Facebook korzysta już w 100% z energii odnawialnej

Facebook opiera się już na energii odnawialnej / F
Facebook opiera się już na energii odnawialnej / Fot. Unsplash.com
Facebook poinformował, że jego globalna działalność zasilana jest już wyłącznie energią odnawialną. Teraz firma koncentruje się na tym, aby uzyskać jeszcze większy cel, jakim jest osiągnięcie zerowej emisji netto w całym "łańcuchu wartości" do 2030 r.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Co konkretnie firma rozumie przez "łańcuch wartości"? Chodzi m.in. o działania biznesowe związane z dostawami produktów, jak również podróże i dojazdy pracowników. 

Facebook po raz pierwszy ogłosił swój 100-procentowy nacisk na energię odnawialną w 2018 r. Wtedy firma chciała być jedną z tych, która da przykład innym w branży technologicznej, pokazując że duże korporacje mogą zmniejszyć wpływ na środowisko i dążyć do przeciwdziałania zmianom klimatu.

Przejście na energię odnawialną zawsze wiąże się z dużym nakładem prac i inwestycjami, niemniej trzeba przyznać, że Facebook miał przed sobą zdecydowanie łatwiejsze zadanie niż np. Apple czy Intel. Dlaczego? Firma działa przede wszystkim w sieci jako usługa online. Nie produkuje laptopów, procesorów czy innych sprzętów. Jest za to właścicielem firmy Oculus, która oferuje gogle VR, niemniej nie wiemy czy Oculus także osiągnął taki cel.

Sprawdź: INTJ

Parę lat temu Google, Apple, Microsoft, Amazon i wiele innych firm przyjęło cele środowiskowe i do tej pory wydały miliardy dolarów na zakup odpowiednich źródeł generowania energii odnawialnej. Wszystko po to, aby przestać emitować dwutlenek węgla. To jednak Facebook może pochwalić się już osiągnięciem celu i główna działalność firmy jest obecnie w 100% oparta na energii odnawialnej. 

Inspiracje: Roger Federer

Serwis społecznościowy przeznaczył aż 8 mld dolarów na projekty związane z energią odnawialną, inwestując m.in. w 63 nowe elektrownie wiatrowe i słoneczne. Co więcej, Facebook jest obecnie na drugim miejscu, jeśli chodzi o największych na świecie nabywców energii odnawialnej. Firma ma podpisane umowy na ponad 6 GW energii wiatrowej i słonecznej, czyli nieco mniej niż 6,5 GW w przypadku Amazona. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY