Fajrant
"Wmawiano mi, że dla ludzi jak ja nie ma miejsca w Białorusi". Tajemnice szefowej VacationPoland
Dzieciństwo spędziła w Białorusi, a kilka lat temu przeprowadziła się do Polski, skąd pochodzi jej prababcia. Nad Wisłą rozwija nie tylko własny biznes – jest ekspertką od PR, a w wolnych chwilach prowadzi blogi podróżnicze.
Football Thrift Shop to polski sklep z retro koszulkami piłkarskimi. Czy na tej pasji można zarobić?
Motto naszego sklepu brzmi: „Koszuleczki, piłeczka, lifestyle”. To nie jest przypadkowy slogan, bo chcemy rozwijać w Polsce kulturę chodzenia na co dzień w wyjątkowych i rzadkich koszulkach piłkarskich. Na Zachodzie to standard – mówią Filip Nosel i Adam Niewiński, założyciele sklepu Footbal Thrift Shop, który sprzedaje piłkarskie koszulki retro.
Mikołaj Marczyk: Wywalczenie pierwszego miejsca nigdy nie jest łatwe [WYWIAD]
Nie ma wiarygodniejszej formy komunikacji niż ta poprzez emocje sportowe – kto jest prawdziwszy niż rywalizujący sportowiec? – mówi Mikołaj Marczyk, kierowca rajdowy zespołu ORLEN Team. Wykreowanie wizerunku zawodnika to jednak mnóstwo ciężkiej pracy u podstaw.
Rahim Blak inwestuje we Włoszech. Przedsiębiorca będzie rozwijał sieć winnic
Właśnie sfinalizowano zakup Winnicy składającej się z siedmiu budynków zajmujących powierzchnię 77 Ha za kwotę 2,5 mln euro. Rahim Blak planuje również zabrać się za seryjną renowację zabytków włoskiej motoryzacji.
Nie dla Polaka... zagraniczny urlop? Wysokie ceny i niepewność zmuszają do zmiany planów na wakacje
Większość Polaków musiała zmienić swoje plany wakacyjne ze względu na wysoką inflację i niepewność co do sytuacji finansowej - wynika z najnowszych badań GfK. Znacznie mniejszym zainteresowaniem cieszą się zagraniczne wakacje.
Wracają letnie festiwale muzyczne. Czy branża może już mówić o odbiciu?
Z letnimi festiwalami muzycznymi może być w tym roku jak z tymi dawnymi znajomymi, z którymi nie możemy doczekać się spotkania, ale później jesteśmy w sumie lekko rozczarowani. Bo choć o pandemii już mało kto pamięta, pojawiły się inne poważne zagrożenia: wojna i inflacja.
17 kroków do sukcesu i wolności finansowej, czyli najlepsze książki dla przedsiębiorców. Pomysły na lipiec
Jak co miesiąc, prezentujemy najciekawsze książki dla przedsiębiorców.
Rządy szukają alternatyw
Global Forum on Nicotine to międzynarodowa konferencja, która koncentruje się na roli bezpieczniejszych produktów nikotynowych. W połowie czerwca odbyła się w Warszawie.
Lucas Pollier przyjechał do Polski, by smażyć burgery inne niż wszystkie. Jego Smashny Burger to hit
Francuz Lucas Pollier podczas służbowego pobytu w Los Angeles tak bardzo zakochał się w lokalnych smash burgerach, że postanowił porzucić wygodny stołek w korpo, by zająć się własnym biznesem. Dziś myśli o otwarciu drugiego lokalu, a w ostatnich sześciu miesiącach zyski jego Smashnego Burgera zwiększyły się dwukrotnie.
Afera drożdżowa, czyli skaza na bohaterze
Afera drożdżowa na początku lat 30. XX w. prawie złamała karierę Stefana Starzyńskiego. Legenda bohaterskiego prezydenta stolicy sprawiła jednak, że ten rozdział z jego biografii został niemal wymazany. Jednak z zeznań złożonych w tej sprawie przed przedwojennymi sądami wynika, że na życiorysie warszawiaka stulecia widnieje poważna rysa.
Hanstore to lumpeks, który szerzy wiedzę o zero waste. "W Polsce łatwiej o dobry używany towar"
Nasza działalność z rzeczami drugiego obiegu przyczynia się w pewnym stopniu do zmniejszenia produkcji nowych rzeczy. Biorąc pod uwagę, że takich sklepów jak nasz jest więcej, zbiera nam się dość dużo uratowanych ubrań - mówi Adrian Hanzel, założyciel Hanstore.
Koszulka bliska duszy. Wielki biznes na małych ubraniach
Prosty T-shirt z nadrukiem stał się elementem wyrafinowanej mody, a przede wszystkim sposobem na komentowanie rzeczywistości – buntu, poglądów społecznych i politycznych przekonań, a także wielkiej radości.
Rosyjski Zuckerberg
Geniusz z Petersburga, który rzucił wyzwanie dyktatorom. To dzięki niemu Ukraina wygrywa dziś informacyjną wojnę z Rosją. Ale też ekscentryczny miliarder, do którego lgną antyszczepionkowcy, handlarze narkotyków, a nawet terroryści. Kim jest Paweł Durow, twórca aplikacji Telegram?
Nowe zasady marketingu i Strategia Umami, czyli polecane książki na czerwiec
Oto polecane przez nas publikacje w sam raz na czerwiec.
Sztuka biznesu. Czy artyści mogą projektować startupy?
Nie da się stworzyć dobrej firmy bez współpracy z artystą. Niezależnie, jak dobry będzie model biznesowy, bez odrobiny nieuchwytnego piękna może się to nie udać. Do tej idei przekonują absolwenci uczelni artystycznych.
Kombi, ale zadziorne
Czy kombi jest jeszcze konkurencją dla SUV-ów i crossoverów? Świetnym dizajnem, detalami i oszczędnym silnikiem Peugeot próbuje przekonać, że tak.
Arkadiusz Lewandowski. Poza biznesem
W księgowości przeszedł wszystkie szczeble kariery i to w sześć lat. Jakiś czas temu stworzył Alterę, którą sam nazywa „projektem życia” i „nowym wymiarem księgowości”. Otwarcie mówi o sukcesach, ale i błędach.
Siła faktów i liczb
Instytucja europejska formalnie uznaje rolę wapowania (używania e-papierosów) jako pomoc w rzuceniu palenia. Po raz pierwszy w historii.
Nowa scena, więcej dekoracji. Jaki będzie tegoroczny Audioriver? [WYWIAD]
Jest wielka ochota społeczeństwa do spotykania się, wychodzenia z domów, uczestnictwa w koncertach. Czy jednak będziemy mieli środki na te wszystkie dodatki do potrzeb dnia codziennego? Miejmy nadzieję, że kultura, sztuka, a więc też festiwale muzyczne przetrwają kryzys i niepewną ekonomicznie sytuację- mówi Piotr Orlicz-Rabiega, twórca i organizator festiwalu Audioriver.
Good Sleeper z inwestycją od Adamedu i LT Capital. Cyfrowa terapia bezsenności idzie w świat
Spółka Good Sleeper oferująca platformę Terapiabezsennosci.pl służącą do zdalnego leczenia bezsenności zamknęła właśnie rundę finansowania na 1,2 mln zł. Złożyli się na nią fundusz LT Capital oraz farmaceutyczny potentat – Adamed.
Rozmowa rekrutacyjna podczas gry w CS:GO? Erbud otwiera się na nowych kandydatów [WYWIAD]
Największa niezależna polska firma budowlana wprowadziła możliwość rekrutacji na praktyki i staże podczas gry w Counter Strike’a. - W CS:GO możemy sprawdzić chociażby myślenie strategiczne, działanie pod presją czasu czy umiejętność pracy zespołowej kandydata – zauważa Dagmara Sobolewska, dyrektorka HR w Grupie ERBUD.
Wszystkie maski marszałka Roli-Żymierskiego. Jak żądza pieniądza sprawiły, że stał się zdrajcą
Życie marszałka Michała Roli-Żymierskiego dzieli się na dwa sprzeczne ze sobą rozdziały: przed aferą masek gazowych i po niej. Gdyby nie finansowy skandal z jego udziałem, dziś zapewne stawialibyśmy mu pomniki. Żądza pieniądza i zamiłowanie do luksusu sprawiły jednak, że stał się zdrajcą i kolaborantem, który nie brzydził się współpracą z NKWD i kontaktami z wywiadem III Rzeszy.
Piotr Szott. Poza biznesem. "Samo bycie przedsiębiorcą w Polsce do łatwych nie należy"
Uwielbia podróżować, choć nie wyobraża sobie wyprowadzki z Trójmiasta. Zapytany o ulubione filmy wskazuje „Miasto Boga”. Piotr Szott to współzałożyciel Chronospace – firmy, która przybliża nam świat VR.
Startup z Lublina stworzył interaktywną przestrzeń do regeneracji w miejscu pracy
enzo to kabina odnowy psychofizycznej, czyli interaktywna przestrzeń do relaksacji i regeneracji w miejscu pracy. Urządzenie już dziś funkcjonuje w wybranych przestrzeniach biurowych, a za chwilę i co-workingowych w Polsce.
Auto z czterema silnikami i Gamingowa Korba, czyli przegląd najciekawszych gadżetów
Jak co miesiąc prezentujemy przegląd najciekawszych gadżetów.
"Wkrótce podamy nowych artystów, nie dążymy do podwyżek cen". Znamy szczegóły festiwalu w Jarocinie
Jeszcze za wcześnie, żeby mówić o odbiciu w branży. Z pewnością brak obostrzeń przekłada się na zdecydowanie lepszą frekwencję podczas wydarzeń. Natomiast sytuacja ekonomiczna w kraju, jak również wojna za naszą wschodnią granicą powodują widocznie mniejsze zainteresowanie zakupem biletów z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem - mówi Marek Szymański, COO Good Taste Production.
Michał Lasocki: "Polacy są w światowej czołówce, jeśli chodzi o zażywanie suplementów" [WYWIAD]
Przyszłością rynku suplementów jest edukacja – każdy powinien mieć dostęp do dokładnych informacji na temat konkretnych produktów. Przez ostatnich kilkanaście lat klienci raczej na ślepo zażywali suplementy – widzieli reklamę w gazecie i kupowali substancję. Kierowanie się impulsem to w tym przypadku ogromny błąd - mówi Michał Lasocki, prezes zarządu Intenson SA.
Rojek o OFF Festival: "Czeka nas wyjątkowa edycja. Zawsze zaskakiwaliśmy, tak będzie też w tym roku"
Branża przez dwa lata była w zasadzie całkowicie zamrożona, więc ciężko już teraz mówić o odbiciu po wielu miesiącach pandemii. Jako organizatorzy mamy do czynienia z większą ekwilibrystyką logistyczną, niż dotychczas - mówi Artur Rojek, dyrektor artystyczny OFF Festival.
Inspiracje, czyli polecane książki na maj
Oto ciekawe książki, po które warto sięgnąć w maju.
Urlop na kółkach. Za co Polacy pokochali kampery?
W czasie pandemii Polacy zakochali się w kamperach. Okazuje się jednak, że to nie przelotna moda czy fascynacja, lecz trwały trend. Zwłaszcza że dom na kółkach to nie tylko sposób na urlop, ale też niekiedy świetna inwestycja.
Rzucenie palenia powinno być celem wszystkich palaczy
Na kongresie kardiologów, który odbył się w połowie kwietnia we włoskiej Ligurii (Santa Margherita Ligure), stwierdzono, że e-papierosy i podgrzewacze tytoniu mogą pomóc w ograniczeniu chorób związanych z paleniem.
Czas wielkich odkryć. Jak powstają nowe segmenty samochodów
Aby sprostać oczekiwaniom klientów i podsycać popyt, producenci aut muszą stale wymyślać coś nowego. Tak powstało wiele niszowych modeli, które z czasem doprowadziły do powstania potężnych segmentów. Jakie nisze odkrywane są dzisiaj? Dokąd koncerny zapuszczają się w poszukiwaniu inspiracji?
Afera Francopolu, czyli jak podcięto skrzydła polskiemu lotnictwu
Afera Francopolu kosztowała polskie państwo miliony złotych oraz życie kilkudziesięciu pilotów zmuszonych do obsługi wadliwych samolotów nazywanych latającymi trumnami. Największą stratą było jednak zapóźnienie polskiego lotnictwa, które sprawiło, że w 1939 r. nie było ono w stanie nawiązać równorzędnej walki z niemiecką Luftwaffe.
Agata Wójcik, czyli z laboratorium do basenu
Dr inż. Agata Wójcik to naukowczyni z wieloletnim doświadczeniem, która obecnie rozkręca własną markę produktów do higieny intymnej dla kobiet. Najłatwiej spotkać ją zapewne w laboratorium, a w niedzielne poranki – na basenie.
Czy biznes jest jak poker?
Tak! To działanie pod presją czasu, gra z ludźmi, których nie znamy, podejmowanie decyzji na podstawie niepełnych informacji – przekonuje Maria Konnikova, amerykańska psycholożka, autorka książki „Myśl jak pokerzysta”.