Zoom uruchamia fundusz 100 mln dol. dla programistów

Zoom pomoże programistom / Fot. Unsplash.com
Zoom pomoże programistom / Fot. Unsplash.com
Eric Yuan, dyrektor generalny Zoom, tłumaczy że fundusz został zainspirowany jego własnymi doświadczeniami, kiedy sam dopiero tworzył startup.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Fundusz utworzony przez Zooma zaoferuje 100 mln dol. chętnym specjalistom. Jego celem jest "stymulowanie rozwoju" ekosystemu Zoom Apps, czyli platformy z aplikacjami współpracującymi z Zoomem. Firma chce, aby programiści częściej projektowali różnego typu aplikacje, integracje i inne narzędzia dla niezwykle popularnej platformy do rozmów wideo i konferencji online. 

Sprawdź: Analiza SWOT

Firma zapowiedziała, że zainwestuje w developerów, którzy mają już "wczesną trakcję rynkową" i opracowali produkty, które mogą przynieść korzyści użytkownikom Zooma. Przez "trakcję", czy też przyczepność, należy tutaj rozumieć pozyskanie pierwszych klientów/użytkowników, którzy korzystają z danego rozwiązania. Sam pomysł to za mało, aby starać się o finansowanie. 

Zoom: są pieniądze dla przedsiębiorczych programistów

Oczywiście nie wystarczy być programistą - trzeba mieć również własną działalność gospodarczą, aby ubiegać się o finanse. Wybrane firmy otrzymają natomiast od 250 tys. dol. do nawet 2,5 mln dol. na opracowanie rozwiązań, które będą później używane przez klientów aplikacji Zoom. 

Inspiracje: Najbogatszy człowiek świata

Zoom poinformował ponadto, że obecnie powstaje już wiele narzędzi do platformy Zoom Apps i są one ważnym elementem "budowania przyszłości rynku komunikacji wideo". 

Stworzenie funduszu może być postrzegane jako działanie na celu zachowania "aktualności" i "zainteresowania" ze strony użytkowników i mediów. Ludzie bowiem powoli wracają do pracy, co sprawi, że sporo firm przestanie używać aplikacji do komunikacji wideo, albo znacznie ograniczy poleganie na tego typu narzędziach. Eric Yuan, dyrektor generalny Zooma, twierdzi jednak, że fundusz powstał z innego powodu. 

- Bez wsparcia wczesnych inwestorów Zoom nie byłby dziś tym, czym jest - stwierdził Yuan. Kiedy sam rozwijał Zooma w 2011 r., również pozyskał finansowanie i teraz chce niejako odwdzięczyć się rynkowi i pomóc innym przedsiębiorcom.

Zoom był jednym z największych beneficjentów pandemii, odnotowując wzrost użytkowników o 355% w samym drugim kwartale 2020 r. Niedawno firma wprowadziła nowe narzędzia dla programistów, aby pomóc im w tworzeniu aplikacji wideo i usług online, które będą współpracować z Zoomem. Fundusz ma ich dodatkowo zachęcić do współpracy. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ