Nowe technologie
Bloober Team został głównym udziałowcem w polskim studiu VR
Bloober Team sfinalizował umowy, dzięki którym przejął ponad 50 proc. udziałów w spółce Played With Fire sp. z o.o. Inwestycja w polskie studio VR jest częścią strategii Bloobera, który chce zostać liderem horroru do 2027r.
Najlepsi polscy wynalazcy. Edycja 2023
Nad Wisłą nie brakuje wybitnych innowatorów, a rodzime technologie coraz częściej zadziwiają świat. Wybraliśmy 10 podmiotów już teraz z powodzeniem łączących naukę z biznesem, których wynalazki mają szansę wywołać prawdziwą rewolucję.
Chat GPT zaplanuje twój urlop. TUI wprowadza AI do planowania spersonalizowanych wycieczek
ChatGPT w służbie podróży: dyrektor ds. technologii w Grupie TUI, Christopher Williamson, ogłosił przełomową inicjatywę, która ma odmienić doświadczenie klientów biura podróży.
Terapia za pomocą VR. Polski startup rusza ze sprzedażą własnych mobilnych gogli relaksacyjnych
VR TierOne to medyczny startup z okolic Wrocławia, który od lat łączy medycynę z nowymi technologiami. Nowym rozwiązaniem spółki są mobilne gogle VR, kierowane również do nabywcy detalicznego. Dzięki kompaktowemu rozwiązaniu i wysokiej jakości treści, użytkownik może we własnym zaciszu domowym oddać się głębokiej terapeutycznej relaksacji.
PelviFly to startup, który wzbogaca życie seksualne. "Polacy otwierają się na seksualność" [WYWIAD]
W naszym kraju tworzenie ambitnego startupu związanego ze zdrowiem i życiem seksualnym to wciąż duże wyzwanie – mówi dr Urszula Herman, twórczyni PelviFly.
Dalszy wzrost dzięki inwestycjom w zaawansowane technologie [WYWIAD]
Tysiąc sklepów rocznie, dalsza automatyzacja i nowe formaty. Adam Manikowski, wiceprezes zarządu Grupy Żabka i dyrektor zarządzający Żabka Polska, zdradza plany rozwoju sieci.
Lover to osobisty trener życia seksualnego. "Problemy seksualne można skutecznie leczyć" [WYWIAD]
Rozmowa z Janem Bagniewskim, współtwórcą Lovera.
Primetric przejęty przez giganta z USA. Celem dotarcie do małych i średnich firm z całego świata
Primetric - polskie narzędzie SaaS do zarządzania obłożeniem pracowników i planowania wyników finansowych - został przejęty przez BigTime, wiodącą amerykańską platformę do śledzenia czasu pracy, zarządzania projektami i fakturowania. Łączące się firmy chcą stworzyć wiodące oprogramowanie do automatyzacji usług profesjonalnych (PSA) dla małych i średnich firm usługowych z całego świata.
Jak legalnie zarobić na seksie. 10 najciekawszych polskich sekstechów
Przedstawiamy 10 najciekawszych sekstechów i startupów związanych z życiem i zdrowiem seksualnym - stworzonych przez Polki i Polaków.
Premiera aplikacji Erli. "To sposób na obniżenie kosztów dotarcia do konsumentów"
Erli - jeden z najszybciej rozwijających się marketplace w Polsce - rusza z kolejną ofensywą na rynku e-commerce. Do końca 2024 roku Erli zamierza zainwestować 80 mln zł w rozwijanie funkcjonalności aplikacji, promowanie ofert sprzedawców oraz wzmacnianie pozycji marki.
Innowacje made in France… prosto z Polski
Z czym kojarzy się Francja? Z kuchnią, winem, modą, turystyką i romantyczną miłością. Mało komu na myśl przychodzą takie wynalazki jak najszybszy w Europie pociąg TGV, rakieta Ariane, która pomogła rozwinąć europejski przemysł kosmiczny, czy największy samolot pasażerki świata Airbus A380. Jaką zatem rolę odgrywa Francja w światowym wyścigu innowacyjności?
Odszkodowanie w kilkanaście godzin [WYWIAD]
AirHelp świadczy usługi pasażerom linii lotniczych, których loty były opóźnione, odwołane lub którym odmówiono wejścia na pokład. Dziś to największa na świecie firma chroniąca prawa pasażerów linii lotniczych. O branży legaltech, traveltech oraz innowacjach AirHelp rozmawiamy z Tomaszem Pawliszynem, CEO firmy.
Stworzyć mieszankę wybuchową
FORVIA to firma zajmująca się projektowaniem i produkcją elementów wyposażenia samochodowego. Co drugi samochód na świecie ma części wyprodukowane przez to przedsiębiorstwo. O rozwoju technologicznym i jego wpływie na środowisko rozmawiamy z Łukaszem Pieczonką, specjalistą ds. BHP, FORVIA R&D Polska.
Przegląd najciekawszych gadżetów. Sierpień 2023
Co wydarzyło się ciekawego w świecie nowych technologii?
Predator Games 2023 – przybliżyć to, co na pierwszy rzut oka niewidoczne
23 tys. uczniów z 4 tys. szkół, ponad 9 tys. godz. oglądania streamu na Twitchu i 19 mln odsłon kampanii wspierającej – tak w liczbach wyglądał Predator Games 2023, czyli międzyszkolny turniej e-sportowy zorganizowany przez Acer Polska. – Udało nam się stworzyć międzypokoleniowy most na rzecz realizacji marzeń – mówi Łukasz Łopuszyński, country manager w Acer Polska.
Biznesowe paliwo dla wyobraźni. Relacja z Demo Day Akceleratora Łukasiewicza 2023 [VIDEO]
W trakcie Innovatorium Łukasiewicza odbyła się trzecia edycja Demo Day Akceleratora Łukasiewicza. Scena Demo Day została przejęta przez zespoły technologiczne z Łukasiewicza, które zaprezentowały swoje projekty czekające na komercjalizację. Kapituła wyróżniła trzy zespoły, które mają największą szansę na komercyjny sukces i znalezienie partnera biznesowego.
Stworzyć mieszankę wybuchową [PODCAST]
FORVIA to firma zajmująca się projektowaniem i produkcją elementów wyposażenia samochodowego. Co drugi samochód na świecie ma części wyprodukowane przez to przedsiębiorstwo. O rozwoju technologicznym i jego wpływie na środowisko rozmawiamy z Łukaszem Pieczonką, specjalistą ds. BHP, FORVIA R&D Polska.
Kreatywność ludzi to jedyne ograniczenie
Rozwój AI oznacza gigantyczny skok produktywności i efektywności. Dziś jesteśmy na początku tej drogi, która z pewnością zmieni panujący ład. Należy spodziewać się, że znalezienie właściwego kierunku pozwoli biznesowi osiągać znaczący wzrost przychodów.
AWS, NVIDIA i Vestbee łączą siły, by wzmocnić fintechy. Wystartował AWS Global Fintech Accelerator
AWS uruchamia nowy program - AWS Global Fintech Accelerator to wsparcie dla startupów z branży fintech. Na najlepsze spółki czekają narzędzia, fundusze oraz wsparcie ekspertów m.in. w zakresie rozwoju sztucznej inteligencji.
Platige Image we współpracy z IDEAS NCBR będzie rozwijać sztuczną inteligencję
Polskie studio kreatywne Platige Image i IDEAS NCBR – ośrodek badawczo-rozwojowy powołany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju – rozpoczynają współpracę. Strony podpisały list intencyjny, w którym zobowiązały się m.in. do identyfikacji wyzwań w obszarze grafiki komputerowej oraz prowadzenia wspólnych badań naukowych, które pozwolą wdrożyć odpowiednie rozwiązania w branży kreatywnej.
Wakacje z autem na prąd. Jak dziś w Polsce podróżuje się elektrykiem?
Już za 12 lat wejdą w życie unijne przepisy, które mają niemal całkowicie wyeliminować samochody spalinowe. Powoli trzeba więc przyzwyczajać się do tego, że także na długie trasy będziemy jeździć autami na prąd. Sprawdźmy, czy dziś w Polsce jest to możliwe. A jeśli tak, to czy jazda elektrykiem będzie równie komfortowa jak autem spalinowym?
Na tropie programisty. Jak zatrudnić programistę w firmie
Nie umiesz programować, nie wiesz, co to CRUD, ale chcesz stworzyć nową aplikację? Potrzebujesz kogoś, kto się na tym zna. Podpowiadamy, jak go znaleźć.
AI dla pokoju i bezpieczeństwa: Apel Sekretarza Generalnego ONZ
Sekretarz Generalny ONZ, Antonio Guterres, wydał we wtorek apel do Rady Bezpieczeństwa o współpracę na rzecz sztucznej inteligencji (AI), która nie tylko niweluje podziały społeczne i gospodarcze, ale także przyczynia się do wzmacniania pokoju i bezpieczeństwa.
Polski startup Codejet automatyzuje pracę developerów i wchodzi na międzynarodowy rynek
Codejet stworzył technologię optymalizującą pracę developerów. Spółka już zdobyła ponad milion złotych finansowania, opracowała i wprowadziła na rynek technologię, która w zaledwie miesiąc od swojej premiery przekonwertowała ponad sześć mln linii kodu dla swoich użytkowników. Obecnie planuje pozyskać kolejną rundę finansowania i rozpocząć ekspansję na rynkach w Europie i USA.
Ten straszny dług. Jak cyfrowe zaniedbania hamują rozwój gospodarki
Niemal rok temu opublikowaliśmy obszerny raport poświęcony długowi technologicznemu. Nasi rozmówcy przestrzegali wówczas, ŻE to odpowiedni moment, by bić na alarm, ponieważ dług cyfrowy w przedsiębiorstwach staje się coraz powszechniejszy, hamując tym samym rozwój gospodarki. Jak wygląda obecny stan?
Wyścig gigantów: Google Bard wchodzi do Polski, by konkurować z OpenAI i Bingiem
Google ogłosiło rozszerzenie dostępu do swojego chatbota, Google Bard, o kolejne 40 krajów, w tym Polskę. Wcześniej narzędzie było dostępne tylko w USA i Wielkiej Brytanii. Firma poleca nowe rozwiązania swojej generatywnej AI.
Tesla planuje budowę gigafabryki w Indiach. Wyjedzie z niej pół miliona aut rocznie
Tesla, wiodący producent samochodów elektrycznych, prowadzi rozmowy z rządem Indii w sprawie planowanej budowy fabryki samochodów elektrycznych o rocznej wydajności sięgającej nawet 500 000 pojazdów - informuje "The Times of India". Elon Musk, założyciel i CEO Tesli, rozważa wykorzystanie Indii jako bazy eksportowej do krajów regionu Indo-Pacyfiku.
Dbałość o cyberbezpieczeństwo może uratować biznes
Troska o cyberbezpieczeństwo jest podstawą działania każdego, nawet najmniejszego przedsiębiorstwa. Zaplanowany atak cyberprzestępców lub błąd pracownika mogą narazić firmę na utratę danych, przestój i straty finansowe.
Koniec ery płatnych lajków. Fałszywe opinie będą kosztować biznesy 50 tys. dol. od sztuki
Federalna Komisja Handlu (FTC) w Stanach Zjednoczonych podejmuje działania mające na celu zwalczanie rozprzestrzeniania się fałszywych opinii w popularnych platformach internetowych, takich jak Google, Amazon czy Tripadvisor. Wprowadzanie konsumentów w błąd poprzez zakłamane recenzje zabija uczciwe biznesy.
Sundog przyspiesza pracę nad grą na podstawie powieści Olgi Tokarczuk
Sundog - spółka z branży gier wideo - planuje, że prototyp Ibru zostanie ukończony do grudnia 2023 roku. Studio w ostatnim czasie zwiększyło zatrudnienie do 11 osób, a także rozważa pozyskanie finansowania w kolejnej rundzie inwestycyjnej. Przypomnijmy, że Sundog pracuje nad tytułem inspirowanym książką Olgi Tokarczuk Anna In w Grobowcach Świata. Szacowany budżet produkcji wyniesie ok. 15 mln zł.
W jakim stopniu sztuczna inteligencja odmieni cyberbezpieczeństwo? Wywiad z Lucy Szaszkiewicz
Rewolucji AI już raczej nie da się cofnąć. Zmieniły się przyzwyczajenia użytkowników, więc nie wyobrażam sobie, że interfejsy oparte na sztucznej inteligencji przestaną być rozwijane - przekonuje Lucy Szaszkiewicz, CEO i co-founder 1strike.io.
A może jednak nie umarło. Co dalej z metawersum
Z jednej strony zwolnienia w działach zajmujących się metawersum, z drugiej – kolejne zapowiedzi związane z rozwojem wirtualnych światów. Chyba wobec żadnego trendu technologicznego nie było w ostatnich latach tylu pytań, co wobec koncepcji forsowanej m.in. przez Marka Zuckerberga.
Płatny Facebook? Zuckerberg idzie za krokiem Muska
Latem, kiedy zazwyczaj mamy lepszy nastrój globalne platformy technologiczne postanowiły wprowadzić opłaty za niektóre swoje usługi - wcześniej dostępne za darmo. Do Netflixa i Twittera dołącza Facebook.
Zarobki milarderów: 14 mln USD dziennie. Czy Threads Zuckerberga zagrozi pozycji Muska?
W pierwszym półroczu 2023 roku 500 najbogatszych osób na świecie zgarnęło ogromne zyski wynoszące aż 852 miliardy dolarów. To dla nich najlepszy okres na giełdzie od czasu początku pandemii.
Odświeżona Mazda CX-5 2023: Połączenie bezpieczeństwa, komfortu i stylu
Mazda CX-5 to wyjątkowe połączenie designu i sportowych komponentów SUV-a. Wysokiej jakości japońskie wzornictwo w parze z legendarnymi już osiągami Mazdy urzekło ponad 3 miliony kierowców na całym świecie, którzy wybrali Mazdę CX-5, jako towarzysza codziennych doświadczeń na drogach.