Startuje polski konkurent dla Google Meet, Microsoft Teams i Zoom [TYLKO U NAS]

Dawid Jarosławski, prezes WDM
Dawid Jarosławski, prezes WDM, fot. materiały prasowe
Rozpoczęły się testy aplikacji Confly. Jak tłumaczy prezes WDM Dawid Jarosławski, pomysłodawca Confly, aplikacja ma podjąć walkę z gigantami w segmencie wideokonferencji.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Testy aplikacji ruszyły dziś, 15 lutego. – Confly to polskie narzędzie do efektywnych wideokonferencji.  Celem testów jest weryfikacja technologiczna narzędzia oraz zebranie sugestii które pozwolą na jego ulepszenie – komentuje Dawid Jarosławski.

Jak zapewnia prezes WDM, aplikacja jest obecnie na zaawansowanym etapie rozwoju z wdrożonymi wszystkimi podstawowymi funkcjonalnościami. – Na ten moment plan przewiduje, że po zakończeniu beta-testów, prawdopodobnie na przełomie  marca i kwietnia,  planujemy oficjalny start produktu – do tego czasu Confly zostanie przetestowanym od strony technologicznej oraz zwalidowanym od strony użyteczności narzędziem, które będzie miało na koncie usprawnienia w zakresie prowadzenia wideokonferencji w wielu polskich firmach. Warto jednak zaznaczyć, że podchodzimy do projektu leanowo i dalsze kroki zależą w dużej mierze od efektów beta-testów oraz informacji pozyskanych od beta-testerów – dodaje.

Confly ma w odróżnieniu od aplikacji już obecnych na rynku dawać możliwość tworzenia agendy widocznej dla uczestników spotkania, zawiera wbudowane, interaktywne tablice oraz daje możliwość tworzenia notatek wewnątrz aplikacji. Jak deklarują jej twórcy, wyróżnikiem aplikacji ma być także fakt zlokalizowania serwerów w polskich centrach danych. Confly nie będzie także zbierać danych użytkowników w celu ich późniejszej komercjalizacji.

– Naszą strategię w odniesieniu do Confly można podsumować stwierdzeniem: chcemy zrewolucjonizować rynek wideokonferencji. Spotkania online, które przez ostatni rok zmieniły swoje oblicze i stały się codziennością dla większości polskich biznesów, są podstawą efektywnego zarządzania firmą. My dostrzegliśmy obszar, który wymaga zmian, by wideokonferencje miały szansę stać się w końcu dobrze wykorzystanym czasem. To infrastruktura, za którą stoi sprawdzona, polska, bezpieczna technologia – komentuje.

Więcej o nowych pomysłach biznesowych w obszarze rewolucji cyfrowej piszemy w dziale Nowe Technologie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ