Jakie są dobre i złe praktyki polskich startupowców? Wywiad z Elizą Kruczkowską

Eliza Kruczkowska
Eliza Kruczkowska, fot. materiały prasowe
Eliza Kruczkowska z PFR opowiedziała nie tylko o dobrych i złych praktykach polskich founderów na przykładzie Szkoły Pionierów - wspólnie z ekspertką zastanawialiśmy się też m.in. nad tym, czy droga do własnego startupu powinna prowadzić przez dużą korporację.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Rozmowę rozpoczęliśmy od klipu prezentującego startupu ZNIKA. Czym zajmuje się spółka? – Wierzymy, że możemy zamienić plastik na bardziej ekologiczne alternatywy! Produkujemy i dystrybuujemy opakowania ekologiczne oraz etykiety roślinne dla biznesu – pomagamy przedsiębiorstwom zrezygnować z plastikowych opakowań na rzecz materiałów z roślin. Pracujemy głównie z małymi i średnimi firmami, które dbają o zrównoważony rozwój, a jednocześnie chcą być bardziej ekologiczne – wyjaśniają twórcy projektu.

Twórcy spółki poznali się w trakcie Szkoły Pionierów, wkrótce będą stawiać fabrykę opakowań biodegradowalnych. To świetny przykład tego, że jak się chce, to można! - mówi Kruczkowska

Więcej o ZNIKA można przeczytać TUTAJ.

Jacy są polscy founderzy

- To w dużym stopniu osoby dojrzałe, mające bogate doświadczenie. A przede wszystkim wytrwałe, co jest w biznesie niezwykle istotne - opisywała dyrektor Departamentu Rozwoju Innowacji w Polskim Funduszu Rozwoju.

Wywiad odbył się podczas Warsaw Startup Festival 2023. Galeria z wydarzenia jest dostępna TUTAJ.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ