Spółka Palikota pozyskała 7,5 mln złotych od inwestorów

fot. Jakub Orzechowski / Agencja Gazeta ; materiały prasowe
fot. Jakub Orzechowski / Agencja Gazeta ; materiały prasowe
Manufaktura Piwa Wódki i Wina zakończyła ofertę publiczną akcji. Jak wynika z komunikatu spółki, udało się jej pozyskać 7,5 mln złotych.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

- Bardzo dziękujemy za zaufanie okazane nam przez inwestorów. Cieszymy się z liczby złożonych zapisów na oferowane przez naszą Spółkę akcje, co jest szczególnie cenne w tak trudnych warunkach rynkowych z jakimi mieliśmy i mamy obecnie do czynienia. Daje nam to silny impuls do dalszego działania i rozwoju działalności. Zrobimy wszystko, żeby wykazać, że inwestorzy podjęli właściwą decyzję i zachęcić nowych do zainteresowania się naszą Spółką - powiedział Janusz Palikot, prezes MPWiW.

- Otoczenie rynkowe w ostatnich tygodniach było bardzo wymagające. Nie wszystkie spółki planujące debiut giełdowy sprostały wygórowanym oczekiwaniom inwestorów i kilka ofert publicznych nie doszło do skutku. Dlatego uplasowanie przez MPWiW przeważającej części oferty jest obiektywnie dużym sukcesem osiągniętym w niesprzyjających okolicznościach. - podkreślił Andrzej Knigawka, partner w firmie 3K Advisors. 

Więcej o plamach Manufaktury Piwa Wódki i Wina

Oferta publiczna Manufaktury Piwa Wódki i Wina

W ramach publicznej oferty Manufaktury Piwa Wódki i Wina przydzielono inwestorom 139.265 akcji nowej emisji serii K z oferowanych łącznie 203.371 walorów. Oznacza to realizację emisji na poziomie blisko 70 proc. Wszystkie akcje przydzielono w ramach transzy małych inwestorów, która została wyczerpana niemal w całości (ponad 94 proc.). Cena emisyjna oferowanych papierów wynosiła 54 zł, co implikuje wartość 100 proc. akcji spółki powyżej 300 mln zł. Wpływy z przeprowadzonej oferty wyniosły ponad 7,5 mln zł brutto. Manufaktura Piwa Wódki i Wina zamierza przeznaczyć środki finansowe pozyskane z emisji akcji serii K w całości na kapitał obrotowy. 

W kolejnym kroku, po rejestracji podniesienia kapitałów w KRS, spółka będzie się ubiegać o wprowadzenie swoich papierów do obrotu na rynku NewConnect. Jak podaje firma, akcje nowej emisji serii K oraz część akcji istniejących mogą zadebiutować w obrocie zorganizowanym w II lub III kwartale 2022 roku. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY