rozważny, ale i odważny – mówi Beata Majewska, dyrektor Departamentu Wealth Management w Banku BNP Paribas.
TXM wyszło z kryzysu? Firma chce powrócić na giełdę
Zarząd TXM podejmuje działania zmierzające do dopuszczenia do obrotu nowych akcji spółki powstałych w wyniku zatwierdzenia układu oraz wznowienia obrotu akcjami na GPW - podano w komunikacie.
Raport Banku Pekao S.A.: wyniki sektora przedsiębiorstw w pierwszym półroczu 2020 roku
Polskie przedsiębiorstwa relatywnie dobrze poradziły sobie z wyzwaniami biznesowymi, jakie postawiła przed nimi pierwsza faza kryzysu COVID-19 – wynika z raportu przygotowanego przez ekonomistów Banku Pekao S.A.
Z kryzysem radzimy sobie lepiej niż inni
Każdy kryzys jest katalizatorem zmian. Coś, co dotąd wydawało się niemożliwe, nagle robi się koniecznością – mówi dr Ernest Pytlarczyk – główny ekonomista i dyrektor Departamentu Analiz Makroekonomicznych banku Pekao.
Pomoc dla firm w kryzysie
Bank Gospodarstwa Krajowego utworzył Fundusz Dopłat do Oprocentowania. To specjalny program, którego celem jest pomoc firmom mającym problemy z powodu kryzysu wywołanego pandemią COVID-19.
Krakowski dramat hotelarzy. Niepewność uderza w wyniki firm
Polska, jako jeden z pierwszych krajów, zezwoliła na ponowne otwarcie hoteli. Mimo to okres zamknięcia i zdecydowanie mniejszy ruch turystyczny odbije się na branży w dłuższej perspektywie. Szczególnie trudna sytuacja panuje w Krakowie.
Najgorsze przed nami? Fala niewypłacalności firm dopiero nadejdzie [RAPORT]
Covid-19 stworzył prawdziwą bombę zegarową dotyczącą niewypłacalności – Euler Hermes spodziewa się, że większość przypadków niewypłacalności ma dopiero nadejść, głównie między końcem 2020 r. a pierwszą połową 2021 r
W biznesie. Sierpień 2020
Zestawienie najważniejszych informacji ze świata biznesu. Edycja sierpień 2020.
Webinar Innowacje receptą na kryzys. Jak się zmienić, by wygrać z pandemią
Zapraszamy na webinar „Innowacje receptą na kryzys. Jak się zmienić, by wygrać z pandemią” organizowany przez My Company Polska wspólnie z Ayming już 23 czerwca o godzinie 10:00.