zielona energia
zobacz inne tematyRadix Ventures inwestuje 1,5 mln euro w spółkę z sektora zielonej energii
Radix Ventures, warszawski fundusz deep tech, zainwestował 1,5 mln euro w Naco Technologies, łotewski startup produkujący nano-powłoki dla systemów zielonej energii.
Econergy dostaje 33 mln euro od PKO Banku Polskiego na swój pierwszy projekt solarny w naszym kraju
Econergy Renewable Energy, europejski producent energii odnawialnej, zrealizował kluczowe inwestycje i finansowanie na swój pierwszy projekt solarny w Polsce, który powstanie w miejscowości Resko. Spółka pozyskała 33 miliony euro finansowania w formie senior debt od PKO Banku Polskiego.
Sposób na tanią i stabilną energię – czas na Elektryczność 4.0
Zielona energia to nie pusty slogan ekologów. To szansa na znaczące obniżenie kosztów prowadzenia biznesu zarówno ekonomicznych, jak i środowiskowych. Aby tego dokonać, trzeba postawić na Elektryczność 4.0.
Obiecujące pomysły studentów na rozwój energii odnawialnej
Wyłoniono obiecujące pomysły polskich studentów, które mogą zrewolucjonizować rynek fotowoltaiki. Huawei objął patronatem trzy projekty, które otrzymały grant w programie SOFIA – Science Onde Flow Innovation Academy, realizowanego przez ONDE.
Woltair z dużym finansowaniem. Startup rozwija platformę ułatwiającą produkcję czystej energii w domach
Czeski startup Woltair, który rozwija technologię ułatwiającą produkcję czystej energii w domach, pozyskał 16,3 mln euro (ok. 76 mln zł) w Serii A. Rundzie przewodził kanadyjski fundusz ArcTern Ventures, przy udziale m.in. Kaya VC, Inven i polskiego Movens Capital.
Rząd na wojnie z energią odnawialną
Projekt rządu zablokuje rozwój farm słonecznych? Tak uważa Polskie Stowarzyszenie Fotowoltaiki.
Rząd "blokuje" ustawę wiatrakową
Przy mocnych wiatrach polskie farmy wiatrowe są w stanie zapewnić 1/3 naszego zapotrzebowania na prąd. Jednak rząd PiS zadaje kolejny cios i ustawą blokuje rozwój tego rodzaju zielonej energii.
Woda, wodór i węgiel – trzy klucze do zrównoważonego rozwoju
Dziś stoimy u progu kolejnego cywilizacyjnego przełomu na miarę rewolucji, jaką przyniosło powstanie światowej sieci WWW. Będzie to zmiana sposobu, w jaki korzystamy z danych nam zasobów naturalnych, a zwłaszcza trzech z nich – „następnych 3 W”: wody, wodoru i węgla.
Rośnie popyt na "zieloną energię". SunSol potraja przychód i dąży do zeroemisyjności
Przychód SunSol za rok 2020 wyniósł prawie 18 mln zł. W najbliższych latach firma planuje przeprowadzkę do nowej, zeroemisyjnej i zeroenergetycznej siedziby oraz zwiększenie swoich kompetencji w zakresie elektromobilności.
Facebook korzysta już w 100% z energii odnawialnej
Facebook poinformował, że jego globalna działalność zasilana jest już wyłącznie energią odnawialną. Teraz firma koncentruje się na tym, aby uzyskać jeszcze większy cel, jakim jest osiągnięcie zerowej emisji netto w całym "łańcuchu wartości" do 2030 r.
Agrofotowoltaika. To recepta na deficyt przestrzenny?
W opinii publicznej pojawia się coraz więcej głosów, iż ze względu na szybki rozwój fotowoltaiki w Polsce może fizycznie zabraknąć przestrzeni pod kolejne realizacje farm PV. Receptą na ten deficyt ma być agrofotowoltaika, która według prognoz może stanowić nawet do 40 proc rynku energii w kraju.
Opłata mocowa. Przedsiębiorcy zapłacą dziesiątki tysięcy złotych więcej za energię
Opłata mocowa weszła w życie z dniem 1 stycznia 2021 roku. Zwiększy ona rachunki klientów do 125 złotych rocznie. Dla firm koszty będą znacznie większe - liczone nawet w dziesiątkach tysięcy złotych rocznie.
Raport Zielony Ład. Zielone światło dla Bałtyku
Czy dzięki ustawie offshore, która właśnie wchodzi w życie, Bałtyk okaże się kluczem do dekarbonizacji Polski?
Prąd z kurzych ferm
Mamy boom na fotowoltaikę. Na razie interes się dobrze kręci i nie szkodzi mu pandemia COVID-19. Jednak kiedyś się to może dla niektórych boleśnie skończyć.
Polskie firmy przestawią się na OZE. To spowoduje m.in. reorientację biznesu [BADANIE]
72 proc. firm uważa, że odnawialne źródła energii mogą być ważnym elementem miksu energetycznego Polski, ponieważ są stabilne - wynika z badania przeprowadzonego przez Konfederację Lewiatan. Wywoła to poważne skutki dla różnych obszarów biznesowych.
Raport Zielony Ład Czy Polska może być zeroemisyjna?
W ciągu najbliższych 20 lat Polska zbuduje nowy, zeroemisyjny system elektroenergetyczny. Pomoże jej w tym Europejski Zielony Ład i jego mechanizm sprawiedliwej transformacji. Docelowy model ma opierać się na OZE, paliwach alternatywnych i energetyce jądrowej, ale w okresie przejściowym istotną rolę będzie odgrywał gaz ziemny.
Fotowoltaika 4.0. Ruszyła pierwsza w Polsce elektrownia w nowej technologii
KGHM ZANAM wybudował pierwszą w Polsce elektrownię fotowoltaiczną o mocy 3 MWp w ramach tzw. technologii 4.0. Instalacja zaspokoi niemal w połowie zapotrzebowanie na energię elektryczną legnickiego zakładu ZANAMu.
Raport Zielona Rewolucja: Zielony zwrot PGNiG
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zbuduje nowy segment działalności związany z odnawialnymi źródłami energii. Chce też zarabiać na sprzedaży wodoru i usług z nim związanych. Zainwestuje również w produkcję i dystrybucję biometanu. Wszystkie te elementy wpisują się w zieloną transformację polskiej energetyki i znajdą się w aktualizowanej właśnie strategii PGNiG.