drony
zobacz inne tematyPolski startup opracował pierwszy w Europie latający motocykl. Chce pozyskać 3,5 mln złotych na opracowanie wersji produkcyjnej
Opracowana przez gdyńską spółkę Maviator Group maszyna SkyRacer X1, będąca realnie „latającym motocyklem”, pozwoli fanom rekreacji lotniczej i miłośnikom adrenaliny zyskać dostęp do podniebnych przygód bez potrzeby wielomiesięcznych szkoleń i konieczności uzyskania licencji pilota. Teraz, w ramach emisji akcji, chce pozyskać 3,5 mln złotych, aby opracować ostateczny prototyp (prototyp produkcyjny), co jest jednym z kroków na drodze do komercjalizacji rozwiązania. Ta planowana jest już na przyszły rok.
Polacy stworzyli w pełni autonomicznego drona, który nie wymaga konfiguracji, ani obsługi pilota
Krakowski startup DefendEye wprowadził na rynek pierwszego na świecie w pełni autonomicznego drona, zaprojektowanego z myślą o wsparciu operacji ratunkowych i obronnych.
Polskie drony, które przyspieszają podejmowanie decyzji. Czym zajmuje się firma BZB UAS?
Nasze drony zbierają wszelkie dane w wysokiej rozdzielczości. Wyspecjalizowaliśmy się w pomaganiu klientom w przyspieszeniu procesów decyzyjnych - deklaruje Kacper Budnik, CEO BZB UAS.
RKKVC inwestuje w startup produkujący drony. Spółka otrzymuje łącznie ponad 100 mln zł
Zespół RKKVC dołączył do grona inwestorów w rundzie finansowania B1 dla szwajcarskiej firmy Wingtra AG, która specjalizuje się w budowie dronów pionowego startu i lądowania. Wingtra AG dynamicznie rozwija swoją działalność w sektorze komercyjnych dronów do szczegółowego mapowania terenu.
Nirby docenione zagranicą. Polski startup próbuje rozwiązać "odwieczny problem rolników"
Nirby wygrywa cztery nagrody podczas prestiżowego Startup Challenge UPenn 2024! Polski startup - jak tłumaczą pomysłodawcy - z pomocą AI i dronów próbuje rozwiązać "odwieczny problem rolników".
Dronehub rozpoczyna współpracę z niemiecką firmą kolejową. "To 500 mln dol. oszczędności" [WYWIAD]
Dronehub nawiązał współpracę z dużą niemiecką firmą kolejową - startup stworzył dla niej system wykrywający anomalie związane z torami. Jak tłumaczy CEO Dronehub, rozwiązanie może pomóc zaoszczędzić nawet 500 mln dol. W rozmowie z mycompanypolska.pl Vadym Melnyk opowiada również o swoich biznesowych początkach w Polsce.
REAKTO z pierwszymi wdrożeniami. Prawie 1,5 mln zł przychodu z przedsprzedaży
REAKTO chce zrewolucjonizować rynek ochrony, a System Szybkiego Reagowania ma być odpowiedzią na rosnące koszty ochrony fizycznej i systemów zabezpieczenia technicznego. REAKTO nawiązało już relacje z największymi spółkami z tego sektora w Polsce i planuje pierwsze wdrożenie w I kwartale 2024 roku w Piotrkowie Trybunalskim, a kolejne w Poznaniu, Krakowie i Nowym Sączu.
Polskie drony w finale konkursu w ZEA. To sukces Nomagic Warsaw MIMotaurs
Zespół naukowców Nomagic Warsaw MIMotaurs związany z Uniwersytetem Warszawskim i IDEAS NCBR,zakwalifikował się do finału prestiżowego konkursu robotycznego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Nad wodami Zatoki Perskiej zbudowany przez nich rój autonomicznych dronów zmierzy się z drużynami najlepszych konstruktorów świata.
Drony jako usługa w ochronie coraz bliżej. REAKTO po testach z partnerami
REAKTO tworzy dronowy System Szybkiego Reagowania - pierwszą tego typu usługę na świecie, która umożliwi realizację lotów interwencyjnych i patrolowych przy wykorzystaniu bezzałogowych statków powietrznych.
Dronehub laureatem największego inkubatora z branży. Melnyk: "Rozpoczynamy działalność w USA"
Dronehub otrzyma 500 tys. dol. jako laureat amerykańskiego programu GENIUS NY, który jest największym na świecie inkubatorem dla startupów z branży UAV, IoT i robotyki. - Dużą część środków, które dostaniemy, chcemy przeznaczyć na „chmurę”, aby dopasować oprogramowanie do potrzeb i wymogów firm amerykańskich - mówi Vadym Melnyk, prezes i założyciel Dronehub.
Operacje dronowe na dużą skalę? Skyfarer do 2023 roku chce podbić światowy rynek [TYLKO U NAS]
- Mamy już plany globalnej ekspansji na Europę i Afrykę z próbą uruchomienia w Afryce zaplanowaną na 2023 r. - zdradza w rozmowie z portalem mycompanypolska.pl Elliot Parnham, Co-founder w brytyjskim startupie Skyfarer. Firma jest jednym ze światowych liderów w prowadzeniu masowych operacji wykonywanych za pomocą dronów.
Jetson ONE to pojazd unikalny na skalę światową. Na czym polega jego innowacyjność?
Dron, który zabiera ludzi w przestworza, to już nie scena z filmu science fiction, a rzeczywistość. Wszystko dzięki Tomaszowi Patanowi, polskiemu konstruktorowi, który zaprojektował tego typu urządzenie mogące zabrać na swój pokład człowieka.
Ta maszyna miała nie powstać. "Od kilku tygodni mamy po dwa, trzy telefony z pytaniem o dostępność"
– Spółki skarbu państwa produkujące sprzęt dla wojska czy policji powinny być zobligowane do inwestowania w startupy. Tylko tak możemy zbudować przewagi. My dziś jesteśmy już w światowej czołówce w branży dronowej – mówią Artur i Małgorzata Książkowie, założyciele startupu Prometheus.
Reakto dołącza do programu PAŻP. Powstaną drony "szybkiego reagowania"
Krakowski startup Reakto weźmie udział w projekcie Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej (PAŻP) – Zaawansowane loty BSP na szeroką skalę. Program ma na celu optymalizację rozwiązań na rynku Bezzałogowych Statków Powietrznych.
AI przestaje być sexy. Prognozy dla startupów na 2022 rok Kuby Dobroszka
Coraz więcej inwestycji, wielka szansa dla edtechów i... koniec mody na AI? Oto prognozy dla startupów przygotowane przez Kubę Dobroszka, redaktora i dziennikarza My Company Polska i mycompanypolska.pl.
Firma Bisonte stworzyła podwodnego drona. To jedyne tego rodzaju urządzenie na świecie
Krakowska firma Bisonte stworzyła podwodnego drona, który ma szansę zastąpić ludzi i roboty podczas wielu prac wykonywanych na głębokościach. To jedyne tego rodzaju urządzenie na świecie. Pomysł zdobył nie tylko międzynarodowe nagrody, ale także cieszy się zainteresowaniem rynku.
Przełom w ratownictwie? W Sosnowcu sprzęt medyczny będzie transportowany dronami
Na jesieni w Sosnowcu realizowany będzie pilotażowy program transportu defibrylatorów AED bezzałogowymi statkami powietrznymi, czyli dronami. Projekt powstaje we współpracy Metropolii GZM, miasta Sosnowiec, Instytutu Lotnictwa Sieci Łukasiewicz oraz firm Dronehub i Pentacomp. To pierwszy tego typu projekt w Polsce.
SpeedUp Energy Innovation inwestuje w estońskie drony inspekcyjne HEPTA
SpeedUp Energy Innovation ogłosił swoją najnowszą zagraniczną inwestycję. Fundusz zainwestował w HEPTA Airborne, spółkę technologiczną z Estonii, opracowującą pierwszy autonomiczny system inspekcji sieci elektroenergetycznej.