Moja firma
Auchan zamyka kolejne sklepy. Będą zwolnienia grupowe
Firma Auchan Retail Polska postanowiła zamknąć hipermarkety w Lubinie i Grudziądzu. Sklepy będą działać do 27 września, a likwidacja będzie wiązać się ze zwolnieniami grupowymi.
Z korpo do sklepu
Krzysztof Juźwikowski jeszcze kilka lat temu robił karierę w branży IT. Skrajny brak wolnego czasu, napięte grafiki i olbrzymia presja sprawiły, że zaczął szukać nowej drogi. Wybrał… prowadzenie sklepu.
Mity i możliwości, czyli wszystko, co warto wiedzieć o 5G
Właśnie teraz, i to w skali całego globu, technologia 5G wkracza do naszego życia. Dzięki niej uzyskamy ogromne, zupełnie nowe możliwości. Daje ona też pole do popisu dla licznych wyznawców teorii spiskowych. Szczególnie w dobie pandemii COVID-19.
Raport Zielona Rewolucja: Polscy trendsetterzy
W Polsce energetyka odnawialna rozwija się coraz szybciej, ale wciąż zbyt wolno, aby wypełnić unijne zobowiązania dotyczące jej udziału w miksie energetycznym. Koncerny już zapowiadają inwestycje w OZE. Gdyby robiły to szybciej, mogłyby nie tylko powstrzymać globalne ocieplenie, lecz także pomóc w pokonaniu recesji.
Najnowsze zmiany w przepisach gospodarczych. Sierpień 2020
Oto najważniejsze zmiany w prawie, które wpłyną na funkcjonowanie firm w sierpniu.
Raport Zielona Rewolucja: Zielony zwrot PGNiG
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zbuduje nowy segment działalności związany z odnawialnymi źródłami energii. Chce też zarabiać na sprzedaży wodoru i usług z nim związanych. Zainwestuje również w produkcję i dystrybucję biometanu. Wszystkie te elementy wpisują się w zieloną transformację polskiej energetyki i znajdą się w aktualizowanej właśnie strategii PGNiG.
Przeszliśmy do świata cyfrowego [WYWIAD]
Branża leasingowa potrzebuje wsparcia i zmian legislacyjnych, które mogłyby być ujęte w kolejnych pakietach antykryzysowych, począwszy od zniesienia wymogu zawierania umów w formie pisemnej po ochronę nabytych praw podatkowych – mówi Krzysztof Kowalewski, wiceprezes zarządu Santander Leasing S.A.
Komunikacja może być prosta, także w małej firmie
Prowadzenie małej i średniej firmy to nie jest prosta sprawa. Wyzwań jest bez liku, a w czasach pandemii jednym z nich jest sprawna komunikacja. Szczególnie gdy praca zdalna to nie tylko konieczność, lecz także realizacja biznesowej potrzeby.
Zwiększenie efektywności realizacji projektów w firmach. Akademia przedsiębiorczości
Większość firm nie potrafi przekładać swoich planów na działania operacyjne, a potem na upragnione rezultaty. Jak być skutecznym niezależnie od koniunktury?
Grupa Azoty przestaje sponsorować Pogoń Szczecin
Umowa sponsorska została wypowiedziana bez żadnego uzasadnienia. Wypowiedzenie złożono - jak czytamy w oficjalnym komunikacie klubu - bez wcześniejszej zapowiedzi w przedostatnim dniu umożliwiającym brak kontynuacji współpracy stron w następnym sezonie.
Mieć czy być? Poradnik, jak skutecznie odzyskać dług
Potrzebujesz pieniędzy, a kontrahent wciąż nie zapłacił? Nie zwlekaj, bo pieniędzy możesz już nie zobaczyć. Podpowiadamy, jak uniknąć problemów.
Są na giełdzie a nie płacą. Firmy z GPW nie regulują zobowiązań
W porównaniu z lipcem 2019 r. zadłużenie spółek notowanych na GPW spadło o blisko 1/3. Wciąż jednak co siódma z nich ma problem z regulowaniem swoich płatności. Prawie połowa z nich to spółki budowlane.
Polsat oferuje panele słoneczne. Obniżysz rachunki nawet o 95 proc.
Fotowoltaika będzie dostępna w ponad 1000 punktach sprzedaży i obsługi klienta Plusa i Cyfrowego Polsatu. Panele słoneczne będą oferowane pod nową marką Esoleo, przez należącą do Grupy Polsat firmę Alledoz.
Uwierzytelnianie przez aplikację mObywatel dostępne dla firm
Firmy mogą już ubiegać się o zdobycie certyfikatu, który umożliwi uwierzytelnianie użytkowników korzystających z aplikacji mObywatel. Pierwszą firmą, która wdrożyła taką opcję, jest PZU.
Coraz trudniej o kredyt dla firmy. Banki zmieniają swoją politykę
Banki będą zaostrzały wymagania stawiane firmom przy procesie pozyskania kredytu - wynika z analizy NBP. Z odmową przyznania kredytu mogą spotkać się zwłaszcza firmy działające w branżach zagrożonych kryzysem wywołanym przez pandemię lub takie, które już odczuły finansowe skutki koronawirusa.
Żeby chciało się chcieć. Angażowanie pracowników w rozwój firmy
Większość ludzi lubi się angażować w swoją pracę, a rozwijanie firmy, ramię w ramię z jej właścicielem, tylko ich napędza. Rolą szefa jest tego nie zepsuć.
Rosyjska sieć dyskontów Mere jednak pojawi się w Polsce?
Jak informuje "Rzeczpospolita" pierwszy w Polsce sklep Mere ma zostać otwarty w Częstochowie - na jednym z budynków pojawił się już szyld dyskontu, a w budynku stoją kartony z towarem na regałach i na paletach.
Płynność w czasach kryzysu. Twarda lekcja dla przedsiębiorców
Obecny kryzys pokazał, jak ważne jest zachowanie płynności finansowej w obliczu nieprzewidzianych zdarzeń w gospodarce. Oto wnioski z tej brutalnej lekcji.
Nadchodzą kolejne zmiany w przepisach dla przedsiębiorców [ZESTAWIENIE MYCOMPANYPOLSKA]
Prezentujemy najnowsze zmiany w prawie dotyczące wszystkich przedsiębiorców. Szczegółowe rozwiązania w ramach Tarczy 4.0, nowe uprawnienia KNF czy zmiany w zakresie magazynów call-off-stock.
Inwestycje dla ludu. Jak zarobić na pomysłach polskich przedsiębiorców
Crowdfunding nie jest sposobem na stabilne przychody. To raczej inwestycje obliczone na łut szczęścia, z których statystycznie większość się nie powiedzie, ale kilka może znacznie wynagrodzić poniesione ryzyko. W kryzysie ten sposób inwestowania ma się świetnie.
WeWork uruchamia kolejne biuro dla startupów. Numer 5 w Warszawie
WeWork otworzył swoją piątą lokalizację w Warszawie, przy ulicy Grzybowskiej 60. Znajduje się ona w biurowcu Browary Warszawskie i oferuje 1,1 tys. biurek.
Pieniądze na startupy. Oto, jak je zdobyć
To będzie dla startupów rok próby. Choć pieniędzy na rynku nie brakuje, to młodym firmom technologicznym będzie je trudniej zdobyć. W dodatku rzadko kwalifikują się do wsparcia z Tarczy Finansowej. Z drugiej strony przybywa jednak funduszy VC, które chcą sypnąć groszem. Podpowiadamy, gdzie ich szukać.
Badanie Mastercard: po pandemii Polacy wydają pieniądze lokalnie
Z badań przeprowadzonych przez Mastercard wynika, że w czasie pandemii Polacy docenili lokalnych przedsiębiorców i lokalne punkty handlowo-usługowe. Od czasu wprowadzenia obostrzeń związanych z epidemią Covid-19, największe ożywienie najbardziej odczuły piekarnie i sklepy warzywno-owocowe oraz mięsne.
Druga fala pandemii pobudzi startupy do giełdowych debiutów?
Giełda stwarza szanse pozyskania kapitału, również dla startupów i młodych firm. Jednak znawcy tematu nie są zgodni co do tego, czy NewConnect jest optymalnym kierunkiem dla takich podmiotów. Mają wątpliwości, bo sytuacja gospodarcza nie jest zbyt dobra, a inwestorzy ograniczają wydatki na ryzykowne przedsięwzięcia.
KOWR stworzy fundusz giełdowy inwestujący w małe i średnie firmy
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa i GPW Venture zamierzają stworzyć Fundusz KOWR Ventures. Do podpisania listu intencyjnego dojdzie 14 lipca.
Tarcza antykryzysowa: 114 mld złotych trafiło do przedsiębiorców
Według stanu na 10 lipca do przedsiębiorców w ramach tarcz antykryzysowych trafiło już 114,12 mld złotych - podało Ministerstwo Rozwoju.
Bank Pekao oferuje MŚP szybki limit na gwarancje bankowe i akredytywy
Bank Pekao S.A. proponuje swoim klientom z grupy małych i średnich firm Wielocelowy Limit Kredytowy Tarcza na gwarancje i akredytywy z uproszczonymi procedurami i zdalną obsługą – zabezpieczony gwarancją BGK de minimis.
Prywatne strefy relaksu od polskich designerów
Ostatnie miesiące nauczyły nas czerpania radości ze spędzania wolnego czasu w naszych „prywatnych enklawach”. Coraz większą wagę przykładamy do aranżacji ogrodów i tarasów - przestrzeni, które stają się osobistymi strefami relaksu. Odpowiedzią na te potrzeby jest młoda polska marka Cube Garden.
„Sprzedawaj na Amazon” - cykl bezpłatnych webinariów Amazon i PAIH dla przedsiębiorców
Zmiany w zwyczajach zakupowych Polaków, wywołane skutkami pandemii, wpływają na działalność biznesową sprzedawców. Tylko w kwietniu odnotowano wzrost sprzedaży detalicznej przez internet na poziomie blisko 28% r/r1. Tymczasem wiele firm z sektora MŚP nie jest gotowych na wdrożenie internetowych kanałów sprzedaży.e-commerce.
Savills IM: Doniesienia o kryzysie w sektorze biurowym są przesadzone
Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy menedżer inwestycyjny, przewiduje, iż obawy związane z brakiem zapotrzebowania na powierzchnie biurowe po pandemii COVID-19 są przesadzone, a inwestorzy powinni zwracać szczególną uwagę na pojawiające się atrakcyjne oferty cenowe na rynku nieruchomości.
Omnipack uruchamia centrum logistyczne w Nadarzynie
Omnipack zwiększa swoją powierzchnię magazynową dwukrotnie, wdraża zaawansowane technologie i planuje otwarcie kolejnego centrum logistycznego przy granicy niemieckiej. Te działania umożliwią polskiemu startupowi wejście na rynki zagraniczne i budowę sieci centrów fulfillmentowych w całej Europie.
Kampus Innowacji w Warszawie już działa
Warszawski Kampus Innowacji to miejsce, które umożliwi współpracę między korporacjami i mniejszymi firmami oraz pozwoli na wymianę doświadczeń wśród innowatorów z kraju i ze świata. Przy ul. Chmielnej 73 znajdzie się również przestrzeń dla innowacyjnych firm z najbardziej przyszłościowych branż gospodarki.
Praca zdalna nową biznesową normalnością - nawet po pandemii
Mimo pandemii koronawirusa zapotrzebowanie na usługi IT w ostatnich miesiącach stale rosło. Zapewnienie nieprzerwanego dostępu do narzędzi informatycznych, regularna praca nad ich ulepszaniem, a także tworzenie nowych rozwiązań wymagały wdrożenia efektywnych środowisk pracy zdalnej, gdzie systemy do współpracy online odgrywały kluczową rolę.
Automarket – bankowa platforma sprzedaży aut używanych i nowych
Grupa Kapitałowa PKO Banku Polskiego wprowadza na rynek pierwszą w Polsce bankową platformę do zakupu samochodów nowych i używanych – Automarket. Na platformie klienci otrzymują dostęp do sprawdzonych technicznie, wyselekcjonowanych i objętych gwarancją samochodów, które będą mogli w prosty sposób sfinansować.
Wellbeing w małych przedsiębiorstwach - od czego zacząć?
Wellbeing zyskuje na coraz większym znaczeniu w miejscu pracy. Managerowie zdali sobie sprawę, że umowa o pracę i dobre wynagrodzenie często już nie wystarczają, aby zatrzymać w firmie cennego pracownika