Manufaktura Piwa Wódki i Wina rusza po pieniądze. Inwestorów skuszą nazwiska Palikot i Wojewódzki?

Janusz Palikot
Janusz Palikot, fot. materiały prasowe
Manufaktura Piwa Wódki i Wina, zarządzana przez Janusza Palikota przy zaangażowaniu marketingowym Kuby Wojewódzkiego, startuje z zapisami na akcje w związku z prowadzoną ofertą publiczną Akcji serii K.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Zapisy będą przyjmowane od 26 kwietnia do 10 maja br. Koordynatorem oferty jest Dom Maklerski BOŚ. Do konsorcjum dystrybucyjnego dołączyło również Biuro Maklerskie mBanku.

Przeczytaj więcej o planach Wojewódzkiego i Palikota

Ile pieniędzy dla Manufaktury Piwa Wódki i Wina?

Na podstawie opublikowanego memorandum informacyjnego Manufaktura Piwa Wódki i Wina oferuje do 203.371 akcji nowej emisji serii K. Cena emisyjna oferowanych papierów została ustalona przez walne zgromadzenie na poziomie 54 zł, co oznacza że zakładane wpływy z oferty wyniosą blisko 11 mln zł. Manufaktura Piwa Wódki i Wina zamierza przeznaczyć środki finansowe pozyskane z emisji akcji serii K w całości na kapitał obrotowy.

- W ostatnich dniach w ramach road-show odbyliśmy serię rozmów z inwestorami, w tym również inwestorami instytucyjnymi. Jesteśmy przekonani, że nasz unikalny model biznesowy i olbrzymi potencjał do wzrostu skali działania zostaną docenione przez rynek – podkreślił Janusz Palikot, prezes MPWiW.

Zapisy na akcje zarówno w transzy małych inwestorów i transzy dużych inwestorów będą przyjmowane w okresie od 26 kwietnia do 10 maja br. Zapisy są prowadzone przez Dom Maklerski BOŚ, który jest koordynatorem oferty oraz Biuro Maklerskie mBanku, które zostało członkiem konsorcjum dystrybucyjnego. 

Inwestorzy w ramach TMI  mogą zapisać się na nie mniej niż 10 akcji oraz maksymalnie łącznie na nie więcej niż 15 000 akcji MPWiW (w jednej firmie inwestycyjnej). Do tego celu powinni zaangażować od 540 zł do 810 tys. zł. 

Inwestorzy w ramach TDI mogą zapisywać się na nie mniej niż 15 001 akcji oraz maksymalnie na liczbę akcji serii K zaoferowanych do objęcia w TDI.

Będzie debiut giełdowy?

Po dokonaniu przydziału planowanego na 13 maja br. i rejestracji podniesienia kapitałów w KRS, spółka będzie się ubiegać o wprowadzenie swoich papierów do obrotu na rynku NewConnect.  Intencją zarządu Spółki jest, aby akcje nowej emisji serii K oraz część Akcji Istniejących zadebiutowały na rynku regulowanym w II lub III kwartale 2022 roku.

Manufaktura Piwa Wódki i Wina tworzy holding alkoholowy, z markami piwa regionalnego, konsolidując jednocześnie inne projekty alkoholowe. W ostatnich miesiącach spółka sfinalizowała przejęcie spółki Doctor Brew. Poza tym w skład Grupy MPWiW wchodzą także (bezpośrednio): Tenczyńska Okovita, Tenczynek Dystrybucja, Tenczynek Świeże, a niebawem po zakończeniu procesu przejęcia również Przyjazne Państwo oraz pośrednio Tenczynek Bezalkoholowe i BUH Distillery.

W ramach planowanej rozbudowy zdolności produkcyjnych w 2023 roku przejęta ma zostać także spółka Browar w Niechanowie (obecnie partner biznesowy emitenta, któremu zlecana jest część produkcji).

ZOBACZ RÓWNIEŻ