Omnioxy chce podbić skandynawski rynek. W 2022 roku w planach wejście na NewConnect

Omnioxy
Źródło: materiały prasowe
Komory gdyńskiej spółki Omnioxy już w przyszłym roku pojawią się na rynkach szwedzkim i norweskim. Kierunek jest nieprzypadkowy – mieszkańcy północy Europy słyną z wyjątkowego dbania o zdrowy styl życia.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Wejście na zagraniczne rynki jest z jednej strony spełnieniem obietnic złożonym inwestorom – w 2020 Omnioxy z sukcesem przeprowadziło swoją pierwszą emisję akcji, pozyskując ponad 2,6 mln złotych. Z drugiej, to efekt dogodnej koniunktury branży i dobrej sytuacji spółki. Rok finansowy firma zamknęła z ponad dwukrotnie większym zyskiem niż w roku ubiegłym. Spółka uznana została jedną ze wschodzących gwiazd regionu i nawiązała prestiżowe współpracę z topowymi polskimi sportowcami jak klub Arka Gdynia, biegacz górski Marcin Świerc czy żużlowiec Grzegorz Zengota, którym łagodne komory hiperbaryczne pomagają regenerować organizm.

- Naturalnym krokiem w rozwoju jest dla nas wejście na europejskie rynki, szczególnie skandynawski gdzie świadomość społeczeństwa w kwestii dbania o dobrostan jest znacznie wyższa niż w naszym regionie. Widzimy tam duży potencjał, bowiem rynek nie jest jeszcze nasycony, a społeczeństwo jest już wyedukowane i chętnie korzystające z terapii wspierających regenerację i odnowę organizmu – tłumaczy Adam Cegielski, prezes Omnioxy.

Rosnący rynek pomimo pandemii

Branża wellness jest dziś warta 4,5 bln dol. i rośnie dwa razy szybciej niż jej inne gałęzie gospodarki [Źródło: Raport “The Wellness Gap”, Ogilvy 2020]. To globalny trend, który jeszcze przyspieszył podczas pandemii – z tych samych badań wynika, że aż 80 proc. badanych pragnie polepszyć swój dobrostan i szuka produktów oraz usług, które im w tym pomogą.

Setki tysięcy osób na całym świecie korzysta już z wyjątkowych właściwości środowiska, które wytwarzane jest przez łagodne komory hiperbaryczne. Badanie przeprowadzone przez Uniwersytet w Tel Awiwie i Shamir Medical Center w Izraelu pokazuje, że tlenoterapia hiperbaryczna w komorach ciśnieniowych może nie tylko zatrzymać starzenie się komórek krwi u zdrowych, starzejących się osób dorosłych, ale może nawet odwrócić proces starzenia. Wyniki tych badań opublikowano w 2020 w amerykańskim czasopiśmie naukowym „Aging”. W USA komory hiperbaryczne coraz częściej spotkać już można w prywatnych domach.

W Polsce komory hiperbaryczne znajdują się w gabinetach fizjoterapeutycznych, salonach masażu, klinikach kosmetologicznych czy gabinetach medycyny estetycznej. Według raportu Global Hyperbaric Oxygen Therapy Chambers Market w 2020 roku wartość globalnego rynku komór do terapii tlenem hiperbarycznym wynosiła 200,7 mln dol i oczekuje się, że do końca 2027 roku osiągnie 332,9 mln dol.

- Z naszego badania lokalnego rynku wynika, że w Polsce na jedną komorę przypada aż 61 tys. osób. To bardzo mało. Obecne nasycenie jest dużo mniejsze niż w USA. Wierzymy, że teraz jest najlepsza okazja dla inwestorów, którzy chcą rozpocząć działania w tym segmencie rynku – dodaje Cegielski.

Spółka Omnioxy pracuje obecnie nad nowymi rozwiązaniami, w tym również nad komorami do zastosowań medycznych. W 2022 roku planowany jest debiut na giełdzie New Connect.

ZOBACZ RÓWNIEŻ