Nowe technologie
Strategiczna akwizycja Netguru w USA. "To jeden z najważniejszych newsów w naszej historii"
Polska spółka technologiczna Netguru ogłosiła przejęcie pakietu mniejszościowego w studiu Pilot44 pracującym dotychczas z takimi markami, jak Coca-Cola, Kellogg’s, Red Bull czy Procter and Gamble. Akwizycja jest częścią globalnej strategii firmy polegającej na budowie kompletnej oferty usług cyfrowych. Przejęcie ma strategiczne znaczenie dla obu spółek.
Illusion Ray SA - zdobywca "internetowego Oscara" zapowiada nowe produkcje i idzie po crowdfunding
Łukasz Smaga, założyciel studia Illusion Ray i pierwszy twórca z Polski, który zdobył nagrodę The Webby Awards, startuje z kolejnymi projektami. Zapowiada powrót debiutanckiego hitu – The Beast Inside - na konsole nowej generacji oraz całkowicie nową grę z gatunku Action Adventure – Wardogz.
RevDeBug nawiązuje współpracę z LUX MED. "Czarna skrzynka" dla systemów IT pomoże branży medycznej
Po pozytywnej weryfikacji w okresie testowym, Grupa LUX MED wybrała rozwiązanie polskiego startupu RevDeBug, pozwalające na skrócenie czasu eliminowania błędów produkcyjnych oprogramowania co najmniej o połowę.
Co dzieje się między X a Y, czyli o zarządzaniu w IT
Skuteczne działanie w świecie biznesu to nieustanne próbowanie uchwycenia wielu grubych i subtelnych czynników po to, aby zrealizować postawione cele. Przypomina to nieco grę w szachy, w sytuacji w której gramy z wieloma graczami po jednej i po drugiej stronie, nie znamy położenia niektórych figur.
Motorola Edge 30 Pro - powrót do pierwszej ligi
Motorola Edge 30 Pro to nowy flagowiec uznanego producenta. Jest super wydajny, świetnie wygląda i przede wszystkim daje komfort pracy.
Cyfryzacyjna arka przyspieszy, gdy zbierze na pokładzie wszystkie MŚP?
Gdy myślimy o cyfrowej transformacji biznesu czy też konkretnych projektach implementacji chmury, sztucznej inteligencji, Internetu Rzeczy czy jakkolwiek pojmowanej automatyzacji przed oczami pojawiają nam się ekonomiczni „giganci”. Czyli, największe firmy z branży bankowej, ubezpieczeniowej, logistycznej czy przemysłowej.
Huawei nova 10 Pro, czyli czy da się uchwycić moment
Właśnie debiutują nowe smartfony firmy Huawei – seria nova 10 ma zachwycić przede wszystkim funkcjami multimedialnymi. Sprawdziliśmy je w boju!
Bioinformatyczna spółka z Krakowa komercjalizuje swoją technologię w Azji
Krakowska spółka Intelliseq umożliwia laboratoriom i ośrodkom badawczym skalowanie analiz genomowych oraz poszerzenie oferty diagnostycznej. Pozyskała właśnie klientów z Azji. Najbliższe plany firmy, założonej przez ekspertów z dziedziny genetyki, biologii molekularnej i genomiki obliczeniowej, obejmują również rundę pre-IPO oraz ewentualny debiut na jednej z europejskich giełd.
InPost wdroży narzędzie do optymalizacji tras kurierów
14 marca Emapa, spółka zależna grupy Optigis, podpisała znaczącą umowę z Inpostem dotyczącą dostarczenia i utrzymywania narzędzia VRP API do optymalizacji tras kurierów. Podobne umowy zawarto wcześniej z szeregiem innych firm z polskiego rynku.
Krakowski startup chce zrewolucjonizować rynek gier VR. Ma to umożliwić haptyczny pierścień
Haptology, krakowski startup specjalizujący się w technologii dotykowej, planuje w tym roku pozyskać do 2 mln euro finansowania na rozwój i komercjalizację swojego flagowego produktu - pierścienia haptycznego Hapling. Hapling umożliwia symulację wrażeń dotykowych i ma szansę zrewolucjonizować szybko rosnący rynek gier VR.
EService i Kevin. Ruszyła współpraca z litewskim fintechem
EService nawiązał współpracę z Kevin – litewskim fintechem oferującym płatności w oparciu o otwartą bankowość w środowisku online.
Terrabio umożliwia zwiększenie jakości żywności. Wrocławski startup pozyskał branżowego inwestora
Amplus sp. z o.o., czołowy polski producent i dystrybutor świeżych owoców i warzyw, podpisał umowę nabycia udziałów w spółce Terrabio, która zajmuje się opracowaniem pierwszego na rynku rolno-spożywczym w pełni mobilnego analizatora genetycznego. Dzięki podpisanej umowie, wrocławski startup będzie mógł w znaczący sposób przyspieszyć proces komercjalizacji produktu.
Sprawiedliwy handel kawą chcą połączyć z nowymi technologiami. Polska spółka zapowiada crowdfunding
W drugiej połowie marca 2022 roku wystartuje kampania crowdfundingowa spółki Columbus Polska. Pod koniec ubiegłego roku firma zadebiutowała na polskim rynku kawy marką Qethereal. Firma w swoim działaniu łączy filozofię Fairtrade oraz proekologiczne podejście z innowacyjnymi rozwiązaniami wspierającymi sprzedaż.
Zetly z nowym partnerstwem. "Chcemy być częścią cyfrowej rewolucji nie tylko w e-sporcie"
Illuminar Gaming, najstarsza i jedna z największych organizacji e-sportowych w Polsce dołącza do platformy Zetly. Na mocy podpisanego porozumienia o partnerstwie, Illuminar będzie mógł w przyszłości wyemitować własne tokeny użytkowe i stworzy wspólnie z Zetly cyfrowy ekosystem fanów e-sportu w naszym kraju.
TechForUkraine - kolejne firmy wspierają inicjatywę. "Rosji zostaje tylko propaganda"
Jestem dumny, obserwując jak Polska i inne kraje pomagają Ukrainie. Mam nadzieję, że wojna szybko się skończy. Slava Ukraini! - mówi Antoni Kozelski, współzałożyciel Vstorm.
Iron VR złożyła Dokument Informacyjny do GPW Spółka prezentuje również nowe kierunki rozwoju
Iron VR – spółka zależna Carbon Studio – złożyła Dokument Informacyjny do Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Iron VR planuje debiut na NewConnect jeszcze w tym roku. Rolę doradcy przy procesie wprowadzenia akcji spółki do obrotu pełni Grupa INC. Studio zaktualizowało też strategię rozwoju, której główne założenie to wydawanie co najmniej 2 tytułów rocznie.
Reakto dołącza do programu PAŻP. Powstaną drony "szybkiego reagowania"
Krakowski startup Reakto weźmie udział w projekcie Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej (PAŻP) – Zaawansowane loty BSP na szeroką skalę. Program ma na celu optymalizację rozwiązań na rynku Bezzałogowych Statków Powietrznych.
HP prezentuje najnowszy raport na temat walki z podrobionymi produktami i komponentami drukarskimi
W 2021 r. dział HP Anti-Counterfeiting and Fraud (ACF), którego zadaniem jest ochrona klientów przed zakupem niskiej jakości lub podrobionych produktów HP, skonfiskował ponad 3,5 mln podrobionych części, komponentów i produktów do druku – w tym dużą liczbę wkładów z tuszem oraz tonerów, zarówno w Europie, jak i na Bliskim Wschodzie i w Afryce, w regionie Azji i Pacyfiku oraz w obu Amerykach.
Rosja wykorzysta kryptowaluty, by zyskać płynność finansową? "Krypto posłuży i Rosji, i Ukrainie"
Krypto posłuży Moskwie, gdyż nie jest możliwe, żeby reszta świata zablokowała Rosjanom możliwość dokonywania transakcji kryptowalutowych. Z drugiej strony, nie ma sposobu, aby Rosja - jako kraj - w sposób efektywny korzystała z kryptowalut - mówi w rozmowie z mycompanypolska.pl Gabriel Dymowski, CEO DoxyChain.
Powstał serwis, który pomoże Ukraińcom znaleźć pracę. Jobs4Ukraine to pomysł firm technologicznych
- Naszą misją jest pomoc Ukraińcom, którzy ucierpieli na skutek rosyjskiej inwazji – tłumaczą autorzy projektu. Jobs4Ukraine agreguje oferty pracy z całej Europy, głównie na stanowiska technologiczne. Inicjatywę wspiera już kilkanaście podmiotów i wciąż dołączają kolejne.
Cyberataki coraz groźniejsze? "Kryptowaluty mogą być dla Putina ostatnią ekonomiczną deską ratunku"
Posiadacze kryptowalut również wspierają Ukrainę. Tamtejszy MON za pomocą wirtualnej waluty kupuje broń, ale też środki niezbędne dla ludności cywilnej. Trzeba jednak uważać, gdzie wpłacamy kryptowaluty - dla Rosjan może być to bowiem ostatnia deska finansowego ratunku. Możliwe są więc ataki cyberprzestępców lub akcje dywersyjne.
Polscy doktoranci nauczą się blockchaina? IDEAS NCBR i Uniwersytet Jagielloński z umową o współpracy
Uniwersytet Jagielloński oraz IDEAS NCBR – ośrodek badawczo-rozwojowy działający w obszarze sztucznej inteligencji i ekonomii cyfrowej – podpisały umowę dotyczącą współpracy w zakresie kształcenia doktorantów informatyki.
Pikoteka sięga po 2,5 mln zł na rozwój galerii sztuki XXI w. "Lubimy inwestować w to, co namacalne"
O rynku sztuki ostatnio zrobiło się głośno w związku z rosnącą popularnością niewymienialnych tokenów (NFT), działających na zasadzie unikalnych certyfikatów własności. Dla wielu miłośników sztuki jednak problem stanowi to, że dzieła te... nie mają postaci fizycznej. Pikoteka umożliwia zainwestowanie w namacalne obrazy czy reprinty i to bez konieczności wybierania się do galerii sztuki.
Przegląd najciekawszych gadżetów. Marzec 2022
Jak co miesiąc prezentujemy przegląd najciekawszych gadżetów.
Wsparcie chmury, software development. Jak polskie firmy technologiczne pomagają Ukrainie?
#TechForUkraine to inicjatywa zapoczątkowana przez organizację Tech To The Rescue, zajmującą się m.in. łączeniem NGOs-ów z firmami technologicznymi w celu wspólnego działania w obszarze cyfryzacji. Wsparcie w ramach #TechForUkraine zadeklarowało już kilka rodzimych podmiotów. Jak polskie firmy technologiczne pomagają Ukrainie w obronie przed agresorem?
Polska aplikacja demokratyzuje piłkę nożną. "Piłka nożna nie może być sportem elitarnym" [WYWIAD]
Głęboko wierzę w pozytywną moc sportu, w szczególności futbolu - i na poziomie jednostek, i społeczności. W określeniu “jogo bonito”, czyli piękna gra, nie chodzi tylko o widowiskowość, ale też aspekt społeczny - mówi w rozmowie z mycompanypolska.pl Rafał Warchoł, CEO FCapp.
Przegląd najciekawszych gadżetów. Luty 2022
Jak co miesiąc, prezentujemy przegląd najciekawszych gadżetów.
Symulator bimbrownika coraz bliżej. Już wkrótce pojawi się pierwsze demo gry
W trakcie Festiwalu Steam 2022 światło dzienne ujrzy demo gry Booze Master. Tytuł, nad którym na zlecenie Gaming Factory pracuje studio Asmodev, został znacząco rozbudowany względem pierwotnych założeń. Po prezentacji dema ruszyć ma również kampania promocyjna, natomiast premiera gry zaplanowana jest na przełom 2022/2023 r.
REDD cyfryzuje branżę nieruchomości. "To dość hermetyczny i konserwatywny rynek"
Pierwszym wpisem do bazy, dwa lata temu, był słynny budynek przy Rondzie ONZ w Warszawie. Obecnie REDD monitoruje ponad 2 100 nieruchomości, co przekłada się na 13 mld danych! A to dopiero początek - zapowiada Tomasz Ogrodzki, CEO REDD Group.
SeniorApp pomaga osobom potrzebującym wsparcia w codziennej opiece. Spółka zyskała nowego inwestora
Do portfela Pracuj Ventures dołączyła spółka SeniorApp. Fundusz objął w niej mniejszościowy pakiet udziałów, jako główne argumenty wskazując m.in. perspektywiczny rynek i wyzwania związane ze starzeniem się społeczeństwa. SeniorApp to innowacyjna aplikacja mobilna oraz platforma webowa stworzone dla osób potrzebujących wsparcia w codziennej opiece, w szczególności seniorów oraz ich rodzin.
Amazon Web Services uruchomi strefę lokalną w Warszawie
Amazon Web Services (AWS) ogłosił lokalizacje 32 nowych stref lokalnych. Polska strefa lokalna AWS powstanie w Warszawie. Polska jest jednym z 26 krajów, gdzie powstaną lokalne strefy AWS.
Fiński deweloper gier wkracza do Polski. Na ekspansję pozyskał ponad 5 mln euro
Bitkraft Ventures, przy udziale m.in. polskiego SMOK Ventures zainwestował w Return Entertainment - fińskie studio zajmujące się tworzeniem gier w chmurze. Za pozyskane środki Return chce m.in. otworzyć biuro w Polsce.
Swappie pozyskuje 124 mln dol. Startup chce zmienić sposób korzystania ze smartfonów
Wiodący europejski dostawca odnowionych iPhone'ów zamyka największą jak dotąd rundę finansowania, prowadzoną przez fundusz Verdane. Swappie chce poszerzyć skalę działania i prawie dwukrotnie zwiększyć liczbę pracowników, tak by uczynić z gospodarki cyrkularnej smartfonów masowe zjawisko. W Polsce Swappie jest obecne od 2021 roku.
Biometria wkracza do polskiej bankowości
Santander Leasing wprowadza możliwość zawierania umów leasingu z wykorzystaniem podpisu biometrycznego, czyli własnoręcznego podpisu złożonego rysikiem na urządzeniu elektronicznym.
Legia Warszawa będzie sprzedawać "ważne momenty w historii klubu"
Legia Warszawa nawiązała współpracę z Capital Block - agencją Sports and Entertainment NFT skupiająca się na klubach sportowych i drużynach. Firma ma za zadanie opracowywać dropy, które umożliwią kibicom posiadanie, kolekcjonowanie i sprzedawanie ważnych momentów w historii klubu.